Skocz do zawartości

Pomoc w złożeniu zestawu stereo za 4000-5000pln


Mariusz Luttera

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 78
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Przy okazji mam pytanie. Ostatnio chciałem sprawdzić czy amplituner jest ciepły i dotknąłem górnej obudowy a ten się wyłączył. Włączyłem jeszcze raz i za moment wyłączył się znowu. Potem problem już nie występował. Czym to może być spowodowane i czy jest czym się przejmować? 
Z góry dzięki za rady
Czasami jest tak jak długo używasz Amp AV na wyższej mocy czyli głośniej to one po prostu przegrzewają się i wyłączają. Zmień w ustawieniach Amp AV na 4ohmy i powinno być dobrze, nie powinien się aż tak grzać i na bank się nie wyłączy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze ani razu nie słuchałem jakoś głośno. Pozwoliłem sobie dwa razy na 15 minut na 60% a w większości przypadków 30-50%. No i dziwne że wydarzyło się to gdy dotknąłem obudowy. W sumie wydaje mi się że przeskoczył ze mnie jakiś ładunek na obudowę hmmm
Sprawdź czy wszystkie wtyczki są dobrze osadzone, zasilające, kable itp. obudowa jest uziemiona i nie powinno takie coś się stać.
Mi kiedyś się wyłączał gdy miałem kolumny o wartości 8-4ohm od producenta nominał a miałem na 8ohm w amp ustawione to się grzał a gdy na 4ohm zmieniłem to wszytko było już super.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety dzisiaj problem się powtórzył i to bez dotykania ampli tylko samoczynnie się wyłączył. Ampli chłodne, słuchałem na 30%. Dzisiaj jeszcze raz wpiąłem kable ale zamówiłem już wtyki bananowe żeby mieć większą pewność że wszystko jest ok. Trochę mnie to zaczyna martwić 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że istniało ryzyko że wcześniej kabel dotykał obudowy. Teraz je trochę inaczej wpuscilem i czekam na wtyki bananowe żeby się pozbyć tego problemu. Jeśli dalej będzie występował to niestety trzeba będzie odstawić do serwisu tak jak zostało wspomniane powyżej 

 

Edit: chyba znalazłem problem ale się do niego nie przyznam ;)

Edytowano przez Mariusz Luttera
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi. 
Wpadłem na jeszcze jeden pomysł. Ampli miałem spięty z tv po hdmi arc a tym jak wiemy można wyłączyć amplituner. Wypiąłem hdmi z amplitunera i sprawdzę czy teraz będzie się wyłączał. Może leci w eter jakaś komenda do wyłączenia sprzętu...
No pewnie że można włączyć i wyłączyć Amp za pomocą TV. Jeśli w TV masz ustawione aby HDMI było źródłem wyzwalania sygnału to tak będzie. Gdy odpalasz tv to z automatu włącza się Amp i analogicznie kiedy tv off wtedy z automatu Amp off się robi.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze jest, że wyłącza się raz na kilka dni. Powiedzmy raz na 10-15h słuchania, więc ciężko dojść co jest nie tak. Póki co od piątku cisza po wypięciu HDMI.

 

@BaliGdynia tak, zdaję sobie z tego sprawę, że tak to działa ale mam na myśli, że może do ampli dociera sygnał o wyłączeniu pomimo tego, że ja osobiście takiego polecenia nie wydałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Wracam z wiadomościami. 

Póki co amplituner nie wyłączył się ano razu po odpięciu kabla hdmi. Znalazłem natomiast inny problem który wynika albo z mojej niewiedzy albo z tego że ampli ma wadę. 

Puszczam dźwięk przez toslink z tv, ampli ma dwa wejścia i pod CD dźwięk działa a pod TV audio niestety nie. Nie wygląda mi to na normalne zachowanie. Czy jest ktoś w stanie potwierdzić że problem ten występuje z powodu uszkodzenia amplitunera? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...