Skocz do zawartości

Audio Pro Avanto 5.0 czy jeszcze warto?


cross099

Recommended Posts

Cześć,

2 lata temu pracowałem w sklepie gdzie miałem możliwość posłuchać kilku zestawów kolumn do KD. Wtedy wpadły mi w oko Audio Pro Avanto 5.0. Spisywały się one zarówno w KD jak i w Stereo też nie było źle. Składam teraz swój 1 zestaw. Szukam inspiracji. Słuchałem Jamo S809. Bez suba grają słabo. Zestaw kosztuje około 2800zł plus Sub czyli kolejny około 1000zł. Pokój ma około 25m2 (wymiary 4,5 na 5,5m z skosem jednym po najdłuższej ścianie. Kolumny wraz z amplitunerem mają stać pod TV, a sofa jest po drugiej stronie pokoju około 3/3,5m dalej. W pokoju jest dywan raczej wielkiego pogłosu nie ma ale wiadomo wszystko do korekcji jest jeszcze). Avanto jest już prawie niedostępne ale mam możliwość kupna zestawu za około 2800zł. Pytanie czy warto. Czytałem o kolumnach STX electrino 250. Podobno bardzo dobre jednak na opolszczyźnie nie ma ich do odsłuchu. Ktoś może powiedzieć jak one grają i czy są warte dopłaty? Podobnie polecane są też Wharfedale ale tutaj ceny są większe. Co zapamiętałem z Avanto? Przedewszystkim takie relaksacyjne granie i w sumie to mi odpowiadało, a słucham wszystkiego od Rocka przez electro Trance po jakąś folkową i klasyczną muzykę.

Do wszystkiego będę szukał amplitunera i jak na początku byłem przekonany do Sony STR DN860 (teraz już niedostępny) chciałem kupić DN1070 lub 1080 ale posłuchałem jeszcze Pioneera VSX 934, nie wiem czy ma on odpowiednią moc. Jest jeszcze Denon AVR 2400/2500X na wyższe modele raczej mnie nie stać i polecany Onkyo ale jego się boje bo problemy z płytą są spore a ja raczej szukam na dłużysz czas zestawu.

Każdy mówi, że Sony nie jest warte ceny bo porzucają sprzęt i wyłaczają funkcjonalności. Dlatego jestem w stanie z tego zrezygnować. Co do Onkyo boję sie o awaryjność co rusz czytam o płycie która pada i ludzie sie na to skarżą nawet na amazonie jest kilka opinii podobnych. Na ringu pozostał Denon (raczej 2400X) Pioneer VSX-934 (polecany podobno bardzo, ale zastanawia mnie czy mocą będzie odpowiedni do Avanto/STX) no i Yamaha model rx v685. Model pozytywnie przyjęty, opinie dobre, ale trochę droższy (Pioneer do dostatnia w promocjach około 1600PLN) i chyba mniej funkcjonalny. 


Co do cen. Ampliturnery widziałem, że każdy z nich jest do wyrwania do około 2000zł max 2200zł. I tego pułapu bym się chciał trzymać. (wiem DN1080 kosztuje 2800, ale pojawiają się na nie promocje). Co do kolumn to chciałbym nie przekraczać 3000zł. Najlepiej cena poniżej tego pułapu.

Wiem, że macie tutaj wielkie doświadczenie i ktoś na pewno coś dobrego doradzi.

Dzięki za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...