Skocz do zawartości

Bi amp podłączenie.


Mariusz Brzozowski

Recommended Posts

Witam. Potrzebuje porady w podłączeniu amplitunera Denon AVR-X4500H z głośnikami 2x Yamaha NS-555, 1 x Yamaha NS-444, 2x Yamaha NS-333. Na chwile obecną chciałem podłączyć 5.1 Bi Amp (za jakis czas chcem cos zamieszac żeby stworzyć Atmos). Podłączyłem wszystko kalibracja itd. jako gra wszystkich głośników jest ciężko to zauważyć ale gdy przełącze na Pure Direct i grają tylko fronty od razu słychać że prawy wyraźnie gra głośniej. Pytanie moje bo musiałem zmienić ustawienie głośników i z prawej strony mam 2,5 metra 2x set kabli 2,5 mm a po lewej 5 m i kabel 2xset 1,5 mm. Czy to może mieć tak duży wpływ ? Bo nawet jak stane bardzo blisko lewego mocniej słychać prawy. Nie wiem czy to może mieć coś wspólnego bo podczas kalibracji wyskoczył komunikat, że na lewym jest coś nie tak z fazą żeby sprawdzić plus i minus ale dalej jest napisane że ten komunikat może sie pojawić to nawet przy prawidłowym podłączeniu. Sprawdzałem pare razy mam kable oznaczone nie ma szans że jest źle. Jest jakiś minimalny przekrój kabli jakie musze użyć. Może jakieś rekomendacje kabli. Z góry dzięki za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...