Skocz do zawartości

Ulepszanie CAL!


Recommended Posts

Siemanko!

Mam kilka pytań odnośnie modyfikacji ww słuchawek.

Czy l-4e6s to najlepszy wybór?

Czy istnieją inne modyfikacje poprawiające ich brzmienie? Np. czy warto wytłumiać komorę? 

Widziałem, że niektórzy wykładają matami bitumicznymi, jednak są wypowiedzi które wskazują na to, że to pogarsza brzmienie.

Za wszelkie wskazówki bardzo dziękuję :) 

Edytowano przez Karol Gotszlik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Canare Starquad l-4e6s to dość tani kabel o którym wiadomo że dobrze sprawdza się przy tych słuchawkach. Zawsze można poeksperymentować z innymi. Moim zdaniem warto było by popróbować jakieś kable z srebrzonej miedzi. Co do wyłożenia wewnątrz komory matą bitumiczną najlepiej samemu się przekonać. Na pewno nie powinna być zbyt gruba i nie powinno być jej na upychane za dużo. No i myślę ze nie powiną być użyta pokryta filcem. Raczej pokryta warstwą aluminium. Wtedy dobrze odbija fale akustyczne , a plastikowe ściany nie rezonują tak jak bez takiego pokrycia. Na Massdropie były sprzedawane pod inną nazwą z drewnianymi nakładkami muszli.

E-mu Walnut

EMu_Walnut_Photo_Main.jpg

E-mu Purplehearts

 

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.12.2019 o 22:26, MobyDick napisał:

Co do wyłożenia wewnątrz komory matą bitumiczną najlepiej samemu się przekonać. Na pewno nie powinna być zbyt gruba i nie powinno być jej na upychane za dużo. No i myślę ze nie powiną być użyta pokryta filcem. Raczej pokryta warstwą aluminium. Wtedy dobrze odbija fale akustyczne , a plastikowe ściany nie rezonują tak jak bez takiego pokrycia.

 

Czy wtedy warto wyłożyć tą komorę np watoliną w celu zredukowania straty pojemności?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie. Słuchawki nawet te zamknięte, mają zwykle otwory lub szczeliny na zewnątrz. Dlatego nie działa to tak jak z głośnikami w kolumnach w obudowie zamkniętej. Wypełnienie tej komory zwykle powoduje uszczuplenie basu. Niewielkie zmniejszenie objętości będzie miało mały wpływ na działanie słuchawek. Jednak zamknięcie tych otworów, wydłużenie drogi którą przepływa powietrze lub ich częściowe przysłonięcie wpłynie mocno na brzmienie. Dlatego przy wyklejaniu trzeba to robić ostrożnie i z rozwagą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co piszesz raczej wyklejanie ich jest bezsensowne, ryzykuję uszczupleniem basu, którego i tak troszkę mi w nich brakuje. W tych słuchawkach słychać dosyć mocno na zewnątrz czego słucham, stąd też pomysł z wytłumieniem.

Do recablingu lepszy będzie l-4e6s czy l-4e5c? Czy te przewody z oplotem wejdą w oryginalne dławiki?

Pozostaje mi jeszcze kwestia wtyku. Czy przez adaptery jack można stracić na brzmieniu jeśli jest dobrej jakości? W swoim Focusrite 2i2 mam wyjście na 6,3mm, jednak chciałbym ich czasem używać do telefonu. Stąd tez dylemat czy wybrać 3,5mm+ adapter czy 6,3mm a do telefonu kupić drugie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze wykleisz muszle, bez zasłaniania szczelin i otworów, bas nie powinien być uszczuplony. Ja tych kabli nie używałem. Często używa się tylko przewodów wyciągniętych z kabla, bez ekranu. Zaplata się je i wkłada w oplot. Przy przewodach słuchawkowych, zwykle nie używa się ekranowania. Jeśli słuchawki maja służyć z dwoma urządzeniami, które mają 2 różne złącza, musisz mieć przejściówkę lub wymienne kable. Przy wymiennych kablach , muszą mieć jakieś złącza. Nie przywiązywał bym dużej wagi do takich złącz lub przejściówek. Ważne, aby dobrze kontaktowały.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...