Skocz do zawartości

Kanapa przy ścianie, a głośniki surround


Lolek90

Recommended Posts

Witam, 

dzięki pomocy na forum, już mam nakreślone na jakie zestawy zwrócić uwagę. Nurtuje mnie natomiast jedna kwestia. Kanapa w moim pokoju jest maksymalnie dosunięta do ściany. Początkowo planowałem powiesić po bokach 2 monitory na uchwytach i skierować je w stronę słuchacza. Jednak drążąc temat natknąłem się jeszcze na głośniki bi i di-polarne oraz głośniki instalacyjne. Im więcej czytam na ten temat, tym mniej wiem jakie rozwiązanie sprawdziłoby się najlepiej. Na ścianie za kanapą jest płyta g/k więc głośniki instalacyjne mogę zamontować bez problemu. Bi-pole z tego co wyczytałem wiesza się sporo nad słuchaczem, więc też nie byłoby problemu.  No i zostaje wersja początkowa tj. 2 monitorki na uchwytach, skierowane w stronę słuchacza pod kątem ok. 120-130 stopni. Pytanie, co według Was powinno zagrać najlepiej?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalacyjne powinny być skierowane w kierunku słuchacza. Chyba że maja możliwość przedstawienia kopułki wysokotonowej. Są takie modele.

Z kolei bi pole fajna opcja szeroki zakres dźwięku. Zobacz tylko na necie jak powinny być ustawione. Jeśli masz taką możliwość to ja stawiam na nie. Osobiście też z nich korzystam. Zdecydowanie lepiej niż punktowe źródło dźwięku.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli instalacyjne powinny znajdować się po bokach, a nie z tyłu? (pomijając przypadek przestawianej kopułki od wysokich tonów). 

No właśnie najbardziej byłem przekonany do bi poli, ale jak zacząłem czytać o ustawieniu to trochę zdurniałem. Przeglądając różne tematy, natknąłem się na opinie, że bipolowe montuje się po bokach miejsca odsłuchowego a dipolowe za słuchaczem. W obu przypadkach ok. 60 cm nad słuchaczem. O ile z montażem na tylnej ścianie nie ma żadnego problemu,o tyle na bocznych nie ma szans, jedynym rozwiązaniem byłyby podstawki. Pytanie czy faktyczni powinny być tak rozmieszczone czy trafiłem na opinie "znawców". Na forum widziałem, że sporo osób wiesza je na ścianie za miejscem odsłuchowym i chwali sobie to rozwiązanie. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli są dość szeroko to mogą być z tyłu. Ale.dobrzr żeby były wtedy szeroko.

Niby powinny ale już nie raz robiłem konfigurację że lądowały i na ścianie obok i za. Bi i di pole odróżnia tylko zakres pracy. Tylko albo i aż. Natomiast finalny efekt jest bardzo podobny. I darzy do tego samego czyli poszerzenia dźwięku surround. Aby nie był punktowy. I nawet jeśli zamkntujesz odwrotnie to i tak to się udaje. I efekt jest lepszy od klasycznego monitora. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Jeśli są dość szeroko to mogą być z tyłu. Ale.dobrzr żeby były wtedy szeroko.

Niby powinny ale już nie raz robiłem konfigurację że lądowały i na ścianie obok i za. Bi i di pole odróżnia tylko zakres pracy. Tylko albo i aż. Natomiast finalny efekt jest bardzo podobny. I darzy do tego samego czyli poszerzenia dźwięku surround. Aby nie był punktowy. I nawet jeśli zamkntujesz odwrotnie to i tak to się udaje. I efekt jest lepszy od klasycznego monitora. 

Za szeroko to niestety nie jest, ściana za kanapą ma 2,20m, a dalej jest otwarte przejście (1,30m) na drugi pokój. Bokiem mógłbym je powiesić na uchwytach i skręcić o 90 stopni, ale wtedy będą chyba za blisko ściany. Najlepiej chyba będzie wypożyczyć na odsłuch obie konstrukcje i zobaczyć co się lepiej sprawdzi w praktyce. No chyba że bi/di-pole po prostu nie mają sensu w takiej konfiguracji i lepiej dać sobie spokój? 

Jeszcze jedno pytanko, jak u was z wycenami sprzętu? Można na forum czy telefon/mail? ;)

Edytowano przez Lolek90
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...