Skocz do zawartości

Zestaw amplituner + 5.1 na dobry początek


Łukasz W.

Recommended Posts

Cześć wszystkim,

Stojąc przed wyborem zakupu sprzętu do kina przeczytałem sporo tematów na forum i wybrałem już kilka pozycji dla siebie, które są zestawiane przez branżę jako optymalnie grające w danym zakresie cenowym:

Amlituner:
1. DENON AVR-X2500H
2. DENON AVR-X1500H
3. ONKYO TX-NR686
4. YAMAHA MUSICCAST RX-V485
5. PIONEER VSX-933-B

Zestaw kolumn:
1. POLK AUDIO T531
2. TAGA HARMONY TAV-606 v3 
3. Indiana Line Nota 550X + 740X + 240X

Subwoofer:
1. MAGNAT MONITOR SUPREME SUB 302A
2. KLIPSCH R-12SW

Miałem już przyjemność posłuchać zestawu Yamaha V485 z Indiana Line Nota oraz DENON AVR-X2500H z Wilson Cinematic 5.0 (takie akurat były podłączone, a przed tym odsłuchem, nie czytałem jeszcze forum ;) )

Indiana Line grało dość dynamicznie i ciepło, bez agresywnego basu, z kolei tego Wilsona nie kojarzę już tak dobrze, ale raczej dźwięk z nich kojarzy mi się jako dość "ciężki", jeśli tak mogę to nazwać :)

Moje warunki to salon 4 x 6 metrów, czyli standard kanapa przy krótszej ścianie z drugiej strony telewizor, obok niego będą stały kolumny i subwoofer na podłodze, a pomiędzy nimi centralny pod TV, nad kanapą będą z kolei efektowe.
Wykorzystanie: głównie film (75%)

Czy z w/w jest jakiś optymalny zestaw, który można by złożyć, który będzie cieszył ucho przeciętnego człowieka  patrząc pod kątem kina domowego?

Na ten moment na pewno się zdecyduję na zakup zestawu amplituner + zestaw kolumn 5.0. Na subwoofer muszę poczekać z budżetem z miesiąc/dwa :)

Z góry dzięki za podpowiedzi. 

 
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

jeśli zależy Ci na dobrym, uniwersalnym systemie kina domowego, z podanych przez Ciebie modeli amplitunerów wybrałbym Onkyo TX-NR686 i połączyłbym go z Indiana Line Nota 550X 5.0, ewentualnie z Polk Audio T531. Oczywiście zestaw na Indiana Line będzie obiektywnie lepszy, to klasa wyżej. Dźwiękowo szybki, swobodny amplituner Onkyo świetnie sprawdzi się z Indiana Line. Polk Audio to bardziej twarde, mocne, szybkie, energiczne granie. Jest jeszcze ciekawa opcja w podobnym budżecie Pylon Audio Pearl 25 Set. To taki "złoty środek" pomiędzy Indiana i Polk Audio, może warto pomyśleć.

Zapraszam serdecznie na odsłuchy oraz oczywiście indywidualne wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...