Skocz do zawartości

Yamaha RN 602 jakie monitory do 3k?


Piotr Lysko

Recommended Posts

Witam wszystkich i proszę o radę.

Mam RN 602 i JBL studio 230. Myślę o zmianie głośników na lepsze,do 3000zł para.Muszą być monitory, pokój ok20m2. Chciałbym żeby muza była pełniejsza z większą sceną. Bas też ważny.Słucham dużo elektroniki( kocham Schillera) ale innymi gatunkami też nie gardzę. Z braku innych możliwości będą stać na szafce RTV szer. 140cm.

Myślałem o Dynaudio emit m20 lub Pylon Ruby monitor.

Za poradę z góry dziękuję 😀

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Piotr Lysko napisał:

Myślałem o Dynaudio emit m20 lub Pylon Ruby monitor.

 

Pierwsze przez Ciebie wymienione kolumny potrzebuja mocniejszego wzmacniacza. Z drugich prawdopodobnie nie bedziesz zadowolony z basu.

Polk RTi A3, Mission QX-2, Dali Oberon 3, Dali Zensor 3.

 

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Dyanudio Emit M20 to dobra propozycja, ale równie ciekawe mogą okazać się Focal Chora 806 oraz minimalnie ponad budżet Monitor Audio Silver 100. Pylon Audio Diamond Monitor także jest dobrym uzupełnieniem amplitunera Yamaha, chociaż rzeczywiście bas może być delikatniejszy.

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz oczywiście indywidualne wyceny dla forumowicza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Q21 napisał:

Witaj,

Dyanudio Emit M20 to dobra propozycja, ale równie ciekawe mogą okazać się Focal Chora 806 oraz minimalnie ponad budżet Monitor Audio Silver 100. Pylon Audio Diamond Monitor także jest dobrym uzupełnieniem amplitunera Yamaha, chociaż rzeczywiście bas może być delikatniejszy.

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz oczywiście indywidualne wyceny dla forumowicza.

Dziękuję za zainteresowanie. Do Monitor audio trochę się zraziłem bo miałem bronze 2 i szybko je sprzedałem. Takie trochę pudełkowe granie. Nad focalem też się zastanawiam🤔. Pylon diamond to już 1000 więcej, trochę dużo . Chodzą mi bardzo po głowie Ruby monitor. Może ktoś ich już słuchał. Bardzo podobają mi się wizualnie, żonie też a to ważne 😀. Sam już nie wiem 🙄

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lysyrafal napisał:

Pierwsze przez Ciebie wymienione kolumny potrzebuja mocniejszego wzmacniacza. Z drugich prawdopodobnie nie bedziesz zadowolony z basu.

Polk RTi A3, Mission QX-2, Dali Oberon 3, Dali Zensor 3.

 

Dzięki za podpowiedź 🙂. Zamierzam skorzystać z odsłuchów w salonach, a mam już teraz jakieś punkty zaczepienia🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Piotr Lysko napisał:

Dziękuję za zainteresowanie. Do Monitor audio trochę się zraziłem bo miałem bronze 2 i szybko je sprzedałem. Takie trochę pudełkowe granie. Nad focalem też się zastanawiam🤔. Pylon diamond to już 1000 więcej, trochę dużo . Chodzą mi bardzo po głowie Ruby monitor. Może ktoś ich już słuchał. Bardzo podobają mi się wizualnie, żonie też a to ważne 😀. Sam już nie wiem 🙄

Ruby Monitor grają trochę bardziej spokojnie, plastycznie w stosunku do Diamond. Ale to także ciekawa propozycja. Z tańszych ofert Polk Audio RTi A3. 
Natomiast w przypadku Monitor Audio seria Bronze, a Silver to jednak inna klasa. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Q21 napisał:

Ruby Monitor grają trochę bardziej spokojnie, plastycznie w stosunku do Diamond. Ale to także ciekawa propozycja. Z tańszych ofert Polk Audio RTi A3. 
Natomiast w przypadku Monitor Audio seria Bronze, a Silver to jednak inna klasa. 

Spróbuję chyba posłuchać najpierw Ruby monitor. Zobaczę co z tego wyjdzie, jakie wnioski, a potem zastanowię się co dalej🙂 . Dziękuję za pomoc🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Tomasz S. napisał:

Miałem dokładnie taki sam zestaw rok temu ( rn602 + jbl230 ) i w moim przypadku zmieniłem najpierw Yamahę na wzmacniacz. Te kolumny potrafią pokazać dużo więcej kiedy są dobrze napędzane.

Tomek dzięki za odpowiedź 🙂. Napisz proszę jaki to wzmacniacz, jakie efekty osiągnąłeś . Nie ukrywam że też przemknęła mi myśl o wzmaku(a-s 701)+ wxad-10. Może to byłaby dobra droga?🤔

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Piotr Lysko napisał:

Tomek dzięki za odpowiedź 🙂. Napisz proszę jaki to wzmacniacz, jakie efekty osiągnąłeś . Nie ukrywam że też przemknęła mi myśl o wzmaku(a-s 701)+ wxad-10. Może to byłaby dobra droga?🤔

Wypozycz od branży. To do niczego Cię nie zobowiązuje. Jeśli masz w swoim mieście top hifi będzie to jeszcze prostsze. Moim zdaniem wymiana wzmacniacza to też lepszy pomysł niż wymiana kolumn. Pozdrawiam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, seba3002 napisał:

Wypozycz od branży. To do niczego Cię nie zobowiązuje. Jeśli masz w swoim mieście top hifi będzie to jeszcze prostsze. Moim zdaniem wymiana wzmacniacza to też lepszy pomysł niż wymiana kolumn. Pozdrawiam. 

Dzięki. Mieszkam 20km od Katowic , gdzie jest Top hi-fi. Pomyślę o tym🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Piotr Lysko napisał:

Tomek dzięki za odpowiedź 🙂. Napisz proszę jaki to wzmacniacz, jakie efekty osiągnąłeś . Nie ukrywam że też przemknęła mi myśl o wzmaku(a-s 701)+ wxad-10. Może to byłaby dobra droga?🤔

701 z wxad-10 zagra dużo lepiej, a i cyfrowe wejścia masz i wxad Ci sieć ogarnie. Na pewno posłuchaj w jakimś salonie audio i nie fokusuj się tylko na Yamahę, posłuchaj kilku różnych. U mnie się skończyło na Atollu a wcześniej nie brałem go pod uwagę wcale.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Tomasz S. napisał:

701 z wxad-10 zagra dużo lepiej, a i cyfrowe wejścia masz i wxad Ci sieć ogarnie. Na pewno posłuchaj w jakimś salonie audio i nie fokusuj się tylko na Yamahę, posłuchaj kilku różnych. U mnie się skończyło na Atollu a wcześniej nie brałem go pod uwagę wcale.

Jaki model Atolla jeśli można wiedzieć ,bo u mnie 3000 to raczej granica . 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Piotr Lysko napisał:

Jaki model Atolla jeśli można wiedzieć ,bo u mnie 3000 to raczej granica . 

U mnie in100se, kupiłem używany za chyba 2400. Jeżeli rn602 to był pierwszy poważny sprzęt , to zabawa dopiero się zaczyna, trochę aż zazdroszczę :) masz dziesiątki różnych brzmień i każde trochę się różni, sprzęty nowe ,używane i każdy na swój sposób inny. Mając 3 tys wśród wzmacniaczy ( zwłaszcza używanych ) już zaczyna być fajnie. Sprawdź np Cambridge audio cxa80, nad c365, nad c368, Yamahe 701, Atoll in100se, Marantz pm8005, magnat mr780 itd. Posłuchaj ile możesz i będziesz wiedział co Ci się podoba. Obstawiam ,że najpóźniej 6 miesięcy dalej zmienisz kolumny :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, S4Home napisał:

Emit 20!

Ale nie wykorzystasz ich w 100 procentach.

Jeśli nie zmienisz amplitunera to polecam magnat 753 albo heco celan GT 302 albo ich odpowiedniki nowej serii. Mocne konkretne i nie trudne do napędzenia granie.

Pozdrawiam

Dzięki 👍

5 godzin temu, Tomasz S. napisał:

U mnie in100se, kupiłem używany za chyba 2400. Jeżeli rn602 to był pierwszy poważny sprzęt , to zabawa dopiero się zaczyna, trochę aż zazdroszczę :) masz dziesiątki różnych brzmień i każde trochę się różni, sprzęty nowe ,używane i każdy na swój sposób inny. Mając 3 tys wśród wzmacniaczy ( zwłaszcza używanych ) już zaczyna być fajnie. Sprawdź np Cambridge audio cxa80, nad c365, nad c368, Yamahe 701, Atoll in100se, Marantz pm8005, magnat mr780 itd. Posłuchaj ile możesz i będziesz wiedział co Ci się podoba. Obstawiam ,że najpóźniej 6 miesięcy dalej zmienisz kolumny :)

Chyba pójdę jednak tą drogą że zacznę od wzmacniacza🙂. Tylko boję się że braknie mi cierpliwości żeby wielu posłuchać, bo niestety w temacie dźwięku jestem trochę w gorącej wodzie kąpany😀

Ale dzięki jeszcze raz za podpowiedzi👍

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zaczął bym od atolla. Jeżeli nie masz go w mieście to wyślę Ci go s4home bądź q21. Posłuchaj tego kilka dni bo początkowe wrażenia mogą być mylne. Cambridge'a, mimo że to fajne w mąki, jednak bym na razie odpuścił bo jednak to też jasny wzmak. Może właśnie coś z nada no i ten magnat wygląda zacnie ale o nim się nie wypowiem bo go po nie znam 🙂. I bez żadnych gwałtownych ruchów, chyba że wydawanie kasy to Twoje hobby 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, S4Home napisał:

Ale nie wykorzystasz ich w 100 procentach.

 

Slowa klucz "nie wykorzystasz" to malo powiedziane na tym amplitunerze ktory ma autor tematu.

12 godzin temu, Piotr Lysko napisał:

Chyba pójdę jednak tą drogą że zacznę od wzmacniacza🙂

 

Mozesz do mnie podjechac i zobaczysz jak gra A-S701 z Ledzin masz blisko do Myslowic.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, lysyrafal napisał:

Slowa klucz "nie wykorzystasz" to malo powiedziane na tym amplitunerze ktory ma autor tematu.

Mozesz do mnie podjechac i zobaczysz jak gra A-S701 z Ledzin masz blisko do Myslowic.

Dzięki za propozycję ale wolę chyba wypożyczyć i posłuchać w domu. Żeby nie przestrzelić znowu. Najpierw muszę skończyć w nim remont bo na razie jest sajgon🙂. Będę coś cierpliwie szukał 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Panowie jestem szczęśliwy 😀 Kupiłem Nad 356 bee i to jest to 😀.

Moje JBL studio 230 grają z wiele większą detalicznoscią , głębią i energią niż z 602. 

Ale myślę już o Dynaudio emit m20.

To mój cel. Życie jest piękne 🤸🕺

Edytowano przez Piotr Lysko
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...