Skocz do zawartości

Onkyo A-9130 vs TX-8220


ArQ

Recommended Posts

Cześć wszystkim!

Mam nadzieję, że dobrze trafiłem;)

Dotychczasowy sprzęt:

SMSL M2 + Philips AEA2700 + Sony STR-DG520 + Pylon Pearl 20 + Jamo Sub 200 do filmów

pokój +- 17m2

muza: prawie wszystko z przewagą elektronicznych dźwięków

Sonego chcę zmienić. Czy warto dołożyć do A-9130 kosztem trochę mniejszej funkcjonalności, niż w TX-8220? Różnica w dźwięku będzie powalająca, czy subtelna i raczej niezauważalna dla laika?

Pzdr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.12.2019 o 08:27, Elizjum7919. napisał:

Ok to do do odsłuchania zostaje Onkyo A9050 i Marantz pm 6006.To ty zdecydujesz co ci bardziej przypadnie do gustu.Nowe teraz chodzą tak po 1700zł.A po rabacie od branży coś jeszcze da się urwać.Wypożycz do domu i odsłuchaj.

Są jakieś opcje wysyłkowe? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że wybierasz wzmacniacz na podstawie wejść.

Wtedy warto rozważyć jeszcze wspomnianego Marantza PM6006. Ale może warto rozważyć używany DAC z interesującymi Cie wejściami a jednak wybrać lepszy wzmacniacz? NAD 326 No jak wolisz.

Super ale jednak już drożej gra Magnat MR780.

Zapraszam po wypożyczenie.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, S4Home napisał:

Szkoda że wybierasz wzmacniacz na podstawie wejść.

 

Wiesz... Wygoda, przyzwyczajenie... Może i rozsądku też trochę;) Dobrze wiesz, że do klocków można bez końca dokładać. A to dodatkowo DAC, a to osobny tuner, a to kolumny - no bo jak wypaśny wzmacniacz, to też wypadałoby zmienić. Itd. itp. A ja tylko troszkę liczę na polepszenie dźwięku i przede wszystkim wymianę niedomagającego starego wzmacniacza. Szkoda, że do wszelkich salonów mam daleko. Przekonałbym się, czy naprawdę słyszę różnicę między wzmacniaczem za 1000, a takim np. za 2000zł. O wypożyczeniu jeszcze pomyślę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Zatem nabyłem Onkyo TX-8220. Kilka słów o nim. Może komuś się przyda...

Miał być cichy. Niestety słychać go jak jest włączony. Minimalnie, ale jednak słychać. Może absolutna cisza nie jest osiągalna jak mi się zamarzyło...?

Pilot - po prostu brzydki.

Wejścia CD/audio i CD/coaxial - można podłączyć tylko jedno urządzenie. Albo tu albo tu. Troszkę skomplikowało mi to życie, ale znowu - pewnie w innych urządzeniach jest tak samo, a mi się wydawało, że jak wejście, to wejście i można podłączać ile się da.

Dźwięk... I to jest to, o co mi chodziło:) Ewidentnie inny świat, niż w starym Soniaczu. Basem potrafi zejść do sąsiada dwa piętra niżej;)

Ogólnie byłem zdziwiony, że w ogóle słyszę różnicę, a tu aż tak fajnie popieściło uszy:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...