Skocz do zawartości

Kupno Kolumny + Amplituner do 3500zł


Grzegorz Wójcicki

Recommended Posts

Witajcie niestety nie  znam się na sprzęcie audio - Proszę o poradę chciałem kupić  na święta zestaw : Dwie kolumny + amplituner. Zestaw tylko i wyłącznie do słuchania muzyki. Głownie z YT premium z telefonu + ewenutlanie pendrive. Głosniki będą w salonie 30m2.  Cena maks do 3500zł

Wstępnie po rozmowie w sklepie byłem nastawiony na amplituner Yamaha  musiccast r-n402d + głosniki  Indiana TESi 542 - jednak w sklepie chyba się nie zrozumieliśmy i cena przewyższa mój  budzet, Zależy mi na tym żeby oprócz brzmienia głośniki nie były zbyt duże te Indiany miały idealny rozmiar..

Teraz rozważam musiccast r-n402d +JAmo S 809 - przeczytałem w internecie ze są mega dobre do muzyki, jest kilka artykułów o tym. Następnie przeczytałem u Was na forum ze są to głosniki to kina domowego ( o czym w ogóle w tych artykułach nie ma wzmianki) - więc już nic z tego nie rozumiem.

Myślałem też  o indianie NOTA 550 X

czy uważacie ze USB jest ważne w amplitunerze czy moze lepiej wziąc inny blizniaczy ale tańszy np Yamaha 303 D.

Proszę doradzcie co będzie lepsze i gdzie to najlepiej kupić.  Jestem z Wrocławia.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wyłacznie do muzyki to amplituner jest Ci niepotrzebny. Poszukaj wzmacniacza stereo. W tej chwili 98% amplitunerów w marketach to amplitunery kina domowego. Za podobną cenę będziesz miał lepszą jakość. Nie słuchaj porad w supermarketach bo tam branża proponuje nieznającym sie klientom akurat to od czego mają większą prowizję. Polska rzeczywistość. Chcac otrzymac poradę musisz określić wielkośc pomieszczenia, przewidywany rozdział funduszy - ile na kolumny i ile na wzmacniacz, rodzaj słuchanej muzyki oraz w przybliżeniu opisać jak wygląda Twoje pomieszczenie odsłuchowe, tzn jaką ma powierzchnię, jak zabudowane meblami itp. Moja propozycja podziału kasy to 70%-kolumny i 30%-wzmacniacz. A poza tym nikt nie ma rozeznania jakiesz masz preferencje odnośnie dźwieku. Najlepiej gdybyś sam posłuchał kilku przynajmniej zestawów, opisał wrażenia i dopiero wtedy można by coś doradzać. 

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podzielam zdanie żeby odrzucić amplitunery bo i tak nie będziesz wykorzystywał ich wszystkich możliwości a w tej cenie można zakupić dużo lepszy muzycznie wzmacniacz z wejściem cyfrowym dzięki któremu będziesz mógł korzystać z YouTube. Wybór może paść np na marantza pm6006 bądź Yamaha as501. Jak dokonasz wyboru jakiejś elektroniki wtedy umów się na odsłuch i przetestuj parę kolumn która najbardziej podpasuje ci dźwiękowo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opisany sprzęt po usłyszeniu moich wymagań ( również opisanych ) polecili mi w sklepie top Hi fi . Proszę was więc o info co ma takiego amplituner czego ja nie będę używał.

 

Wytyczne do mojego sprzetu ( dla doprecyzowannia bo ktoś z Was o to prosił)

Pomieszczenie 30m2, wysokość 2,6m

Muzyka - wszelaka ( imagine dragons, linkin park, piosenki dzieciece, hip hop)

Wymagania - łączność bezprzewodowa - odtwarzanie muzyki z telefonu z YT premium itp.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim amplituner KD to w tej chwili 5 (5.1) lub 7 (7.1 lub 7.2) wzmacniaczy w jednym. Jak myślisz - który wzmacniacz będzie lepszej jakości, ten który sklada się z siedmiu podwzmacniaczy czy ten który ma dwa podwzmacniacze (do stereo)? Oczywiście w podobnej cenie. Cudów nie ma. W tej samej cenie NIGDY siedem wzmacniaczy nie będzie jakościowo takie samo ja dwa wzmacniacze. To tak trochę łopatologicznie. Poza tym dekodery dźwieku. Im wiecej tym drożej. A do stereo np Master Audio czy inne bezstratne są Ci potrzebne jak tzw ,,dziura w moście, Poza tym np porty HDMI. Ostatnio norma w KD to 6-7 lub więcej, a każdy port to przynajmniej 150 zł więcej.  Przeciez nie zależy Ci na kinie domowym.

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budżet taki iż trzeba iść na kompromis

https://www.q21.pl/yamaha-r-n402d-indiana-line-tesi-561.html

https://www.q21.pl/onkyo-tx-8250-indiana-line-nota-550x.html

przy 4000-4500zł miałbyś sporo ciekawszy wybór , a dziś trafiłem na taki interesujący filmik o cambridge - wątpię by pobierał stałe ~500W ,ale może być ciekawy konkurent dla yamahy 602 / onkyo 8250

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie "znawcy", ta Yamaha ma tylko stereo i żadnego HDMI! To jest "tylko" wzmacniacz z funkcjami strumieniowymi... A do słuchania muzyki z Youtube nie potrzeba żadnego Hi-endu. Trochę co innego by było gdyby szło o Tidal HIFI lub pliki bezstratne, jak flac.

Grzegorzu, z własnego doświadczenia, najlepiej jest wybrać wzmacniacz który ma funkcje których potrzebujesz a następnie posłuchać z nim 2-4 zestawy kolumn. I nie polecam słuchać czegoś, co wychodzi poza budżet który sobie nastawiłeś. Bo możesz na to zachorować albo naciągniesz budżet... A zawsze znajdziesz coś lepszego.

Acha, to, że coś dobrze brzmi w salonie nie jest gwarancją że tak samo zabrzmi u Ciebie. Polecam salony które pożyczają wybrany sprzęt a odsłuch w domu. Większość za darmo. Znajdziesz je tu na forum.

 

Edytowano przez Rufijo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przmysleniu wszystkiego jestem bliski zakupu

Indiana linę tesi 541+yamaha 402 lub

Yamo s 809 + onkyo 8250 lub

Indiana linę tesi 561 + yamaha 602

Teuefel Ultima 40+ yamaha 602 lub onkyo 8250

Pearl 27+yamaha 602

Dodam że żadnego nie słyszałem  i tylko nie które mogę usłyszeć we Wrocławiu.  (Nie wzystko jest dostepne ). 

Proszę Was o rady co kupić. 

Widziałem też że są tu sklepy  na forum wiec licze tez na oferty.

Edytowano przez Grzegorz Wójcicki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz top hifi. Posłuchaj 402 i 602 Yamahy z Indianami. Jeżeli nie odczujesz różnicy między tańszym a droższymi amplitunerem - bierz ten tańszy. Jamo w ogóle sobie daruj. Taka jest moja rada. Budżet zawsze można przekroczyć i tak brnac w nieskończoność szukając audio nirvany 😉. Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, seba3002 napisał:

Masz top hifi. Posłuchaj 402 i 602 Yamahy z Indianami. Jeżeli nie odczujesz różnicy między tańszym a droższymi amplitunerem - bierz ten tańszy. Jamo w ogóle sobie daruj. Taka jest moja rada. Budżet zawsze można przekroczyć i tak brnac w nieskończoność szukając audio nirvany 😉. Pozdrawiam 

Dziękuję za radę.  A co myślicie o tych pearl 27. Są do kupienia z yamaha 602 za 3800. Lepsze to niż tesi 561 ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, ziomek1988 napisał:

Wczoraj słuchałem, grają ładnie ale... Ich jakość wykończenia była mocno średnia, mdf jakiś taki cienki, sam nie wiem jak to określić. Seria Shappire wydała mi się lepiej wykonana no ale tu nie o wykonanie a o dźwięk chodzi :)

Ja finalnie kupiłem Polk audio rti a5. 

 polk to już chyba inna polka cenowa. A z czym je słuchałes jaki wzmacniacz /amplituner 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektóre typy są bardzo przeciętne. Na jakiej podstawie dokonałeś tej wstępnej analizy?

20 godzin temu, Grzegorz Wójcicki napisał:

Po przmysleniu wszystkiego jestem bliski zakupu

Indiana linę tesi 541+yamaha 402 lub

Yamo s 809 + onkyo 8250 lub

Indiana linę tesi 561 + yamaha 602

Teuefel Ultima 40+ yamaha 602 lub onkyo 8250

Pearl 27+yamaha 602

Dodam że żadnego nie słyszałem  i tylko nie które mogę usłyszeć we Wrocławiu.  (Nie wzystko jest dostepne ). 

Proszę Was o rady co kupić. 

Widziałem też że są tu sklepy  na forum wiec licze tez na oferty.

RN602 + Tesi 561 / Melodika BL40MKIII lub Magnat shadow 207. Tu masz typy które są warte swojej ceny. Który Ci się najbardziej spodoba? Zapraszam na odsłuch.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, S4Home napisał:

Niektóre typy są bardzo przeciętne. Na jakiej podstawie dokonałeś tej wstępnej analizy?

RN602 + Tesi 561 / Melodika BL40MKIII lub Magnat shadow 207. Tu masz typy które są warte swojej ceny. Który Ci się najbardziej spodoba? Zapraszam na odsłuch.

Pozdrawiam

Dziękuję za odzew. Typów dokonałem czytając opinie w necie m.in. to forum.

Chętnie bym przesłuchal, ale Oświęcim trochę daleko od Wrocławia. 

Czy mogę prosić o ofertę na te 3 zestawy . Oferta razem z kablami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...