Skocz do zawartości

Gramofon na początek


Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Odpowiedzi 72
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

W komisie w Łodzi zaproponowano mi to co poniżej.

Akai spodobało mi się strasznie, ale mi tutaj nie o wygląd a audio chodzi.

UNITRA GS-461 (390zl)
Thorens TD-105 Mk II (750zl)
Thorens TD-280 Mk II (790zl)
Akai AP-B20 (590zl)

Oprócz tego, znajomy proponuje mi sprzedać jeden ze swoich gramofonów:

UNITRA GS-431 (350zł)

Pomożecie w wyborze? :D

Edytowano przez exepowered
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam żadnego z tych modeli.

Posprawdzaj pod kątem regulacji, czy jest pełna (VTA, przesięg, azymut, styczność) i to w jaki sposób daje się ustawić. To ważne bo będziesz musiał z tym żyć :).

Po za tym zapytaj o stan, czy są po przeglądzie, ilu miały właścicieli. Jak już zostanie Ci jeden lub dwa, poszukaj konkretnych opinii np:

https://www.audiostereo.pl/topic/33463-thorens-tak-ale-który-321-czy-280/

https://www.audiostereo.pl/topic/142609-thorens-td-105-mkii/

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.12.2019 o 20:11, exepowered napisał:

Pomożecie w wyborze?

Osobiście odpuściłbym dwie skrajne propozycje tj. Unitrę i Akai / ma nietypowe mocowanie headshella / i poszedł w Thorensa . Jeżeli byłeś w komisie o którym pisałem to przed Świętami stał tam wg. mnie doskonały gramofon Pioneera , chyba PL-10.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gramofony to tam w okresie świątecznym jeden za drugim się sprzedawały. Już go chyba nie było. Ale tak, byłem w tym komisie o którym mówiłeś. 

Tak czy inaczej kupiłem od tego znajomego gramofon UNITRA Fonica GS-431 za 250zł (taniej mi się udało). Gramofon jest wizualnie jak nowy, wszystko działa, a do tego zamontowana jest nowiutka wkładka AudioTechnica AT91. Preamp Phono Behringera dorzucił mi gratis. Gramofon oprócz tego jest po remoncie + wymienione okablowanie itp. 

Myślę tylko żeby zmienić headshell bo ten ma otwory nawiercone w jednym miejscu przez co nie mam zbytnio możliwości regulacji wkładki. Wkładkę z czasem na pewno będę chciał wymienić na lepszą, powiedzcie czy Ortofon Blue będzie tutaj pasować?

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomożecie jeszcze znaleźć do tego headshell z regulacją wkładki (ten ma stałe otwory) i jakąś wkładkę fajną do tego? Ten pin centrujący znajduje się w tym gramofonie chyba w innym miejscu niż standardowo.

Jeśli chodzi o wkładkę to Ortofon OM 5 E podobno pasuje do tego headshella i gramogonu. Możecie polecić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tani gramofon na początek i spokojnie można się nim pobawić. Headshell o którym piszesz jest oryginalny i na początek powinien wystarczyć jeśli nie, to teoretycznie  większość ( z tym mocowaniem ) powinna pasować, zwróć tylko uwagę by pin ściągający był w dolnej części wkładki a niestety większość ma go do góry. 

Jeśli chodzi o wkładkę OM 5 Ortofona , to podobna jakość do twojej AT i efektu wow tu nie będzie, oczywiście wygląd zupełnie inny ;)

Pobaw się na razie tym co masz, poustawiaj, poreguluj a później przyjdzie czas na zmiany, ale to już tylko moja sugestia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.12.2019 o 14:53, exepowered napisał:

Tak czy inaczej kupiłem od tego znajomego gramofon UNITRA Fonica GS-431

 

Dnia 28.12.2019 o 00:53, exepowered napisał:

Będzie to jako grało czy kupiłem szajs?

Dobry gramofon na początek do tzw.nauki. Nie szalałbym z wkładkami i zbytnim inwestowaniem , postaram się dowiedzieć u mojego serwisanta o headshell, to dam Ci znać. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie podpiąłem wszystko do kupy.

UNITRA Fonica GS-431 > Preamp Behringer PP400 > Amplituner Teac AG-7D > 2x GŁOŚNIKI PHILIPS 22RH443 Made In Holland.

Będzie trzeba jeszcze dokupić subwoofer 😛

Gra i to klawo. Z czasem gramofon i Preamp kupię lepszy. Ale jak na te pieniądze (250zł) to zestaw chyba całkiem git :D

Edytowano przez exepowered
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, przeglądałem jeszcze lokalne oferty z nadzieją aby trafić na coś fajnego w dobrej cenie. Powiedzcie mi czy w tych cenach te gramofony są dobrym dealem czy niekoniecznie. Oczywiście mam możliwość sprawdzenia czy całość jest sprawna odbierając sprzęt. Sprzedawcy mówią, że gramofony w 100% działają.

Wega JPS-350P (45EUR)

Technics SL-3210 (70EUR)

Technics SL-1710 (150EUR)

 

Edytowano przez exepowered
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wega jps 350, bardzo dobry gramofon. Przyszłościowy. Koniecznie przegląd zrób. W tej cenie to jak za darmo. Swój kupiłem za około 200 €. Ale po kompletnym przeglądzie i polerce pokrywy. Tylko dlaczego tak tanio? Może złom? Zalecam ostrożność. Masz możliwość obejrzenia osobiście? Masz jakieś zdjęcia? 

Pozdrawiam 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadałem z telefonu i wybrałem złą opcję :P

Wega za 45EUR jest zarezerwowana, odbieram ją w czwartek.
Technics SL-3210 ostatecznie za 70EUR, odbieram w weekend.

Oprócz tego, znalazłem Technics SL-1710 za 150EUR w stanie igła. Prawdopodobnie przy jakieś negocjacji też uda mi się zbić cenę jeszcze niżej.
Jak widać, wciąż szukam swojego gramofonu. Wega i Technics SL-1710 są piękne i któryś na pewno u mnie zostanie.

Unitra i Technics SL-3210 pójdą typowo pod odsprzedaż.
Przy okazji zaraziłem też pasją mojego znajomego, który już mówi, że SL-3210 ode mnie bierze na 100%.

Będę meldować co ostatecznie zostanie u mnie, podzielę się też stanem technicznym zakupionych trzech gramofonów (chyba jeszcze nie oszalałem) :P

Dzięki wielkie wszystkim, to forum i ludzie tutaj pomogli mi najbardziej :)

Edytowano przez exepowered
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wega za 45EUR.

Gra, trzyma obroty, winda działa.

Jedyny problem jaki występuje, to mimo wpiętej masy we wzmak albo Preamp słychać buczenie. Myślicie, że wymiana kabla na dobry ekranowany przewód z dobrym cinchem i nowy kabel GND pomogą? Aktualne połączenie do testów to ucięty din i skręcony cinch bo nie miałem przejściówki 😜

Co mogłoby być jeszcze przyczyną buczenia?Przy unitrze problemu nie było.

Edytowano przez exepowered
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, exepowered napisał:

Gra, trzyma obroty, winda działa.

I tak trzymać , gratuluję.

Cieszę się , że wstąpiłeś na drogę winylu.

39 minut temu, exepowered napisał:

Myślicie, że wymiana kabla na dobry ekranowany przewód z dobrym cinchem

Od tego bym zaczął.

40 minut temu, exepowered napisał:

Co mogłoby być jeszcze przyczyną buczenia?Przy unitrze problemu nie było.

A Unitra miała wyprowadzone uziemienie , czy też podpięte pod masę któregoś z kanałów ?

42 minuty temu, exepowered napisał:

Jedyny problem jaki występuje, to mimo wpiętej masy we wzmak albo Preamp słychać buczenie.

Po pierwsze gramofon musi być odsunięty od kolumn. Rozumiem , że masz pre phono , spróbuj podłączyć kabel uziemienia z gramofonu pod GND we wzmacniaczu i drugi kabel / pojedynczy , obojętnie jaki drut / GND we wzmacniaczu do masy / GND/ we pre phono. Ale najpierw wlutuj normalne RCA.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...