Skocz do zawartości

Problem z ARC i spotify


aqstyk

Recommended Posts

Witajcie

Mam problem z moim nowym TV Philips i amplitunerem Onkyo 818. Na TV oglądam z apki wewnętrznej Netflixa. Aby mieć dźwięk 5.1 włączam obsługę ARC w obydwóch urządzeniach. Odtwarzam i pięknie działa. Mam dźwięk DD+ czyli maksymalnie co się da z Netflixa i moim ustawieniu 5.0. Teraz chcę odtworzyć poprzez wbudowaną apkę spotify. Włączam sam amplituner i przełączam na NET i w tym momencie... włącza się TV (funkcja CEC połączona z ARC). Teraz jak wyłącze TV to amplituner oczywiście też się wyłączy. Nie mam jak odpalić samego amplitunera. Proszę pomóżcie bo już nie wiem co robić. Wiem, że mogę połączyć TV z amplitunerem kablem optycznym ale... w instrukcji do TV mam coś takiego napisanego:

- Wyjście SPDIF (DIGITAL AUDIO OUT) zostanie wyłączone podczas strumieniowania zawartości Dolby Digital Plus.

Proszę o rady.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tylko dwie funkcje w Philipsie:

ogólne > EasyLink > EasyLink - to musze mieć załączone

ogólne > EasyLink > Pilot EasyLink - to mam wyłączone

Ale... takie wachlowanie włączeniem i wyłaczaniem TV nie jest dobre dla OLED-ów i chciałbym tego uniknąć.  Podłączyłem nawet google chromecasta i niestety też się włącza TV.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak podłącze spdif to mogę mieć problem uzyskać DD+. Zobacz co mam napisane w instrukcji do TV:
"- Wyjście SPDIF (DIGITAL AUDIO OUT) zostanie wyłączone podczas strumieniowania zawartości Dolby Digital Plus."

 

A po drugie nie rozumiem zachowania TV. Jeśli włączę sam amplituner to TV się nie uruchomi. Mogę nawet przejść na wejścia hdmi na którym jest coś odtwarzane z mediaboxa ale... jak tylko przejdę na zakładkę NET od razu TV się włącza. Nie wiem czemu ale widzę, że kolega @maxredaktor ma tak samo więc to nie kabel ani uszkodzenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...