Skocz do zawartości

Pianocraft albo... ?


martin

Recommended Posts

Dokładnie. Zestaw odsłuchany przed zakupem. Proponowane w kilku postach Pylon Pearl 25 dla mnie zagrały najgorzej z wszystkich testowanych. Każdy jednak słyszy na swój sposób. Dla mnie Opal z Onkyo zgrał się świetnie. Jest to moje pierwsze prawdziwe audio i powiem wam, że nie zdawałem sobie sprawy z tego ,że słuchanie muzyki może być tak przyjemne. Do tej pory coś gdzieś leciało i plumkało w tle. Miałem w planach przesłuchać tonę sprzętu ale pan w salonie podpiął jako kolejne kolumienki opale i po pierwszym The Hu Wolf Totem pojawiły się ciary i już wiedziałem że z nimi wychodzę. Wzmacniaczy nie sprawdzałem bo muzyka głównie z sieci do tego radio a kwota przez obecną sytuację kryzysową kurczyła się zamiast rosnąć a opcja ze wzmacniaczem przekroczyła by budżet. Wiem, że kiedyś będzie coś jeszcze lepszego ale to jak nastaną lepsze czasy i jak obecny sprzęt przestanie wystarczać na co się szybko nie zanosi. Dziękuję za porady, porównałem sobie też opal monitor i opal 23 i podłogowe grają lepiej , więcej przestrzeni i powietrza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.12.2019 o 19:12, martin napisał:

Witam wszystkich serdecznie,

Zwracam się o pomoc w doborze sprzętu, gdyż im więcej czytam tym mam większy mętlik w głowie. Postanowiłem zatem zebrać opinię mądrzejszych od siebie, względem co będzie dla mnie najlepsze.

  • Chcę kupić nowy sprzęt stereo wyłącznie do słuchania muzyki.
  • Pokój ok 20m2 ale otwarty na korytarz  wiec tych metrów może być więcej.
  • Kolumny podstawkowe. Showbox jiofi.local.html tplinklogin
  • Sprzęt kupowany na lata, raczej nie zamierzam go wymieniać stąd trudność w wyborze, aby potem nie żałować.
  • Słuchana muzyka to głównie rock i blues, a żona spokojne rytmy w stylu puszczanych w Chili Zet :)
  • Zależy mi przede wszystkim na jakości brzmienia i  funkcjach sieciowych, czyli puszczanie muzyki z Tidala lub przez bluetooth. CD w sumie niepotrzebne , jakby było to fajnie, ale nie jest konieczne.
  • Budżet ok 3-3.5 tys. zł.

 

Początkowo nastawiony byłem na Yamahę Pianocraft N670D z kolumnami z zestawu, potem myślałem nad N670D ale z innymi dużo droższymi głośnikami np. B&W 606. A ostatnio zacząłem się zastanawiać czy może iść w stronę czegoś innego niż PianoCraft, może w zakładanym budżecie jest coś bardziej odpowiedniego pod słuchaną muzykę? Może Yamaha N303 + Heco Aurora 300 ? Może Pylon ?

A może jeszcze coś innego? Ale co?

Doradzicie?

Sprawdź mój temat, jest świeży i jeżeli zależy Ci na jakości, to nie rób sobie krzywdy i idź we wzmacniacz, a nie amplituner.

Edytowano przez aquiles grace
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...