Skocz do zawartości

Pomoc w złożeniu zestawu stereo za 4000-5000pln


Mariusz Luttera

Recommended Posts

17 godzin temu, Mariusz Luttera napisał:

@S4Home super, dzięki za odpowiedź. Pewnie będę się zgłaszał ;)

Przy okazji mam pytanie: czy to normalne że salony życzą sobie pieniądze (100 zł) za odsłuch? Faktem jest że kwota jest zwracana w przypadku kupienia sprzętu u nich. 

Nie jest to normalne ale jest to znane. Czesto praktykowane. Najgorsze że zaczynam rozumieć po co.

:(

my tak nie robimy.

9 godzin temu, Mariusz Luttera napisał:

@marcinc Dzięki za podpowiedzi. W Albatrosie byłem, niestety ze względu na brak czasu zdążyłem odsłuchać tylko Pearly 27 i Melodiki ale salon polecam jak najbardziej. Dobrze się rozmawiało z pracownikiem i starszy Pan przy kasie po odsłuchu sam z siebie rzucił, że jeśli pojawi się decyzja zakupowa to i rabat się znajdzie :) Także ze swojej strony polecam jak najbardziej.

Chętnie sprawdzę jeszcze ten Kezard.

Niestety mega ciężko w Trójmieście z tymi Heco Aurora 700 a niestety C*tech mają je na stanie i mogę sobie normalnie posłuchać za 100 pln :D

Będę próbował dalej!

No to jak masz dac 100. To lepiej posłuchać ich w domu. Dłużej. No nie oszukujmy się.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 78
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Macie absolutną rację. Miałem zamiar posłuchać te kilka minut w salonie i gdy się już na coś zdecyduję to wtedy postarać się o ten kilkudniowy odsłuch w domu. 

Wiadomo w salonie zawsze jest inaczej niż w wygłuszonym małym pomieszczeniu :)

Póki co próbuję jeszcze w innych salonach w których nie tracą klientów z powodu dziwnych kosztów za odsłuch

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może obsługa wspomnianego sklepu czyta ten wątek i skojarzyła Kolegę szukającego tych konkretnych kolumn. Pomyśleli - u nas posłucha i pójdzie kupić taniej w Internecie, więc walnęli 100 PLN za odsłuch.

Tak BTW, mógłbym zapłacić nawet i te 100 zł, ale za wypożyczenie do domu na parę dni.

10 godzin temu, martinzg napisał:

Lepiej kupić kolumny przez internet i ewentualnie oddać. Koszt zwrotu przez kuriera to tak 60zl.

Wszystko jest OK, dopóki np. coś nie dotrze uszkodzone.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.12.2019 o 08:32, martinzg napisał:

Lepiej kupić kolumny przez internet i ewentualnie oddać. Koszt zwrotu przez kuriera to tak 60zl.

Nie do końca. A powiem wam dlaczego. Mimo że nie powinienem jako branża. Czyn się różni prawo zwrotu od wypożyczenia 

My czy koledzy z branży forumowej oficjalnie wypozyczamy. Czyli dajemy możliwość testowania i bezproblemowego zwrotu. 

Natomiast niejednokrotnie spotkałem się z przykładem gdzie sklep udowodni ci że sprzęt nie może być przyjęty z powrotem. Przeczytajcie warunki dobrze. Lata temu przed S4 dzwonię do pewnego salonu z chęcią wypożyczenia. Sprzedawca odpowiada że tego nie robią. Mówię zatem że go kupię on line i jak nie to oddam. Odpowiedź "udowodnię panu że znajdę ryske".

Wcieli mnie. Żałuję że nie nagrywałem rozmowy. Więc ok kupować z możliwością można ale od dużych firm. Krzaki z allegro będą kombinować. 

17 godzin temu, lysyrafal napisał:

Piotrze mozesz rozwinac ta mysl?

Tego też nie powinienem robiv ale ja już zacząłem to mój problem. Sytuacja z tego forum gdzie później zmieniło się to w gow... Burze. Oczywiście większość osób stanęło oo naszej stronie ale temat ciężki.

Wypożyczamy klientowi as701. Testuję w domu na spokojnie. I podoba mi się. I uwaga tu zaczynają się schody. Szuka ofert. My zrobiliśmy dobrą cenę dajemy pełne wsparcie. Ale osoba znajduje uwaga 50 zł taniej gdzie indziej. 50. Zatem kupuje tam oddajemy nas. Burza zaczyna się w momencie zwrotu. Oddaje kurierem za 30 zł więc zyskał!! Uwaga 20 zł kupując przez neta. A my mamy sprzęt nagle na ekspozycję. No sprzęt wysłany był nowy. 

Pracowaliśmy wszyscy wcześniej w innych firmach , salonach. Nie jeden raz widziałem jak rozmawiając z klientem sprzęt mu się podoba a widzę jak szuka ofert na allegro czy olx. "Ok ja się jesczze zastanowię"

 

Słuchajcie ja to akceptuje. To jest część tej branży. W porządku. Ale salony które mają masę klientów i celują w klientów z portfelem nie płatają sobie głowy takimi rzeczami. Stąd opłata 100 zł i tak dalej. To nie pierwszy raz kiedy to widzę.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja opowien o moich doświadczeniach z TYM Salonem.Kilka lat temu szukałem Onkyo 8150 i byłem u nich na odsłuchu.Odsłuch był darmowy,podłączono mi jeszcze 8130 i jakiś czysty wzmacniacz Onkyo.Coś zatem się zmieniło, niekoniecznie na lepsze.Być może mają jakieś złe doświadczenia.Btw.Onkyo Tx 8150 kupiłem wtedy u nich i zaproponowali cenę niższą niż w internecie.Na marginesie .Nie jestem pracownikiem ani sympatykiem salonu w Gdańsku Wrzeszczu.Opisuje swoje doświadczenie z nimi.

Edytowano przez tomaz75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@S4Home wszystko fajnie tylko, że ja nie chciałem od nich wypożyczyć sprzętu tylko posłuchać go na miejscu i tego nie rozumiem.

Jeśli ktoś walczy o 20-50 pln przy takich kwotach sprzętu to jest dla mnie niespełna rozumu. 

W ogóle to logiczne, że wolałbym kupić coś na miejscu i mieć support w swoim mieście zamiast potem użerać się z Januszami i Grażynami na allegro.

W dodatku gdzie się nie wejdzie to ceny sprzętu wyglądają tak samo mniej więcej, więc nie widzę sensu szukania nowego sprzętu po zakamarkach allegro lub olx (chyba, że celujemy w używane).

Dlatego nie mam pojęcia po co brać od ludzi pieniądze za odsłuch. Tym samym mnie do siebie zniechęcili i nie mam zamiaru u nich niczego kupować/odsłuchiwać :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, S4Home napisał:

Pracowaliśmy wszyscy wcześniej w innych firmach , salonach. Nie jeden raz widziałem jak rozmawiając z klientem sprzęt mu się podoba a widzę jak szuka ofert na allegro czy olx. "Ok ja się jesczze zastanowię"

 

Czyli zawracanie glowy zeby nie powiedziec mocniej (kiedys o tym pisalem). Rozumiem odsluch na miejscu bez wypozyczania, ale jesli wypozyczyles i komus sie podoba i dostal dobra cene to jest nie w porzadku

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dnia 19.12.2019 o 09:17, martinzg napisał:

Według mnie branża powinna wypożyczać sprzęt demo,  jeśli oferuje taką opcje. Wtedy klient testuje , branża chyba nie  traci.

Robimy to od 5 lat:):)

Dnia 19.12.2019 o 11:00, Mariusz Luttera napisał:

@S4Home wszystko fajnie tylko, że ja nie chciałem od nich wypożyczyć sprzętu tylko posłuchać go na miejscu i tego nie rozumiem.

Jeśli ktoś walczy o 20-50 pln przy takich kwotach sprzętu to jest dla mnie niespełna rozumu. 

W ogóle to logiczne, że wolałbym kupić coś na miejscu i mieć support w swoim mieście zamiast potem użerać się z Januszami i Grażynami na allegro.

W dodatku gdzie się nie wejdzie to ceny sprzętu wyglądają tak samo mniej więcej, więc nie widzę sensu szukania nowego sprzętu po zakamarkach allegro lub olx (chyba, że celujemy w używane).

Dlatego nie mam pojęcia po co brać od ludzi pieniądze za odsłuch. Tym samym mnie do siebie zniechęcili i nie mam zamiaru u nich niczego kupować/odsłuchiwać :) 

No to jeszcze inna sprawa. A zakup przez allegro od Grażyny, nie wsparty żadna gwarancja to tego już totalnie nie ogarniam. 200 zł taniej i codzienny strach czy dzisiaj walnie czy jutro. Przy założeniu bardzo modnych ostatnio szafek RTV. 

Dnia 25.12.2019 o 11:54, Mariusz Luttera napisał:

Panowie, czy możecie powiedzieć coś na temat kolumn Monitor Audio Monitor 300 oraz Monitor Audio Bronze 6? 

Warto je brać pod uwagę? 

 

7 godzin temu, Mariusz Luttera napisał:

Dobra, wybór padł na Polk Audio S60E. 

Teraz pytanie czy Denon DRA-800H to uciągnie?

Nie bardzo. 

I skąd wkoncu taki wybór? To zdecydowanie inne kolumny od monitor audio czy silver 300 czy bronze 6. Słuchałeś? Polk gra dość miękko uważaj żebyś nie przedobrzyl z tym denonem. Ja bym jednak stawiał na Yamahę 803 albo czysty wzmak.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, S4Home napisał:

Nie bardzo. 

I skąd wkoncu taki wybór? To zdecydowanie inne kolumny od monitor audio czy silver 300 czy bronze 6. Słuchałeś? Polk gra dość miękko uważaj żebyś nie przedobrzyl z tym denonem. Ja bym jednak stawiał na Yamahę 803 albo czysty wzmak.

Pozdrawiam

Wybór stąd taki ponieważ wiem z pewnych źródeł, że te kolumny zaspokoją moje przyzwyczajenie do tego co słuchałem wcześniej.

W dodatku wyglądają dla mnie bardzo dobrze, a wiadomo, że dla drugiej połówki ten mebel musi się spodobać :)

Oczywiście w ciemno nie kupię ale jestem na 99% pewien, że to będzie właśnie to.

Jeśli z czystym wzmakiem to jakim? Z czym to wszystko pospinać, żeby mieć w to wpięty TV, posiadać BT i spotify?

PS. Monitor audio bronze 6 również przesłucham z czystej ciekawości ale jestem mocno zafiksowany na polk audio, więc nie sądzę, że cokolwiek się zmieni. 300 odpadają z powodu bass reflexu z tyłu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mysle, ze ten zestaw ktory sobie upatrzyles dobrze sie sprawdzi przy Twoich preferencjach. Tylko tak patrze na cene tego zestawu to przekracza zalozony budzet i mozna ewentualnie go zlozyc z nizszymi modelami Polk Audio do wielkosci pomieszczenia w ktorym to bedzie u Ciebie grac tj. 20m².

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, lysyrafal napisał:

A ja mysle, ze ten zestaw ktory sobie upatrzyles dobrze sie sprawdzi przy Twoich preferencjach. Tylko tak patrze na cene tego zestawu to przekracza zalozony budzet i mozna ewentualnie go zlozyc z nizszymi modelami Polk Audio do wielkosci pomieszczenia w ktorym to bedzie u Ciebie grac tj. 20m².

Zapewne mówisz o polk audio s55e? Również się nad nimi zastanawiam ale boję się że będę potem żałował że nie kupiłem tych większych. Tak czy siak próbuje ogarnąć oba zestawy kolumn do odsłuchania i wtedy sprawdzę co i jak. 

Jeśli chodzi o ampli to boję się tylko czy któryś z tych to bez problemu uciagnie: Yamaha r-n803d, denon dra-800h lub onkyo 8270. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu tak jest? Bo w jednym pudełku dostajemy większość funkcji jakich "zwykły Kowalski" potrzebuje i myślę, że różnica w dźwięku między wzmacniaczem a amplitunerem jest pomijalna. Tym bardziej, że same wzmacniacze oferują różne "szkoły grania". Dla przykładu powiem, że kiedyś w top hi-fi porównywałem amplituner Yamahy 602 i nada 338 z kolumnami indiana line. I mi osobiście bardziej przypadła do gustu Yamaha. Może Yamaha była dla mnie nieco za jasna natomiast NAD dawał tyle basu, że gdybym miał wybrać jedno z tych urządzeń wybrałbym Yamahę. Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Witam,

Na początku chciałem wszystkim podziękować za wszelkie rady i sugestie.

Finalnie do domu zaprosiłem Polk Audio S60e oraz Denona DRA-800H i... jestem zadowolony :)

Dodam tylko tyle, że zestaw ten gra tak, że jeśli ktoś będzie próbował do tego wpiąć suba to tylko jakiś samobójca.

Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Mariusz Luttera napisał:

Dodam tylko tyle, że zestaw ten gra tak, że jeśli ktoś będzie próbował do tego wpiąć suba to tylko jakiś samobójca.

 

Dobry jestes w takim pomieszczeniu tyle basu to musze przyznac, ze jestes lepszy ode mnie. Najwazniejsze jednak, ze znalazles brzmienie ktore Ci odpowiada.

Cieszymy sie, ze pomoglismy i zyczymy milego sluchania!

Pozdrawiamy Cie!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Basu jest sporo oczywiście ale muzyki w większości przypadków słucham dosyć cicho a one nie potrzebują rozkręcania gały do końca żeby usłyszeć bas co mi bardzo odpowiada. No i potrafią zejść nisko, ten miękki bas na którym mi zależało tu jest a niestety nie doświadczyłem tego w pylonach czy też melodikach. 

Tak czy siak ja się cieszę, wiadomo że koneserom by to nie przypasowało ale do mojego ucha i gustu muzycznego jak znalazł ;)

Co do kubatury pomieszczenia to niby 20m2 ale salon jest otwarty na resztę mieszkania co też się przekłada na inny odsłuch. Nie jest to po prostu zamknięte pomieszczenie o pow. 20m2. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mariusz Luttera napisał:

Basu jest sporo oczywiście ale muzyki w większości przypadków słucham dosyć cicho a one nie potrzebują rozkręcania gały do końca żeby usłyszeć bas co mi bardzo odpowiada. No i potrafią zejść nisko, ten miękki bas na którym mi zależało tu jest a niestety nie doświadczyłem tego w pylonach czy też melodikach. 

Tak czy siak ja się cieszę, wiadomo że koneserom by to nie przypasowało ale do mojego ucha i gustu muzycznego jak znalazł ;)

Co do kubatury pomieszczenia to niby 20m2 ale salon jest otwarty na resztę mieszkania co też się przekłada na inny odsłuch. Nie jest to po prostu zamknięte pomieszczenie o pow. 20m2. 

 

Najważniejsze, że jesteś zadowolony i faktycznie przy niższych poziomach głośności Polki potrafią zagrać potężnie. Dodatkowo są to kolumny bardzo ustawne :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji mam pytanie. Ostatnio chciałem sprawdzić czy amplituner jest ciepły i dotknąłem górnej obudowy a ten się wyłączył. Włączyłem jeszcze raz i za moment wyłączył się znowu. Potem problem już nie występował. Czym to może być spowodowane i czy jest czym się przejmować? 

Z góry dzięki za rady ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...