Skocz do zawartości

Gramofon na początek


Recommended Posts

Dobry :)

Wiem, że podobnych wątków na niejednym forum znajdę tysiące i o ile z wątkami problemu nie ma, tak z odpowiedzią na moje pytanie już gorzej.
Przepraszam zatem moderatorów :P

Chciałbym rozpocząć przygodę z gramofonami, bo w końcu kto nie chciałby mieć w mieszkaniu miejsca z vinylami, amplitunerem i gramofonem który rozbrzmiewa na cały dom ^^
Jestem człowiekiem który ceni sobie dobre brzmienie, sam fakt bycia gitarzystą już totalnie powoduje, że brzmieniem bawić się lubię.
Zależy mi zatem na dobrym audio z mojego zestawu.

Aktualnie posiadam amplituner Teac AG 7D który nabyłem kiedyś pod kino domowe, nie mam natomiast gramofonu i kolumn.
Potrzebny będzie prawdopodobnie też jakiś preamp.

Chciałbym na ten cel przekazać ok. 1000 zł, jednak nie wiem co na początek mojej przygody kupić...
Kolejna kwestia to czy szukać czegoś używanego, czy kupić nówkę? 

Słyszałem, że gramofon Pro-ject Primary E mógłby nie być głupim pomysłem.
Bardzo podoba mi się również wygląd tego modelu :)

Dziękuję za pomoc :)

 

Edytowano przez exepowered
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 72
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Amplituner szału nie robi czy potencjalny gramofon?
Ampka otrzymałem praktycznie w spadku.

Gramofon i kolumny za 1K, ale jeśli faktycznie będzie jakaś dobra opcja to jestem w stanie dorzucić więcej.
Co do zakupu sprzętu używanego, to może być to całkiem dobry pomysł biorąc pod uwagę fakt, że mieszkam w Niemczech a tutaj masa sprzętu jest na ebayu.

Tak w Niemczech i do 1k PLN, ale niestety takie życie studenta :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pro ject to bardzo głupi pomysł. Nie jest to gramofon przyszłościowy. Sklepana rurka i brak wymiany headshella. Katastrofa! Talerz z mdf?? 

@tomek4446 jest z Łodzi. Macie tam świetny komis prowadzony przez pasjonata. Znajdziesz tam wiele gramofonów ze złotej ery gramofonów na każdą kieszeń. No i będziesz mógł posłuchać.

Przedwzmacniacz kup taki za 180 zł 

https://m.olx.pl/oferta/nowy-przedwzmacniacz-gramofonowy-mm-made-in-poland-gwarancja-CID99-IDzsbBt.html#position=10&page=0

Lub droższy 350 zł 

https://m.olx.pl/oferta/przedwzmacniacz-gramofonowy-mm-made-inpoland-reczna-robota-CID99-IDxQs1o.html

Ja mam takie cuś 😁 IMG_20190505_203059.thumb.jpg.b4eff60006c3096a394140b161c874de.jpg

Wega Jps 350 P,  kosztował mnie 850 zł. Po pełnym serwisie i profesjonalnej polerce pokrywy. Widzisz różnicę?  Obecnie ten model już jest droższy. A uwierzysz, że ma około 30 lat? 😁

Pozdrawiam 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wstrzymaj się z zakupami. Kup wszystko w Polsce. Gramofon po przeglądzie najlepiej. 

Edycja. 

Polecam tego sprzedawcę 

700 zł.    https://allegro.pl/oferta/gramofon-nordmende-rp-1050-komp-przeg-paskowy-8736796338

780 zł        https://allegro.pl/oferta/gramofon-benytone-mp-3200-japan-kmpl-przeglad-8736781247

970 zł Wega JPS 350 P (rekomendowany przeze mnie 😁)           https://allegro.pl/oferta/gramofon-wega-jps-350p-sony-ps-3300-japan-8736771712

Możesz kupić wysyłkowo, a najlepiej gdzieś lokalnie, ale gramofon po pełnym serwisie. Te w Niemczech to nie wiadomo jaki stan. Musisz doliczyć serwis około 300 zł. I czas naprawy od 7 do 30 dni. 

Pozdrawiam 

 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli będę zdecydowany wydać trochę mniej to wezmę Benytone.

Ale może się nawet na tą wegę skuszę :D

Potrzebował bym natomiast wysyłkę do DE bo do samolotu z trochę ważącym pewnie gramofonem wejść będzie ciężko :/

Ewentualnie kupię i wyślę go sam.

wtedy zestaw:

- Benytone lub Wega

- Preamp hamdmade z olx

- Amplituner Teac AG7D

- Kolumny których muszę jeszcze poszukać

Rozumiem, że taki zestaw pozwoli już cieszyć się dobrej jakości dźwiękiem i co najważniejsze nie będzie tokarką do płyt? 😛

Jeśli tak to biorę! Zaraz nawet jadę odebrać dwa fajne vinyle z lokalnego sklepu; The Raconteurs Help Us Stranger w ładnym limitowanym białym vinylu oraz limitowane Flexi The Raconteurs Bored and razed 😛

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, exepowered napisał:

Przedwzmacniacz zgarnę jak będe na święta w PL

Witam , tak się składa , że byłem wczoraj u kolegi w komisie / HI FI Market Łódź , ul. Piotrkowska 204 /, za ok. 400-600 zł. dostaniesz gramofon po przeglądzie z wypolerowana pokrywą i nowa igłą. Kolumny / monitory / też tam znajdziesz w cenach niższych niż na portalach a przede wszystkim sprawdzonych pod względem technicznym. Każdy sprzęt jest włączony przy Tobie i i nie kupujesz w ciemno. Radzę zajrzeć .

Aha , nie mam z tego żadnej prowizji :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, exepowered napisał:

Zajrzę bo będę w Łodzi w okolicach świąt i po świętach. Może tam znajdę to czego szukam

Uprzedzam , że czynne od 11-tej :) Znam właściciela masę lat i wiem , że wcześniej nie ma po co przychodzić :) Ma sporo Pre Phono w cenach już od 250 zł , przynajmniej będziesz miał coś pewnego. Masz też zapewniony serwis. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gramofon jak będziesz wysyłać to nie kurierem, tylko przewoźnikiem co wozi osoby do Niemiec. Jeżeli chcesz to tylko w ten sposób.

Gramofon to bardzo delikatne urządzenie i istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo uszkodzenia przez firmę kurierską !!

Sprzedawca, którego polecam jest z mojego miasta, a ponieważ sam pracuję w De, to mam sprawdzone firmy, które na 99% dowiazą paczkę w całości. Koszt wysłania paczki z Polski do Niemiec to około 30€.

Pozdrawiam 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli znasz sprzedawcę i pomożesz mi to zorganizować to byłbym mega wdzięczny. Ale to jakoś okolice stycznia.

Oczywiście całość przez allegro.

O przewoźniku właśnie myślałem :)

Ale postaram się ogarnąć żeby może zabrać go ze sobą na pokład samolotu. Będzie cenowo podobnie i bezpiecznie bo u mnie na kolanach 😛

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zostaję przy Polsce jeśli chodzi o kupno gramofonu.
Z PL muszę na pewno wysłać busem amplituner który tam leży.

Preamp wezmę ze sobą do samolotu, no i mam nadzieję, że gramofon też.
Jak nie, to też poleci busem. Ta wega z allegro mi wpadła w oko :D

Jakieś kolumny może ktoś z was polecić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...