Skocz do zawartości

Pianocraft albo... ?


martin

Recommended Posts

Witam wszystkich serdecznie,

Zwracam się o pomoc w doborze sprzętu, gdyż im więcej czytam tym mam większy mętlik w głowie. Postanowiłem zatem zebrać opinię mądrzejszych od siebie, względem co będzie dla mnie najlepsze.

  • Chcę kupić nowy sprzęt stereo wyłącznie do słuchania muzyki.
  • Pokój ok 20m2 ale otwarty na korytarz  wiec tych metrów może być więcej.
  • Kolumny podstawkowe.
  • Sprzęt kupowany na lata, raczej nie zamierzam go wymieniać stąd trudność w wyborze, aby potem nie żałować.
  • Słuchana muzyka to głównie rock i blues, a żona spokojne rytmy w stylu puszczanych w Chili Zet :)
  • Zależy mi przede wszystkim na jakości brzmienia i  funkcjach sieciowych, czyli puszczanie muzyki z Tidala lub przez bluetooth. CD w sumie niepotrzebne , jakby było to fajnie, ale nie jest konieczne.
  • Budżet ok 3-3.5 tys. zł.

 

Początkowo nastawiony byłem na Yamahę Pianocraft N670D z kolumnami z zestawu, potem myślałem nad N670D ale z innymi dużo droższymi głośnikami np. B&W 606. A ostatnio zacząłem się zastanawiać czy może iść w stronę czegoś innego niż PianoCraft, może w zakładanym budżecie jest coś bardziej odpowiedniego pod słuchaną muzykę? Może Yamaha N303 + Heco Aurora 300 ? Może Pylon ?

A może jeszcze coś innego? Ale co?

Doradzicie?

Edytowano przez martin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

B&W 606 jak do pianocrafta to przerost formy nad treścią nie wykorzystasz w pełni ich możliwości. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie wspomniane przez ciebie zestawienie Yamahy rn303 z heco aurora 300. W tym przedziale fajnie wypadają jeszcze elac debut 2.0 b6.2. 

Najlepiej wcześniej posłuchać paru kombinacji. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

jeśli PianoCraft, to zdecydowanie z innymi kolumnami. B&W wymagają lepszego wzmacniacza, myślę że także niekoniecznie Yamaha. Ale można pomyśleć o Kef Q350, Heco Aurora 300 jako tańsza ale także dobra opcja. Ale na pewno lepszą opcją będzie dobry amplituner sieciowy. Proponowałbym Onkyo TX-8250 lub Yamaha R-N602. Zestaw taki zagra zdecydowanie lepiej niż Piano Craft.

Spójrz proszę na moje propozycje, jeśli masz taką możliwość zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy. Oczywiście dla forumowicza atrakcyjna oferta cenowa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też kiedyś chciałem pianocrafta, a teraz nie wyobrażam sobie innego sprzętu jak czysty wzmak, do tego malina (może też być inny tani streamer, choćby chromecast audio) i  jakieś klasowe , ale używane kolumny podstawkowe, ale najpierw coś musisz odsłuchać.

303 odpuść, chyba że nie masz słuchu

idź choćby do top hifi i poproś o zestaw 602 + różne kolumny podstawkowe np. te indiana i elac, zobacz czy ci odpowiada, zweryfikujesz czy to jest to granie,

opisz co ci odpowiadało , co nie

potem na forum padną inne propozycje pod twoje gusta i wybierzesz co chcesz dalej posłuchać, a najlepiej jak od  @S4Home coś wypożyczysz do domu

Edytowano przez MarcKrawczyk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Dynas napisał:

Stałem niedawno przed podobnym wyborem. Sprawdź mój temat, jest świeży i jeżeli zależy Ci na jakości, to nie rób sobie krzywdy i idź we wzmacniacz, a nie amplituner.

Dzięki za wskazówki. Zauważyłem tylko że mocno zwiększyłeś budżet.

Chcąc wziąć wzmacniacz zamiast amplitunera musiałbym dorzucić jeszcze jakiś odtwarzacz sieciowy, a to chyba podniesie koszt o jakieś 1.5 tys.

Czy nie lepiej te potencjalne 1.5 tys. wrzucić w lepsze kolumny?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, martin napisał:

 

Czy nie lepiej te potencjalne 1.5 tys. wrzucić w lepsze kolumny?

Ilu użytkowników tyle opinii. Jedni twierdzą, że lepiej przeznaczyć kasę na lepsze kolumny. Inni twierdzą, że lepszy wzmacniacz z tańszych acz przyzwoitych kolumn wycisnie więcej. Ogólnie rzecz ujmując zawsze można lepiej, ciekawiej, inaczej. Zabawa w audio to dla niektórych niekończąca się pogoń za królikiem, dla innych to przyjemność ze słuchania muzyki. Moim zdaniem ważne jest określenie budżetu i szukanie w tych pieniądzach rozwiązania odpowiadającego naszym gustom. Pozdrawiam. 

Edytowano przez seba3002
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Oczywiście że w twoim przypadku pianicraft to średni pomysł. Po pierwsze płacisz za CD które nie jest ci potrzebne bo drugie w takim budżecie wybierzesz coś znacznie lepszego.

Że standardowych propozycji 

Onkyo 8250 i Yamaha rn602 oraz kolumny elac b6.2, mission qx albo dali oberon 3. Naturalnie najlepiej jest to sprawdzić dlatego zachęcam jak koledzy wyżej do wypożyczenia od nas sprzętu i sprawdzenia w domu.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, martin napisał:

Ok, a jak się ma porównanie Yamahy R-N602 do tańszej N303?

Z jakimi monitorami lepiej zestawić N602 ?

  • Heco Aurora 300
  • Elac Debut 2.0 B6.2
  • Mission QX-2
  • Indiana Line Tesi 262

Poza trochę lepszym wyposażeniem, model R-N602 jest wyraźnie lepszy dźwiękowo. W podanym budżecie zmieścimy się z dobrymi kolumnami i modelem R-N602, dlatego nie zwracałbym uwagi na "303".

Ja osobiście R-N602 zestawiłbym zdecydowanie z Heco Aurora 300, ewentualnie także ciekawy zestaw z Monitor Audio Bronze 2. W przypadku konfiguracji z MA uzyskasz trochę bardziej jasny, analityczny dźwięk.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, martin napisał:
  • Zależy mi przede wszystkim na jakości brzmienia i  funkcjach sieciowych, czyli puszczanie muzyki z Tidala lub przez bluetooth. CD w sumie niepotrzebne , jakby było to fajnie, ale nie jest konieczne.
  •  

Jezeli nie sluchasz zbyt glosno muzyki oraz nie potrzebujesz CD to warto posluchac:

R-N402D + Mission QX-2,

lub troche ponad budzet:

R-N602 + Mission QX-2.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za uwagi i propozycje.

Odpuszczam zatem Pianocrafty i będę kierował się w stronę ampli + kolumny. Żona zwróciła mi uwagę, że zależy jej na radiu więc wzmacniacz (zacząłem już rozważać opcję z nad NADC338)  raczej odpada.

Spróbuję odsłuchać jak najwięcej, choć niestety nie ma specjalnie  salonów gdzie byłyby dostępne wszystkie na raz. Wrócę do Was z przemyśleniami i ewentualnym sugestiami jakie dostanę w poszczególnych salonach :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.12.2019 o 19:12, martin napisał:

Witam wszystkich serdecznie,

Zwracam się o pomoc w doborze sprzętu, gdyż im więcej czytam tym mam większy mętlik w głowie. Postanowiłem zatem zebrać opinię mądrzejszych od siebie, względem co będzie dla mnie najlepsze.

  • Chcę kupić nowy sprzęt stereo wyłącznie do słuchania muzyki.
  • Pokój ok 20m2 ale otwarty na korytarz  wiec tych metrów może być więcej.
  • Kolumny podstawkowe.
  • Sprzęt kupowany na lata, raczej nie zamierzam go wymieniać stąd trudność w wyborze, aby potem nie żałować.
  • Słuchana muzyka to głównie rock i blues, a żona spokojne rytmy w stylu puszczanych w Chili Zet :)
  • Zależy mi przede wszystkim na jakości brzmienia i  funkcjach sieciowych, czyli puszczanie muzyki z Tidala lub przez bluetooth. CD w sumie niepotrzebne , jakby było to fajnie, ale nie jest konieczne.
  • Budżet ok 3-3.5 tys. zł.

 

Początkowo nastawiony byłem na Yamahę Pianocraft N670D z kolumnami z zestawu, potem myślałem nad N670D ale z innymi dużo droższymi głośnikami np. B&W 606. A ostatnio zacząłem się zastanawiać czy może iść w stronę czegoś innego niż PianoCraft, może w zakładanym budżecie jest coś bardziej odpowiedniego pod słuchaną muzykę? Może Yamaha N303 + Heco Aurora 300 ? Może Pylon ?

A może jeszcze coś innego? Ale co?

Doradzicie?

Może zupełnie inne rozwiązanie, skoro CD nie potrzebujesz. Zestawy głośnikowe aktywne typu Klipsch The Sixes, wbudowany wzmacniacz, bluetooth, wejście USB, w 3500 zł spokojnie kupisz. Bardzo fajne granie do rocka, może warto posłuchać. Nie potrzebujesz dodatkowych kabli, miejsca na wzmacniacz itp.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Witam. Mam podobny problem. Szukam swojego pierwszego stereo w cenie 3-4k PLN 

metraż ok 19m2  ok 5m/3,8m

Muzyki słucham różnej, Rock, hard rock, reagge, chill, klasyczna, w sumie wszystkiego po trochę no może oprócz jazzu.

Zastanawiam się nad:

Nad 338

Yamaha rn 602

Onkyo 8250

Nad 326 bee + Yamaha WXAD 10

Yamaha AS701 + Yamaha WXAD 10

Zależy mi na sieciowym odtwarzaniu muzyki

Kolumny i tutaj pojawia się dylemat podstawki czy podłogowe. Mam 2 szafki RTV na frontowej ścianie długość 4m i podoba mi się ten układ. Przy podłogowych musiałbym zlikwidować jedną.

Kolumny o jakich myślę to

Indiana line tessi 251

Elac debut 2.0 b6.2

Elac debut 5

Indiana line tessi lub nota

Wharfendale diamond 230

Nie byłem jeszcze na odsłuchach i nie wiem jak co gra.

Nie jestem fanem dudnienia, lubię kontrolowany dynamiczny bas. Proszę was o jakieś sugestie i porady co zagra najlepiej. Wolałbym wszystko w jednym klocku ale wiem, że nie zawsze to najlepsze rozwiązanie. 

 

Edytowano przez Paweł Kusy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Czyli poczytałeś forum i wybrałeś wszystko co polecane do tej kwoty :)

Po prostu. teraz odsłuch. Pewne elementy pasują do siebie lepiej pewne gorzej. Oczywiście możemy ci to zdradzić. Ale to Ty musisz odsłuchać.

Masz wstępnie wybrany sprzęt.

Pokaż zdjęcie  miejsca gdzie ma to stać. To pomogę Ci czy jednak podłogowe czy monitory.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, S4Home napisał:

Witaj,

 

Czyli poczytałeś forum i wybrałeś wszystko co polecane do tej kwoty :)

Po prostu. teraz odsłuch. Pewne elementy pasują do siebie lepiej pewne gorzej. Oczywiście możemy ci to zdradzić. Ale to Ty musisz odsłuchać.

Masz wstępnie wybrany sprzęt.

Pokaż zdjęcie  miejsca gdzie ma to stać. To pomogę Ci czy jednak podłogowe czy monitory.

Wysłałem fotki mailem bo tutaj nie weszły. Chyba jednak weszły. Pokój ma kształt litery L szafki 40cm wysokości. 

IMG_20200302_080928.jpg

IMG_20200302_080934.jpg

Edytowano przez Paweł Kusy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, MarcKrawczyk napisał:

dylemat, czy podłogowe, czy monitory przy zostawieniu obu szafek nie bardzo do rozwiązania!?

w te przestrzenie po obu stronach szafek niczego się nie wciśnie, aby nie dudniło...

jeżeli jest mus z tymi szafkami to tylko monitory , ale na jakiś dziwnych 20 cm wysokości standach postawionych na szafce???

Musu nie ma. Do tego planowany remont w tym roku. Coraz częściej myślę żeby zostawić jedną. I kolejne pytanie co lepiej zagra w tej cenie. Podstawka czy podłogowa ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Paweł Kusy napisał:

Musu nie ma. Do tego planowany remont w tym roku. Coraz częściej myślę żeby zostawić jedną. I kolejne pytanie co lepiej zagra w tej cenie. Podstawka czy podłogowa ?

Skoro masz w planach remont to na twoim miejscu lepiej pójść w stronę kolumny podłogowej. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...