Skocz do zawartości

Kompaktowy zestaw do sypialni


cin_mar

Recommended Posts

Witajcie koledzy

 

Potrzebuję porady w zakupie kompaktowego zestawu do sypialni o kształcie prostokąta i wymiarach 3x3,8 - w sumie powierzchnia ma ok.11m2

 

Interesuje mnie zestaw z głośnikami typu PolkAudio TL1600, które kiedyś miałem i gry całkiem przyjemnie, aczkolwiek tym razem potrzebuję zestawu 2.0 lub 2.1

Aktualnie posiadam kolumny Magnat Quantum 673 z innego pomieszczenia, aczkolwiek chciałbym w sypialni mieć coś bardziej kompaktowego, tak więc te pewnie pójdą na sprzedaż i tu pytanie na co je zmienić

 

Budżet jaki chcę przeznaczyć to ok.1200-1400zł

 

Myślałem o pianocraft ale w tym budżecie mogę pozwolić sobie na model 840, pytanie czy warto. A może całkiem inna koncepcja?

Na pewno zależy mi na DLNA, odtwarzaniu z NAS, BT lub chrommcast będą miłym dodatkiem, aczkolwiek posiadam chromecast audio, które mogę tu wykorzystać.

Myślałem też o streamerze Pioneera NP-01 i jakimś wzmacniaczu

Z innej strony może i wystarczyłby soundbar, ale miałem kiedyś samsunga n650 za ponad 1500zł i dźwięk był taki sobie, chyba że są jakieś polecane modele w tym budżecie, które coś potrafią

 

Tu nie chodzi o nie wiadomo jak głośne granie, ale niech będzie chociaż czysto

Doradźcie coś proszę

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tylko właśnie to się ma już nijak pod względem kompaktowosci.

 

bo nie dość ze kolumny spore jak do sypialni przynajmniej jak dla mnie, to w grę wchodzi wzmacniać, chromecast i jeszcze jeden adapter. To wg mnie już przerost formy nad treścią. Pamietajmy to tylko sypialnia. Czyli w grę wchodzi jakiś film bez przesady głośno, jakaś muzyka w tle czy radio nic więcej. 
 

Nosze się z zamiarem zakupu Żarówek  philips nie, stad jakiś inteligentny głośnik również wchodził w grę. Aczkolwiek myślałem o zwykłym Google home mini tylko do komend.

 

chyba ze jakiś Amazon echo, czy tez kg wk7 ?

 

a co powiedzie nad jakimiś zestawami hkts 2.1 od harmana w tym przedziale?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten wzmacniacz jest bardzo mały, a adaptery nie musza stać na  wierzchu. One również mają małe gabaryty. Kolumny możesz zmienić i podłączyć do wzmacniacza subwoofer, bo ma wyjście na niego. Wzmacniacz ma 14 cm szerokości i 3 wysokości. Pianocrafty są przy nim ogromne :) . Za to jest od nich znacznie lepiej zrobiony. Ten adapter ma zapewne takie wymiary w mm a nie w cm :) . Czyli 66 mm szerokości i 27 mm wysokości. Nawet jak go postawisz na wzmacniaczu nadal nie przekroczysz 6 cm wysokości :) . Chromecast Audio ze swoimi 5 cm średnicy , również nie jest niczym olbrzymim :) .

Za to uzyskasz dźwięk nieporównywalny z głośniczkami. Może nie warto starać się o mniejsze do puki nie będziesz miał czegoś mniejszego i lepiej grającego z subwooferem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...