Skocz do zawartości

Kino domowe - co na początek


Maniak89

Recommended Posts

Witam serdecznie,

Podjąłem ostatnio decyzję, że chciałbym zacząć budować kino domowe, zaczynam praktycznie od 0, ponieważ obecnie mam tylko głośniki Microlab Solo 7c podłączone przez DAC (d3 fiio) optykiem do TV Samsung MU7002. Nie jestem do końca zadowolony z tego jak to gra (podejrzewam słabą kartę dźwiękową w TV) dlatego chciałbym doinwestować i poprawić jakość dźwięku. Sprzętu używam głównie do gier (ps4) oraz filmów, rzadziej muzyka (90% czasu to gry i filmy).
Salon mam około 20m2, prostokątny, z kanapy do TV mam około 2,3m, więc niedużo. Chciałbym zacząć od wyboru odpowiedniego amplitunera, celuję w około 2000 zł za ampli, czytałem, że w tym przedziale można już kupić solidny sprzęt. Zależy mi na obsłudze 4K i HDR, czyli raczej nowsze modele, coś bardziej przyszłościowego.
Zaproponujecie proszę nad jakim modelem ampli radzilibyście się zastanowić?

czy kupując ampli będę na początku mógł korzystać z głośników, które mam czy od razu radzilibyście wymianę ich na coś innego? Docelowo chciałbym osiągnąć 5.1, jednak budować to etapami.

Będę wdzięczny za pomoc i podpowiedzi.

Pozdrawiam,

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podłączysz głośników które masz do takiego amplitunera. A bez sensu go mieć jeśli nic nie podłączysz. Zdarza się że klienci na start kupują 2.0 ale pamiętaj że wybierając kino musisz rozbudować system do 5.1 a nie żadne protezy pośrodku.

Co do amplitunera to standard.

Yamaha 685, Onkyo 686, denon x2500 

Zapraszam po wyceny. 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety budowe systemu musisz zacząć od amplitunera i chociaż pary przednich kolumn. Później możesz rozbudowywac system do konfiguracji 5.1. Obecne kolumny nie nadają się do podłączernia do nowego amplitunera.

Wracając do elektroniki - jeśli przede wszystkim system będzie wykorzystywany do kina domowego, zwróciłbym Twoją uwagę na elektronikę Onkyo. Tutaj wybierałbym pomiędzy amplitunerem Onkyo TX-NR686, a najnowszym TX-NR696. Ewentualnie do listy można dopisać Denon AVR-X2600H, troszczkę bardziej spokojny, plastyczny dźwiękowo amplituner. 

Co do kolumn przednich to musisz przeznaczyć minimum 1500-2000 zł. żeby miało to sens i stworzyło dobrą podstawę do przyszłej rozbudoway systemu. 

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, jeśli masz taką możliwość, zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz oczywiście indywidualne wyceny dla forumowicza. Mamy atrackyjne formy kredytowania 0% nawet na 30 miesięcy, może warto od razu zakupić cały system.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Dzięki za odpowiedź właśnie na Onkyo 686 najbardziej się zastanawiałem i z tego co czytałem to stricte do kina bardzo polecany. 

Skoro muszę wymienić głośniki i tak to może zaproponujecie od razu jakiś zestaw 5.1 pasujący do Onkyo 686?

Pytanie czy zestaw wszystkich kolumn podstawkowych będzie ok? Szafkę pod TV mam po całej długości ściany i nie bardzo miałbym jak postawić kolumny podłogowe. Czy wybór podstawkowych i ustawienie ich na szafce obniży jakość dźwięku? Jeżeli różnica jest odczuwalna to może jednak będę myślał żeby coś zmienić i moc wstawić podłogowe.

Cały zestaw ampli plus głośniki chciałbym się zmieścić w około 3500-4000 zl

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kubad napisał:

Na tym metrażu lepiej byłoby wybrać jakieś mniejsze podłogówki bo znając życie salon jest jeszcze otwarty. A druga sprawa to budżet przy takich amplitunerach jak Yamaha 685 czy Onkyo 686, zbudowanie zestawu składającego się z 5 kolumn i suba w cenie 2,5k, 3k będzie bardzo trudne.

Salon jest zamknięty bez aneksu. Żeby wstawić podłogowe musiałbym wymienić meble, a to mocno komplikuje sprawę. Wiem że budżet nie jest zbyt duzy, ale w porównaniu z tym co mam teraz różnica będzie i tak odczuwalna myślę. 

Zastanawiam się jednak czy nie poczekać na aplitunery z HDMI 2.1 z earc. Nowe konsole mają mieć takie wyjście i ma to mocno wpłynąć na jakość dźwięku, prawda to? Generalnie nie chciałbym kupić czegoś teraz żeby wymieniać za rok.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...