Skocz do zawartości

Pomoc w złożeniu zestawu stereo za 4000-5000pln


Mariusz Luttera

Recommended Posts

Cześć wszystkim,

Jestem nowy w świecie stereo i potrzebuję pomocy od ludzi którzy zjedli na tym zęby w wyborze zestawu do mojego salonu.

Od 10 lat muzyki głównie słuchałem na zestawie komputerowym Logitech Z-5500, więc pewnie czegokolwiek bym nie kupił to będzie dobrze ale lubię też bas.

Pomieszczenie to salon z aneksem o powierzchni 20m2.

Czego będę słuchał: głównie będzie to muzyka elektroniczna różnej maści, hip-hop, czasami film z tv.

Źródła: TV najlepiej wpięty przez toslink, spotify po bluetooth, pendrive.

Co rozważałem:

Kolumny: Pylon Pearl 27, Heco Aurora 700, Magnat Shadow 207, INDIANA LINE TESI 542, Monitor Audio MONITOR 300, MONITOR AUDIO MR6 (fajnie jakby bass reflex był z przodu bo miejsca wiele nie posiadam)

Amplitunery stereo: Onkyo tx-8270 oraz tx-8250, Yamaha r-n803d oraz r-n303d.

 

Jesteście w stanie coś doradzić nowicjuszowi? 

Z góry dziękuję za porady i pozdrawiam,

Mariusz.

Edytowano przez Mariusz Luttera
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 78
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Odpuść sobie amplituner. Po jakimś czasie kończą aktualizacje i wsparcie do wypuszczenia kolejnego ampli. 

Lepiej

Wzmacniacz stereo + osobne urządzenie do streammingu + dac + kolumny głośnikowe. 

Zyskujesz lepszą jakość. 

1. Jaki budżet na całość. 

2. Czy dopuszczasz sprzęt używany? 

3. Zakup jednorazowy, czy planujesz ewentualne zmiany za jakiś czas? 

4. Określ jakiego dźwięku poszukujesz. Że lubisz bas to już wiemy, napisz coś jeszcze. 😁

5. Podaj lokalizację. 

Pozdrawiam 

 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

1. Maksymalnie 5k

2. Tylko jeśli będę musiał, mimo wszystko wolałbym nowy

3. Na dzień dzisiejszy nie planuję zmian (narzeczona na 100% by się spakowała po takim numerze) ale "nigdy nie mów nigdy" :D 

4. Ciężko powiedzieć ale to ze względu na to, że jestem laikiem. Powiedziałbym że lubię jak jest góra i dół a środek lekko wycofany. Chyba tak to powinno lecieć :) Jutro jadę na odsłuch Pearl 27 to napiszę czy ten rodzaj dźwięku mi pasuje jeśli to cokolwiek pomoże. Spróbuję też namówić Pana w sklepie na jakieś inne zestawy.

5. Gdańsk

 

Pozdrawiam,

Mariusz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie chaotycznie wybrałeś ten sprzęt. 

Aurora 700 jest obok kolumn które są ewidentnie od niej gorsze. Podobnie w przypadku elektoniki. 303 a 803 to tylko podobne numerki. Produkt totalnie odmienne. 

Delikatnie ponad 5k to zdecydowanie 803z aurora 700. Trzymając się budżetu bliżej to cxa60 od Cambridge + chromecast audio lub odpowiednik i aurora 700. 

Ewentualnie monitor audio bronze 6 z magnat mr780.

Zapraszam na odsłuch.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

biorąc pod uwagę Twoje preferencje muzyczne, wielkość salonu oraz założony budżet, mam dla Ciebie kilka propozycji. Zacznę od elektroniki - spójrz na dwa amplitunery Onkyo TX-8250 oraz Yamaha R-N602. Obydwa urządzenia oferują pełną funkcjonalność sieciową, różnice są w charakterze brzmienia. Onkyo jest równe, analityczne, neutralne. Yamaha natomiast bardziej eksponuje skraje pasma, gra bardziej efekciarsko, dynamicznie. Alternatywą jest dobry wzmacniacz i przynajmniej na razie coś prostego do odtwarzania sieci. Spójrz na Cambridge Audio CXA60, a funkcje sieciowe uzyskasz z Google chrommcast lub znacznie lepiej Yamaha WXAD-10 lub Klipsch Gate. 

Kolumny - też mam kilka propozycji. Dobre, uniwersalne, bezpieczne Pylon Audio Pearl 27 lub Indiana Line Test 561. Indiana Line to dźwięk bardziej gęsty, ciepły, wolniejszy. Tylko minimalnie droższe, ale naprawdę dobre będą Heco Aurora 700. Natomiast jeśli możemy minimalnie zwiększyć budżet, moja propozycja to Focal Chorus 716 oraz Monitor Audio Bronze 6. To dwie znacznie lepsze jakościowo konstrukcje. 

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oczywiście służę pomocą. Zaprasza jeśli masz taką możliwość do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych rozwiązań. Oczywiście w przypadku zakupu zestawu możesz liczyć na atrakcyjna ofertę cenową.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak. Niedługo na rynek wchodzą Cambridge CXA61 i CXA81, co spowoduje spadek cen CXA60/80, więc automatycznie polecane są one każdemu pytającemu o poradę ;)

Zestaw z amplitunerem to najlepszy wybór w tym budżecie. Brakiem aktualizacji bym się nie przejmował. Jak weźmiesz w miarę świeży klocek to pewnie prędzej Ci się znudzi, niż producent o nim zapomni. Denon/Marantz np. nadal aktualizują swoje stare urządzenia. A nawet jeśli w przyszłości przestaną, to co z tego?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę nic złego w proponowaniu przez branże wzmacniaczy Cambridge. Uważam, że to bardzo fajne sprzęty, chociaż nie jest to moje granie to z dobrze dobranymi kolumnami mogą zagrać dobrze. Tym bardziej, że ich cena jest coraz bardziej atrakcyjna. A do autora postu - czy miałeś możliwość słuchania systemu grającego skrajami pasma? Jest to być może efektowne ale moim zdaniem na dłuższą metę męczące 🙂. Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, marcinc napisał:

No tak. Niedługo na rynek wchodzą Cambridge CXA61 i CXA81, co spowoduje spadek cen CXA60/80, więc automatycznie polecane są one każdemu pytającemu o poradę ;)

Zestaw z amplitunerem to najlepszy wybór w tym budżecie. Brakiem aktualizacji bym się nie przejmował. Jak weźmiesz w miarę świeży klocek to pewnie prędzej Ci się znudzi, niż producent o nim zapomni. Denon/Marantz np. nadal aktualizują swoje stare urządzenia. A nawet jeśli w przyszłości przestaną, to co z tego?

Ale co w tym złego? Jest określony budżet, ograniczona, a aktualna oferta na modele wychodzące jest bardzo atrakcyjna. W danych pieniądzach można zakupić po prostu bardzo dobry sprzęt.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Q21 napisał:

Ale co w tym złego? Jest określony budżet, ograniczona, a aktualna oferta na modele wychodzące jest bardzo atrakcyjna. W danych pieniądzach można zakupić po prostu bardzo dobry sprzęt.

Uczciwiej byłoby napisać, że niebawem wychodzi nowa wersja wzmacniacza, dlatego możecie dać lepszą cenę dla starej. W przeciwnym wypadku klient może czuć się trochę oszukany, jak w krótkim czasie po zakupie widzi już nowszy model, a jego jest na wyprzedaży za X PLN mniej.

Druga sprawa, to śmiesznie to wygląda, jak w każdym wątku polecany jest ten Cambridge ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej wszystkim i dziękuję za odpowiedzi. 

Co do chaotycznego wyboru sprzętu to napisałem że się na tym nie znam i po prostu znalazłem to co jest teoretycznie polecane i mieści się w budżecie. 

 

Miałem dzisiaj okazję posłuchać Pearl 27 oraz Melodika bl40 mk3 podpietych pod jakiegoś marantza. Te drugie grały dla mnie fajniej dołem ale za to perły chyba miały fajniejsza górę ale nie jestem do końca przekonany. 

Zauważyłem to że po używaniu suba przez 10 lat chyba mi będzie brakować tego mięsistego basu więc rozważę również ewentualne dokupienie suba w przyszłości. 

Ogólnie wrażenia ze słuchania muzyki na takim zestawie stereo to kosmos, odkrywanie wszystkiego na nowo. Bardzo przyjemne pierwsze wrażenie. 

Koniecznie chce jeszcze przesłuchać heco Aurora 700 i wtedy zdecyduje czy coś z tego będzie czy może warto poczekać i zwiększyć budżet. 

Zastanawiam się również czy jestem w stanie znaleźć takie kolumny które sprawią że sub będzie mi kompletnie niepotrzebny. Jak już pisałem do tej pory posiadałem tylko zestaw logitech z-5500 który mnie przyzwyczaił do złych rzeczy ale niestety takich których może mi brakować. 

@Q21 czy naprawdę te focale oraz monitor audio są warte tego by do nich dołożyć? Zastanawiam się czy po prostu będę w stanie usłyszeć w ogóle różnice ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, marcinc napisał:

Uczciwiej byłoby napisać, że niebawem wychodzi nowa wersja wzmacniacza, dlatego możecie dać lepszą cenę dla starej. W przeciwnym wypadku klient może czuć się trochę oszukany, jak w krótkim czasie po zakupie widzi już nowszy model, a jego jest na wyprzedaży za X PLN mniej.

Druga sprawa, to śmiesznie to wygląda, jak w każdym wątku polecany jest ten Cambridge ;)

Nowe modele są na naszej stronie od około 2 miesięcy, jutro pojawią się także ceny. Nikt u nas niczego nie ukrywa, zresztą w wielu naszych odpowiedziach dopisujemy, że jest atrakcyjna oferta na obecną serię ze względu na wprowadzenie w najbliższej przyszłości nowych modeli. Jaki problem?

6 godzin temu, Mariusz Luttera napisał:

Hej wszystkim i dziękuję za odpowiedzi. 

Co do chaotycznego wyboru sprzętu to napisałem że się na tym nie znam i po prostu znalazłem to co jest teoretycznie polecane i mieści się w budżecie. 

 

Miałem dzisiaj okazję posłuchać Pearl 27 oraz Melodika bl40 mk3 podpietych pod jakiegoś marantza. Te drugie grały dla mnie fajniej dołem ale za to perły chyba miały fajniejsza górę ale nie jestem do końca przekonany. 

Zauważyłem to że po używaniu suba przez 10 lat chyba mi będzie brakować tego mięsistego basu więc rozważę również ewentualne dokupienie suba w przyszłości. 

Ogólnie wrażenia ze słuchania muzyki na takim zestawie stereo to kosmos, odkrywanie wszystkiego na nowo. Bardzo przyjemne pierwsze wrażenie. 

Koniecznie chce jeszcze przesłuchać heco Aurora 700 i wtedy zdecyduje czy coś z tego będzie czy może warto poczekać i zwiększyć budżet. 

Zastanawiam się również czy jestem w stanie znaleźć takie kolumny które sprawią że sub będzie mi kompletnie niepotrzebny. Jak już pisałem do tej pory posiadałem tylko zestaw logitech z-5500 który mnie przyzwyczaił do złych rzeczy ale niestety takich których może mi brakować. 

@Q21 czy naprawdę te focale oraz monitor audio są warte tego by do nich dołożyć? Zastanawiam się czy po prostu będę w stanie usłyszeć w ogóle różnice ;)

Moim zdaniem warte posłuchania, różnica jest duża. Szczególnie, że seria MA Bronze w pakiecie można u nas zakupić w bardzo atrakcyjnej cenie, a Focal Chorus został zastąpiony nową serią Chora, dzięki temu teraz jest tak atrakcyjna cena. W praktyce te różnice cenowe nie są tak duże.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Mariusz Luttera napisał:

Zauważyłem to że po używaniu suba przez 10 lat chyba mi będzie brakować tego mięsistego basu więc rozważę również ewentualne dokupienie suba w przyszłości. 

 

Moze w tym urzadzeniu znajdziesz bas ktory bedzie Ci odpowiadal Denon DRA-800H. Jest bardziej miekki od w/w amplitunerow.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, lysyrafal napisał:

Moze w tym urzadzeniu znajdziesz bas ktory bedzie Ci odpowiadal Denon DRA-800H. Jest bardziej miekki od w/w amplitunerow.

Dzięki za podpowiedź. Faktycznie na szybko sprzęt wygląda solidnie. Spróbuję znaleźć egzemplarz do odsłuchu i obgadać czy faktycznie będzie to lepiej wyglądać. Tak czy siak jest wyjście na sub więc... ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.12.2019 o 11:21, marcinc napisał:

No tak. Niedługo na rynek wchodzą Cambridge CXA61 i CXA81, co spowoduje spadek cen CXA60/80, więc automatycznie polecane są one każdemu pytającemu o poradę

Już spadły. Raczej się wyprzedadzą niż zejdą jeszcze niżej.

Dnia 14.12.2019 o 11:21, marcinc napisał:

Denon/Marantz np. nadal aktualizują swoje stare urządzenia.

Które?

Jeśli słuchałeś suba przez 10 lat to faktycznie początkowo będzie Ci brakowac basu. No nie ma się co oszukiwać. Ale to kwestia przyzwyczajenia. Pytanie jak długo Ci z tym zejdzie.

Jeśli w Melodice podobał Ci się dół a w Pylonach góra to sprawdź Shadow 207 od Magnata.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie jestem w stanie znaleźć tych Magnatów w Trójmieście do odsłuchu także słabo z tym sprawdzaniem.

Póki co udało mi się znaleźć firmę, w której mogę odsłuchać parę pozycji i przymierzam się do odsłuchu Heco Aurora 700, Klipsch R-620F i Tannoy Mercury 7.4.

Co do przyzwyczajenia to jest to ciekawa kwestia. Mam dwie pary słuchawek: Sony MDR-1RBT oraz Sony MDR-100ABN które nie są zalane basem na każdy możliwy sposób i bardzo dobrze mi się na nich słucha ale podczas odsłuchu pereł i melodiki czułem się dosłownie nie swojo :) 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupować nie musisz. Wplacasz kaucję uzgodnioną z branżą. Wysyłka do domu. Masz parę dni na sprawdzenie u siebie. Później odsyłasz. 

Podobnie u kolegi @Pumpurek  tylko tu masz dużo taniej bo używane

Jak decydujesz się na zakup, sprzęt zostaje u Ciebie. 

Pozdrawiam 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Mariusz Luttera napisał:

@S4Home super, dzięki za odpowiedź. Pewnie będę się zgłaszał ;)

Przy okazji mam pytanie: czy to normalne że salony życzą sobie pieniądze (100 zł) za odsłuch? Faktem jest że kwota jest zwracana w przypadku kupienia sprzętu u nich. 

Można wiedzieć jaki to salon w trójmieście zażyczył sobie pieniądze za odsłuch?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Mariusz Luttera napisał:

A nikt nie będzie miał za złe jeśli napisze jaki to salon? 

Salon na literę C przy galerii bałtyckiej w Gdańsku. Jeśli nie będzie problemu to zedytuje post i wpisze pełna nazwę 

C*tech ? no to się ładnie przedstawili ;)

Ze swojej strony mogę polecić Kezard z Gdyni i Albatrosa (Gdynia i Gdańsk). Na pewno będą mieli Denona DRA-800H, do którego dodałbym do porównania Marantza NR1200. Jeden i drugi sklep ma też dużo kolumn na stanie do odsłuchania.

Nie śpiesz się z zakupem. Pochodź, na spokojnie posłuchaj. Ja chyba z pół roku chodziłem za sprzętem zanim się zdecydowałem! ;)

Pozdrawiam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marcinc Dzięki za podpowiedzi. W Albatrosie byłem, niestety ze względu na brak czasu zdążyłem odsłuchać tylko Pearly 27 i Melodiki ale salon polecam jak najbardziej. Dobrze się rozmawiało z pracownikiem i starszy Pan przy kasie po odsłuchu sam z siebie rzucił, że jeśli pojawi się decyzja zakupowa to i rabat się znajdzie :) Także ze swojej strony polecam jak najbardziej.

Chętnie sprawdzę jeszcze ten Kezard.

Niestety mega ciężko w Trójmieście z tymi Heco Aurora 700 a niestety C*tech mają je na stanie i mogę sobie normalnie posłuchać za 100 pln :D

Będę próbował dalej!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...