Skocz do zawartości

Pioneer sx-n30ae/Onkyo tx8250 - kolumny przyszłościowe do salonu 45m2


ziomek1988

Recommended Posts

Witam wszystkich, 

Przymierzam się do zakupu Pioneer sx-n30ae (jestem zdecydowany na ten model). Aktualnie ze starego stereo mam kolumny Wharfedale Diamond 9.1, które jak się domyślam do tego ampli się nie nadają. 

Obecnie wszystko ma grać w salonie z aneksem kuchennym w kształcie prostokąta o powierzchni 27m2 ale już za pół roku, sprzęt ma stać w salonie z aneksem 45m2 , gdzie kuchnia będzie doklejona do prostokątnego salonu w kształt litery L. 

Przechodząc do meritum, szukam kolumn (najelpiej chyba podłogowych) do docelowego salonu (ale takie, które jakkolwiek zagrają już w obecnym) w kwocie do 1600 zł komplet. W związku z tym, że mój budżet jest mocno ograniczony, w grę wchodzą kolumny używane. Czy ktoś jest mi w stanie coś zaproponować?  Jeśli w tym budżecie nie znajdę nic sensownego, będę starał się organizować większy :) 

Słuchana muzyka jest dość różnorodna, przede wszystkim Queen, dalej trochę smoothjazzu z wokalem i bez, muzyka klasyczna a na końcu pop. 

Edytowano przez ziomek1988
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

a może fabrycznie nowy zestaw Pioneer SX-N30AE z kolumnami Pylon Audio Pearl 27. Myślę, że będzie to konfiguracja, która Cię usatysfakcjonuje.
Z używanych kolumn warto spojrzeć na Dali Zensor 7, Monitor Audio Bronze 6 czy Pylon Audio Sapphire 25.

Zapraszam na odsłuchy oraz indywidualne wyceny dla forumowicza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, S4Home napisał:

Cześć

Tylko i wyłącznie używane klipsch f3.

W tej cenie nie kupisz żadnych nowych kolumn grających w takim pomieszczeniu. Troszkę dokładając dopiero magnat shadow 207

 

Pozdrawiam

Wiem, że to nie jest sprawa pierwszorzędba ale te klipsch są po prostu brzydkie. Magnat już lepiej a i nowe można dostać za ok 2000zł. Czy myślisz, że to będzie lepsza propozycja od Pylon Audio Pearl 27 czy Monitor Audio Bronze 6? Wiadomo, kwestia odsłuchu może dopiero zweryfikować ale pytam w teorii. Pamiętając, pod jakim ampli to ma zagrać. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się podnieść trochę budżet w okolice 2000zł. Słuchałem zestawu bliźniaczego Onkyo tx 8250 w połączeniu z Pylon Audio Pearl 27 i brzmi to dobrze ale pomieszczenie odsłuchowe miało ok 18m2. U mnie ma grać przez jakiś czas w 27m2 ale później w 45m2. 

Po analizie dziesiątek tematów na forach i grupach audio, mam parę typów ale nie do końca wiem w jakiej kolejności ich poszukiwać. 

1. Polk Audio S50

2. Magnat Shadow 207 

3. Pylon Audio Pearl 27

4. Monitor Audio Bronze 6

5. Stx electrino 250

6. Pylon Audio shappire 25

Ktoś pomoże? 😉 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przede wszystkim zmieniłbym amplituner na Yamahę RN 602. A z głośników, które Ty wymieniłeś, to połączyłbym z STX Electrino lub Polk S50. W obydwu przypadkach,

taka konfiguracja powinna Cię zadowolić jak na początek. Unikaj jasnych kombinacji, bo mogą Cię zmęczyć.

Edytowano przez Miras23
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Miras23 napisał:

Ja przede wszystkim zmieniłbym amplituner na Yamahę RN 602. A z głośników, które Ty wymieniłeś, to połączyłbym z STX Electrino lub Polk S50. W obydwu przypadkach,

taka konfiguracja powinna Cię zadowolić jak na początek. Unikaj jasnych kombinacji, bo mogą Cię zmęczyć.

Ja przed zakupem porównywałem właśnie tą Yamahe z Tx8250 i granie tego drugiego przypadło mi do gustu. Yamaha i Onkyo to zupełnie dla różne grania przynajmniej jak dla mnie. 

Kolumny, które wymieniłeś miałeś na myśli jako połączenie z Yamahą czy właśnie Onkyo? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ziomek1988 napisał:

Ja przed zakupem porównywałem właśnie tą Yamahe z Tx8250 i granie tego drugiego przypadło mi do gustu. Yamaha i Onkyo to zupełnie dla różne grania przynajmniej jak dla mnie. 

Kolumny, które wymieniłeś miałeś na myśli jako połączenie z Yamahą czy właśnie Onkyo? 

Ja bym nie odrzucał odrazu jednej z elektronik bo na pierwszym odsłuchu nie przypadła ci do gustu ponieważ to zależy też od kolumn, jeżeli zestawisz je w innym połączeniu może się okazać że to to.

Pytanie bo nie pisałeś jakie granie preferujesz i nie chodzi mi tu o rodzaj muzyki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.12.2019 o 12:26, ziomek1988 napisał:

Aktualnie muszę dokupić kolumny pod to co mam. 

To do tego co masz warto podlaczyc i posluchac JBL Arena 170 lub JBL Arena 180 poniewaz sa to kolumny latwe do wysterowania. Do pomieszczenia 27m² spokojnie wystarcza a do tego wiekszego tj. 45m² moze byc troche malo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, S4Home napisał:

No w docelowym pomieszczeniu zdecydowanie przydały by się A7.

Jak oceniasz połączenie Yamahy z Rti?

 

Yamahy słuchałem z Audio Pearl 27, nie słuchałem jej z Rti. Z kolei Rti, które u mnie będą grały z Pioneer sx-n30ae kupiłem w ciemno z uwagi na cenę, w których je dostałem (nowe, 2000zł za parę). 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.12.2019 o 07:04, ziomek1988 napisał:

Ja przed zakupem porównywałem właśnie tą Yamahe z Tx8250 i granie tego drugiego przypadło mi do gustu. Yamaha i Onkyo to zupełnie dla różne grania przynajmniej jak dla mnie. 

Kolumny, które wymieniłeś miałeś na myśli jako połączenie z Yamahą czy właśnie Onkyo? 

Tak, żeby spróbować z tym bądź tym. Nie wiem gdzie możesz odczuć lepszy efekt, ale sądzę że coś z tego może Ci się spodobać. O ile już czegoś nie kupiłeś.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...