Skocz do zawartości

Gramofon na początek


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 72
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Sprawdź jeszcze przewody z ramienia w miejscu łączenia z wkładką. Tam też coś może nie łączyć. Spróbuj poruszać przewodami z wkładki. Wydaje mi sie, że problem też może tkwić w łączeniu masy. Kolejną przyczyną może być też przetarcie przewodów sygnałowych. Audio Autonomy ma rację - sprawdź CAŁE okablowanie. To buczenie (możliwe ze brum) jest przyczyną takiej atrakcyjnej ceny.  Czasem warto lepiej zapłacić drożej, ale mieć ,,świety spokój,, i słuchać od razu, a nie dopiero za jakiś, bliżej nieokreślony, czas. Sam ostatnio mam mały problem ze sprzętem kupionym okazyjnie. Tyle tylko, że nie 45 euro, a kilkanaście razy drożej.

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam jak rozrysować, ale czerwona żyła do czerwonej, neutralny do neutralnego.

To samo z żyłą białą.

 

Tak czy inaczej, kupiłem właśnie dobrej jakości kabel przystosowany pod phono, oraz konektory neutrika. Zalutuję i dam znać czy brumienie zniknęło.

Oprócz tego mam też nowy headshell z nowym okablowaniem. Gramofon dostanie też dzisiaj trochę dedykowanego smaru od pro-jecta.

Edytowano przez exepowered
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, exepowered napisał:

Tak czy inaczej, kupiłem właśnie dobrej jakości kabel przystosowany pod phono, oraz konektory neutrika. Zalutuję i dam znać czy brumienie zniknęło.

Jak czujesz się na siłach to wlutuj bezpośrednio kable ramienia do IC  , pomiń styki na płytce , kabel uziemienia wyprowadź z punktu masy w gramofonie , tam też wlutuj ekran / ekrany / kabla IC.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kable wymienione, ale głównym problemem brumienia okazał się headshell z pośniedziałymi stykami czego wcześniej nie zauważyłem. 

Wega dostała nowy headshell, kabelki i została nasmarowana. Gra jak nowiutka, udało mi się z tą promocyjną ceną 😛

Na odbiór Technicsa umówiłem się na inny dzień.

@1Ender prosiłeś o zdjęcia :)

IMG_20200111_142617.jpg

IMG_20200111_142641.jpg

IMG_20200111_142653.jpg

IMG_20200111_142621.jpg

IMG_20200111_142628.jpg

IMG_20200111_142700_1.thumb.jpg.c2a75d9ca5c731f53f905381daf88737.jpg

 

Edytowano przez exepowered
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@exepowered

Masz teraz piękny oryginalny gramofon. Gratulacje!! Kup sobie ze 2 oryginalne headshelle Sony. Będziesz mieć na zabawę z wkładkami. 😁 Ten co był zamontowany Sonego spróbuj naprawić, poczyszcić. Zawsze to lepiej wygląda z logo Sony lub Wega. 

Pozdrawiam 

PS. Z tego co słyszałem do smarowania drapaków używa się 2 lub 3 rodzai smarów. @Audio Autonomy   prawda to? 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam był headshell zmieniony na jakiś JVC...

Kupię oryginalne headshelle na pewno.

Za jakiś czas będę chciał w to włożyć wkładkę Nagaoka MP110. Wczoraj kupując kable w sklepie HIFI miałem okazję porozmawiać z gościem i jej posłuchać. Mówi, że będzie dobrym zakupem do tego drapaka, biorąc pod uwagę muzykę jaką słucham.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@1Ender- nie przeceniaj moich wiadomości. Na pewno nie pomogę w doborze wkładek.  Po prostu nie znam się na nich i nie mam pojęcia jak która brzmi i do jakiej muzyki jest odpowiednia. Moje doświadczenia z drapakami są zbyt małe, aby doradzac Kolegom. Sam posiadam trzy i dwóch nawet nie wypróbowalem. Polecam kontakt z Kolegą Audio Autonomy - to fachowiec od drapaków. Na pewno pomoże po bezpośrednim zwróceniu się do Niego.

PS Na początek proponuję AT-95. To dobra wkładka do prób i eksperymentowania. Nie jest droga i zapewni nienajgorszą jakość w stosunku do ceny.

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to chyba trafiłem z umiejscowieniem źródła brumienia😊. U mnie kiedyś było podobnie. Znalazłem problem po kilkunastu minutach. Jednak po jakimś czasie znowu pojawił się przydźwiek i tu już byłem bezradny. Zaradził fachowiec czyli Audio Autonomy. Pozdrawiam.

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.01.2020 o 14:52, 1Ender napisał:

PS. Z tego co słyszałem do smarowania drapaków używa się 2 lub 3 rodzai smarów. @Audio Autonomy   prawda to? 

To zależy od konstrukcji gramofonu. W różnych gramofonach są potrzebne różne smary, a w niektórych nie trzeba ich praktycznie w ogóle... jedynie do windy. Różne smary stosuje się do różnych silników. Windy też potrzebują smarów o różnych lepkościach. Sam mechanizm (jeżeli takowy istnieje w gramofonie) zwykle można smarować jednym smarem. Łożysko talerza potrzebuje jeszcze innego smaru (zależnie od konstrukcji) :)

@exepowered - gratuluję zakupu gramofonu! Jeżeli chodzi o wkładki, to Nagaoka, to bardzo fajny trop. Warto pomyśleć o przeskoczeniu od razu na MP-150. Na Allegro widziałem ostatnio używkę w cenie tylko trochę wyższej od MP-110 ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie każdej muzyki. Jak zwykle wszystko zależy od naszych preferencji co do brzmienia i od reszty sprzętu audio. Generalnie wkładki Nagaoka grają dosyć szczegółowo, ale nie męczą ostrą górą. Średnica jest dosyć przyjemna. Ogólnie dźwięk jest zrównoważony i wyważony. Moim zdaniem wśród wkładek MM, Nagaoka ma bardzo korzystny stosunek ceny do jakości :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...