Skocz do zawartości

Słuchawki bezprzewodowe - tylko DOKANAŁOWE? :(


Recommended Posts

Hejka,

chciałabym Was gorąco prosić o pomoc przy wyborze słuchawek bezprzewodowych. Ogólnie potrzebuję ich do słuchania muzyki podczas jazdy na rowerze oraz w pracy przy przerzucaniu dokumentów.

Do tej pory miałam tylko douszne. Dokanałowe mi wypadały, były niewygodne, no unikam ich jak ognia. 

Jednak zauważyłam, że jeśli chodzi o bezprzewodowe, to na rynku są głównie DOKANAŁOWE :(

Proszę poradźcie mi co mam kupić do 150 zł (jak będzie za 180 też nic się nie stanie :) ) Ważne również, żeby miały mikrofon, bo czasem lubię z kimś pogadać po drodze 

 

Na razie znalazłam takie
1. QCY QS2

2. QCY T3

3. HAYLOY GT1

4. BLITZWOLF BW-FYE7

5. QCY T2C

6. QCY t1 PRO

 

bardzo, bardzo, bardzo proszę o pomoc!

Edytowano przez klepsydramp3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SAMSUNG LeVeL U

Słuchawki typu TWS jakie podałaś za przykłady nie nadadzą się na rower z powodu problemów z utrzymaniem sparowania ich razem w takich warunkach. Może okazać się że tylko przewodowe dadzą radę. Ewentualnie jakieś douszne przewodowe i odbiornik bt . np. Xiaomi douszne + Xiaomi Bluetooth 4.2 Audio odbiornik bezprzewodowy

ewentualnie:

takie słuchawki Xiaomi

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden z naszych pracowników użytkuje z powodzeniem QCY na rowerze i nie narzeka, a ma jeden z niższych modeli. Niestety ich bolączką było to, że szybko zepsuło się etui ładujące, ale po wymianie już wszystko działa jak trzeba.

Chociaż muszę przestrzec, że z tymi chińskimi TWS-ami to trochę ruletka. Ten niski model śmiga jak ta lala, a wyższy (T3) ma niestety problemy - słuchawki non stop się rozparowują, podziałały niespełna miesiąc i nie ma co zbierać, a aliexpress poradziło jedynie sformatowanie słuchawek i odmawia wymiany. Niestety kasa w błoto. 

My po licznych próbach uznaliśmy, że jednak warto albo dopłacić do czegoś od sprawdzonych producentów, albo poczekać, aż sprawy pójdą jeszcze bardziej do przodu i te tanie chińskie modele się jeszcze "podciągną". Jeśli chcesz coś pewnego, to polecamy dobrać coś z kabelkiem lub dopłacić do TWS. Chociaż, kto nie ryzykuje ten nie pije szampana :D 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi :)
Słuchajcie, jestem taką kobietą, że nie potrafi sama podejmować decyzję - potrzebuję konkretnie nazwy co kupić haha :D

Jeśli chodzi o przykład MobyDick, niestety słuchawki na kablu nie wchodzą w ogóle w grę. Wolę jechać bez muzyki, a kupić bezprzewodowe, bez żadnego kabla. Poza tym będę kupowała w Polsce :)Proszę o pomoc :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kobieta kobietę zrozumie ;)

Skoro kupować chcesz w Polsce, to czego byś nie wybrała, zawsze możesz skorzystać z 14-dniowego prawa zwrotu. Ja niestety nie spotkałam się nigdy ze 100% pozytywną opinią o żadnym produkcie TWS w tym przedziale cenowym - to będą zawsze jakieś kompromisy, przynajmniej teraz, kiedy to wciąż produkt 'świeży'. Ze swojej strony zawsze polecam MEE Audio X10, bo te testowałam dość intensywnie i po prostu wiem, że się sprawdzają, ale tu wykraczamy dość mocno poza założony budżet. Jeśli mimo to się zdecydujesz i odezwiesz do naszego działu obsługi klienta to na pewno wyczarowaliby jakiś mały rabat. ;)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SAMSUNG LeVeL U to sprawdzone słuchawki i sprzedaż jest z  Polski przez sklep z naszego kraju. A te Xiaomi z pałąkiem w podobnym kształcie, to coś nowego i trochę mnie zaskoczyło że coś takiego jest. Tu sprzedaż jest również z magazynu w Polsce. Produkty tej Chińskiej firmy są znane z wysokiej jakości przy umiarkowanej cenie. Choć znamienne jest to że często nie dają kabelka do ładowania zakładając że jest typowy i każdy go ma. I wiele w tym racji.

A TWS-y są prawie wyłącznie robione jako dokanałowe. Wyjątkiem są dopinane zestawy do słuchawek z wymiennymi kablami i trudno sobie wyobrazić aby się utrzymały w uchu z słuchawkami dousznymi. Sam jednak widziałem jak ktoś przerobił specyficzne nauszne Koss KSC75

1573115956681.551653986141227969532134-3

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem o earbudsach. Jednak są douszne TWS-y

b4d66f05fff8.jpg

Przy TWS-ach musisz pamiętać że akumulatory i elektronika są w każdej słuchawce i łatwo wypadają z uszu bo masz coś dość ciężkiego w małżowinie. Na rowerze może to być poważnym problemem. Do tego ograniczenia rozmiarów sprawiają ze na jednym ładowaniu działają zwykle dość krótko. Trzeba je często podładowywać w dołączonych do nich bazach wbudowanych w etui.

A ten odbiornik bluetooth Xiaomi jest wielkości baterii paluszka i łatwo go gdziekolwiek przypiąć. Do tego wprawdzie ma sam tylko jeden guzik, lecz obsługuje mikrofon i piloty przewodowe również z trzema przyciskami do regulacji głośności. Dlatego to jest właściwie taka bezprzewodowa dziurka z telefonu. Dlatego dobrze jest mieć do niego słuchawki z 3-przyciskowym pilotem.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

QCY T3 ciężkie? W życiu, toż to leciutkie słuchawki! Oj, ktoś tu chyba poleca produkt, którego totalnie nie zna :P I owszem, w połączeniu z tymi nakładkami dousznymi producenta są nie do noszenia, totalnie niewygodne, za to przy zmianie na dowolne gumki dokanałowe dają już radę i grają super. Tylko raz, że w gumkach dokanałowych nie włożysz ich do etui, a dwa, że to właśnie ten model nam się wiecznie rozparowuje, a jedyną radą producenta jest reset, który nic nie daje. 

Swoją drogą MobyDick, jakie słuchawki TWS testowałeś? Nie zdarzyło mi się jeszcze, żeby mi jakieś wypadały z ucha i przy żadnych nie miałam wrażenia ciężkości ani ja, ani reszta osób z biura...  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, MobyDick napisał:

H39fbd9d5b1a4441c9058393cc18a7970M.jpg

TWS-y są z zasady cięższe od dowolnych słuchawek w których nie ma akumulatora i elektroniki.

A słuchawki miały być własnie douszne a nie dokanałowe.

 

Moby, czy to Twoje zdjęcie w słuchawkach TWS które testowałeś? :D :D :D 

Gdyby słuchawki TWS były rzeczywiście takie ciężkie, to nikt by ich nie nosił na siłowni, na rowerze, a nawet spacerując po mieście, bo by wypadały. To chyba tak jednak nie działa jak piszesz ;)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dousznych bluetooth bardzo dobrze w uszach trzymają się Lenovo W520.

https://www.sferis.pl/sluchawki-douszne-bluetooth-lenovo-gxd0h45469-kolor-czarny-p376820

sluchawki-douszne-bluetooth-lenovo-gxd0h

Wiele razy czytałem opinie ludzi którzy zgubili jedną ze słuchawek typu TWS. Sam takich nie używam.

Nie wyobrażam sobie żeby earbudsy nie wypadły z uszu przy jeździe rowerem po nierównej powierzchni, podczas wstrząsów. Gdy jest się w ruchu ważniejsze jest zdrowie i życie niż dbanie o wypadające z uszu słuchawki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za kłopot, ale uwierzcie mi, ja naprawdę chciałabym słuchawki bezprzewodowe, bez żadnego kabla - nawet łączącego obie słuchawki, które nie są drogie, ponieważ nie jestem melomanką :)

Jestem kadrową, która słucha zwykłego radia :) Nie patrzę na sprzęt muzyczny w taki sposób profesjonalny jak Wy. Potrzebuję go do codziennego użytkowania, do zwykłych zajęć :)  

W Internecie polecają najbardziej te: Haylou GT1, Mi True Wireless Earbuds (Redmi AirDots), Blitzwolf BW-FYE1 lub BW-FYE5. QCY T1 PRO lub po prostu SAVIO TWS-01. Jestem świadoma, że są to Chińskie buble, ale na większą kwotę mnie nie stać.

Naprawdę proszę o pomoc dostosowując ją do moich skromnych potrzeb :)

Edytowano przez klepsydramp3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak widzisz odradzam słuchawki TWS. Myślę że najlepiej jeśli kupisz dowolne z tych które wymieniłaś, te które Ci się najbardziej podobają, a jeśli stwierdzisz że to jednak nie jest to, dopiero wtedy możesz szukać czegoś innego. Z tego co się orientuję większość z nich reprezentuje podobny poziom. Jedni chwalą sobie obsługę dotykową a inni wolą przyciski fizyczne, bo dotykowe można przypadkowo w niekontrolowany sposób przełączać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...