Skocz do zawartości

KOLUMNY STEREO DO POKOJU 25m2


YANOOSH-69

Recommended Posts

Pozdrawiam wszystkich.

Temat w sumie stary jak świat - "jakie kolumy do mego pokoju".?

Ale w końcu po to jest forum 😉

Zatem do rzeczy. Pokój około 25m2. Jak widać, za słuchaczem jest jeszcze dalszy ciąg pomieszczenia (jadalnia). Styl myzyki , klasyka, soul, raczej kameralne klimaty (mało hałasu i krzykliwych dynamicznych dźwięków). Cały dźwięk powinien być słyszalny jakby był dookoła.  Bas miękko rozlewa sie po całym pokoju a fortepian jakby stał obok mnie. Lubie, kiedy muzyka jest miłym tłem do spotkań towarzyskich i jest słyszalna ale nie nahalna. Ot i moje oczekiwania. Z analizy forum wynika, że bez uszczerbku na jakości zdecydowanie lepiej jest celować w kolumny używane gdyż za tę samą cenę można trafić sprzęt z półki albo i dwie wyżej. 

Moje dotychczaswe Klipsch F-01 poszły w świat a ja szukam następcy w cenie do około 2500  za komplet. Dotyczhcasowa (wiekowa już) Yamaha RXV 494 tez w najbliższym czasie zmieni właściciela ale zaczynamy od głośników. Z dotychczasowych artykułów i opinii wychodzi mi coś takiego 
1-Dali oberon 7,
2-Dali Zensor 7 Black Ash 
3-Magnat mr780
4-Monitor audio bronze 6 
Czy ktoś mi pomoże i podpowie jak najkorzystniej wykorzystać ten budżet do moich potrzeb?

 

salon.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

jeśli docelowo elektronika będzie także do wymiany, zdecydowanie namawiałbym na dwa modele kolumn - Monitor Audio Bronze 6 lub Heco Aurora 700. Monitor Audio to bardziej swobodne granie, analityczne z dobrą i wyraźną podstawa basową. Heco natomiast zagrają bardziej plastycznie, dociążonym, gęstym dźwiękiem także z bardzo dobrym, nisko schodzącym basem. W przypadku wyboru kolumn MA warto poszukać wzmacniacza o charakterystyce ciepłej np. Advance Acoustics, Musical Fidelity czy Vincent, natomiast do Heco Aurora świetnie sprawdzi się Audiolab 6000A czy Cambridge Audio CXA60.

Zapraszam jeśli masz taką możliwość do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz oczywiście indywidualne wyceny. Może okazać się, że w przeznaczonym budżecie tylko minimalne dokładając kupisz kolumny fabrycznie nowe z gwarancją.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z 4 zaproponowanych przez ciebie kolumn jeden to wzmacniacz :):)

12 godzin temu, YANOOSH-69 napisał:

a jak sie mają Dali Zensor 7 do Monitor Audio bx6 ?

Totalnie inne granie.

Jeśli szukasz dźwięku w tle. Miłego nie nachalnego to omijasz produkty monitor audio, Cambridge, klipsch, kolumny magnata.

W bliżej ci będzie grał elac, kef, dali ale linia oberon czy heco ale też tylko linia aurora. 

Od tego zacznij. Zapraszam na odsłuch później będziemy się zastanawiać i dobierać do tego elektronikę

Pozdrawiam

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, YANOOSH-69 napisał:

Pozdrawiam wszystkich.

Temat w sumie stary jak świat - "jakie kolumy do mego pokoju".?

Ale w końcu po to jest forum 😉

Zatem do rzeczy. Pokój około 25m2. Jak widać, za słuchaczem jest jeszcze dalszy ciąg pomieszczenia (jadalnia). Styl myzyki , klasyka, soul, raczej kameralne klimaty (mało hałasu i krzykliwych dynamicznych dźwięków). Cały dźwięk powinien być słyszalny jakby był dookoła.  Bas miękko rozlewa sie po całym pokoju a fortepian jakby stał obok mnie. Lubie, kiedy muzyka jest miłym tłem do spotkań towarzyskich i jest słyszalna ale nie nahalna. Ot i moje oczekiwania. Z analizy forum wynika, że bez uszczerbku na jakości zdecydowanie lepiej jest celować w kolumny używane gdyż za tę samą cenę można trafić sprzęt z półki albo i dwie wyżej. 

Moje dotychczaswe Klipsch F-01 poszły w świat a ja szukam następcy w cenie do około 2500  za komplet. Dotyczhcasowa (wiekowa już) Yamaha RXV 494 tez w najbliższym czasie zmieni właściciela ale zaczynamy od głośników. Z dotychczasowych artykułów i opinii wychodzi mi coś takiego 
1-Dali oberon 7,
2-Dali Zensor 7 Black Ash 
3-Magnat mr780
4-Monitor audio bronze 6 
Czy ktoś mi pomoże i podpowie jak najkorzystniej wykorzystać ten budżet do moich potrzeb?

 

salon.jpg

Jak planujesz wymianę zestawów głośnikowych i wzmacniacza, pomyśl o aktywnych zestawach głośnikowych z wbudowanym wzmacniaczem, gra lepiej, taniej, oszczędzasz miejsce. Nie musisz dobierać wzmacniacza do zestawów, pomyśl o tym. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...