Skocz do zawartości

Wzmacniacz Denon AVR-3805


Szymon Chojecki

Recommended Posts

Witam serdecznie. Potrzebuje pomocy w kwestii podłączenia głośników kina domowego. Otóż sprawa wygląda następująco: posiadam zestaw kina domowego, tj. 2 głośniki frontowe, centralny oraz dwa surroundy oraz subwoofer. Dodatkowo mam jeszcze dwie mocniejsze jednostki frontowe, czyli razem 4-ry kolumny frontowe. Chcę podłączyć je w ten sposób, aby na wzmacniaczu była możliwość odłączania 2 kolumn przednich lub aby grały wszystkie 4-ry. Np. do głośnego słuchania muzyki używam tylko tych dwóch mocniejszych kolumn, a do oglądania filmów mogą grać wszystkie 4-ry głośniki razem z kinem domowym. Czy orientuje się ktoś, czy jest to możliwe do wykonania z tym wzmacniacze oraz jak to zrobić?

Pytanie drugie: Domniemam, że ten wzmacniacz można podłączyć pod TV, aby mieć dostęp do menu. Próbowałem podłączyć go czinczami RGB, niestety nie dawał sygnału na TV...???? Instrukcja jest dość niejasna w tej kwestii. Dołączam zdjęcia tyłu wzmacniacza i telewizora. 

 

Z góry dziękuję za wszelkiego rodzaju sugestie.

Pozdrawiam,

Szymon

 

IMG_2886.jpg

IMG_2885.jpg

IMG_2884.jpg

IMG_2883.jpg

Edytowano przez Szymon Chojecki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim to nie jest wzmacniacz tylko amplituner kina domowego. I nie, nie masz możliwości podłączenia tam dwu kolumn frontowych. Możesz się bawić w przepinanie kabli albo dla lepszego napedzenia frontów połączenia amplitunera z końcówką mocy. A co do menu widocznego na ekranie tv to tu ci nie pomogę. To dość leciwy amp, który z tego co widzę nie ma nawet wejść i wyjść hdmi tylko component. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...
Dnia 13.12.2019 o 14:54, Szymon Chojecki napisał:

Witam serdecznie. Potrzebuje pomocy w kwestii podłączenia głośników kina domowego. Otóż sprawa wygląda następująco: posiadam zestaw kina domowego, tj. 2 głośniki frontowe, centralny oraz dwa surroundy oraz subwoofer. Dodatkowo mam jeszcze dwie mocniejsze jednostki frontowe, czyli razem 4-ry kolumny frontowe. Chcę podłączyć je w ten sposób, aby na wzmacniaczu była możliwość odłączania 2 kolumn przednich lub aby grały wszystkie 4-ry. Np. do głośnego słuchania muzyki używam tylko tych dwóch mocniejszych kolumn, a do oglądania filmów mogą grać wszystkie 4-ry głośniki razem z kinem domowym. Czy orientuje się ktoś, czy jest to możliwe do wykonania z tym wzmacniacze oraz jak to zrobić?

Pytanie drugie: Domniemam, że ten wzmacniacz można podłączyć pod TV, aby mieć dostęp do menu. Próbowałem podłączyć go czinczami RGB, niestety nie dawał sygnału na TV...???? Instrukcja jest dość niejasna w tej kwestii. Dołączam zdjęcia tyłu wzmacniacza i telewizora. 

 

Z góry dziękuję za wszelkiego rodzaju sugestie.

Pozdrawiam,

Szymon

 

IMG_2886.jpg

IMG_2885.jpg

IMG_2884.jpg

IMG_2883.jpg

Ja też mam ten wzmacniacz i tv z wejściem rgb
wystarczy w tv ustawić wejście av na component (rgb)
w denonie musi być wybrana opcja inna nić pure direct bo wtedy nie wypuści obrazu na tv
czyli ma być direct stereo lub jakiś dts i wtedy wystarczy wcisnąć przycisk system setup z pod klapki.
A 4 głośników czyli 2 kompletów głośników frontowych nie podłączysz,
podłącz te mocniejsze i masz wszystko - i do stereo i do kina.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...