Skocz do zawartości

Edifier r2730db + Aune X8 + ???


renoxd

Recommended Posts

Witam,

Na wstępie zaznaczę, że dopiero zaczynam przygodę z muzyką na bardziej poważnie niż to było do tej pory.

Jestem posiadaczem głośników Edifier r2730DB. Głośniki te grają obecnie na zintegrowanej karcie PC - Realteku.
Głośniki są aktywne i mają wbudowany wzmacniacz klasy D.
Pomyślałem, że kupię jakiegoś DACa do nich aby poprawić jakość dźwięku i spersonalizować go pod siebie dzięki wzmacniaczom operacyjnym.
Poniżej mam parę pytań, liczę na waszą pomoc :)

1. Jeśli chciałbym kupić Aune X8 to czy będę mógł wykorzystać jego potencjał bez zakupowania dodatkowego wzmacniacza? Wzmacniacz niby jest tam ten klasy D (nie mam więcej info)

2. Czy jeśli jednak muszę dokupić wzmacniacz bez DACa bo X8 załóżmy że już mam, to jaki sprzęt najlepiej wybrać? Nie ogarniam tego.
Są na rynku wzmacniacze, przedwzmacziacze, końcówki mocy...

3. Na chwile obecną nie mam żadnych słuchawek dobrych do słuchania muzyki a jedynie gamingowe Hyper Cloudy II. Muzyki przeważnie słucham na głośnikach a na słuchawkach gram. Jak już słucham to wieczorem jak żona pójdzie spać.
Czy można kupić wzmacniacz za w miarę małe pieniądze i połączyć go z Aune X8 aby wszystkie dobrodziejstwa zostały "przesłane" z X8 przez wzmacniacz do słuchawek?
Czyli wzmacniacz, który będzie miał kopa + wyjście na słuchawki i żadnych innych dodatków bo wszystko inne jest w X8.

Słucham muzyki elektronicznej i klasycznej + soundtracki.  Zależy mi trochę na basie ale nie na tyle aby ściany dudniły. Nie słucham bardzo głośno. 
Gdzieś przeczytałem, że skoro głośniki graja chłodno i neutralnie bez upiększeń to resztę sprzętu powinno się dobierać aby wyrównać braki.
Dlatego pomyślałem o X8 (wymienne op ampy) a nie np. o dac/imp X1S. Braku personalizacji się trochę obawiam.


Pozdrawiam i dziękuję za wszystkie sugestie :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bump!

Ostatecznie zastanawiam się czy warto wydać dodatkowego tysiaczka i mieć X8 + X7s  czy może kupić samego X1S.
Powyższą decyzja musi opierać się o fakt, że w 90% czasu słucham muzyki na głośnikach i ten wzmacniacz bardziej skierowany jest na głośniki.
Plus dla kombinacji X8 +X7s to wymienne op ampy i większe możliwości personalizacji!

pls heeelp

Edytowano przez renoxd
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...