Skocz do zawartości

Dobór wzmacniacza/amplitunera


Skibi

Recommended Posts

Witam serdecznie bardzo proszę o pomoc w doborze odpowiedniego wzmacniacza, niestety bez doświadczenia i wiedzy jestem przytłoczony mnogością sprzętu na rynku. 
1. Budżet ok. 600 zł

2. Nowy czy używany - zważywszy na budżet używany

3. Z czym ma współpracować - mam:

- dwie kolumny podłogowe Polk audio t50 6ohm max rms 150W

- Przewody: głośnikowe 2mm, kabel optyczny audio (docelowo połączenie pod tv, a on obsługuje tylko HDMI ARC i optyczny)

4. Czego szukam? Interesuje mnie szczegółowość i przejrzystość dźwięku, nie lubię zbyt strzelistej góry coś co trąci sybilizacją, głęboki bass mięsisty, długi ale nie dominujący, wokale przejrzyste. Przestrzenność dźwięku ( szeroka scena ?) Bardzo ją lubię, to początek z przyzwyczajeniem ucha do dobrego brzemienia więc prawdopodobnie najlepszy będzie dla mnie uniwersalny sprzęt. W tym momencie posiadam pożyczony amplituner Pioneer vsx-417 i nie narzekam na brzmienie po włączeniu kilku opcji gra bardzo przyjemnie,

5. Czego oczekuję od sprzętu? Najprostszy, bez radia, fajnie gdyby była możliwość sterowania pilotem. Niestety miejsca na półce podwieszanej mam wyjątkowo mało - Pioneer się nie mieści, interesuje mnie mniejsza konstrukcja w granicach ( szer x głeb x wys) 50 x 28,5 x  wys. nie gra roli. Zakup na stosunkowo długo.

‌6. Powierzchnia salonu ok. 18m2 w kształcie prostokąta z aneksem kuchennym (którego nie wliczam)  5m x 3,5m. Sofa na przeciwko 3m długości, panele bez dywanu, ściany bez mebli, stół z krzeslami, sufit z wyspą pośrodku 2x2 (karton gips). Na oknach grube zasłony + firanki.

7. Muzyka, której słucham to głównie Rap, zdarza się i to nie rzadko rock, pop, muzyka klasyczna, instrumentale, koncerty na żywo. Kolejność jest gradacją. Ogólnie taki misz masz wszystkiego bez techno, dubstepu, metalu.
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

YouTube stanowczo NIE!! Zbyt słaba jakość, chyba, że jako muzyka w tle. To wtedy okej. 

Zdecydowanie polecam chromecast audio. Kupisz za około 100-130 zł. 

+ dac. 

Polecam od siebie Nostromo dac, jakiś używany z wejściem optycznym można znaleźć do 200 zł. Najlepiej skontaktować się z producentem, kiedyś miał w ofercie proste daci z wejściem optycznym i koaksjalnym nowe do około 250 zł. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, S4Home napisał:

 

1 godzinę temu, 1Ender napisał:

YouTube stanowczo NIE!! Zbyt słaba jakość, chyba, że jako muzyka w tle. To wtedy okej. 

Zdecydowanie polecam chromecast audio. Kupisz za około 100-130 zł. 

+ dac. 

Polecam od siebie Nostromo dac, jakiś używany z wejściem optycznym można znaleźć do 200 zł. Najlepiej skontaktować się z producentem, kiedyś miał w ofercie proste daci z wejściem optycznym i koaksjalnym nowe do około 250 zł. 

 

Bardzo ciekawa alternatywa, ale czy takie cudo jak dac pociągnie głośniki t50, jaka jest właściwie główna różnica pomiędzy takim kombajnem a niewielkim dac'em - co zabiera tak mała konstrukcja, rozumiem że nie ma nic za darmo. Powiem szczerze, że nie chciał bym rozstawać się z jakością uzyskaną poprzez amplituner Pioneer'a fakt, że dominujący bedzie sygnał z tv, Spotify premium i YouTube ale czy niewielki sprzęt nie utnie skrzydeł kolumnom?

Edytowano przez Skibi
Dopowiedzenie
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Często polecam SMSL Q5pro. Tyle ze to dobry wzmacniacz do bardziej wyrafinowanych kolumn o mniejszych gabarytach. Dynamika była by z niego większa niż z amplitunera Pionnera, za to moc mniejsza, przez co nie jestem pewien czy zapewnił by zupełnie wystarczająca głośność w ekstremalnych warunkach. Taki i. AM. D V200 za około 600 zł na pewno dałby radę. Tyle ze wysyłka kosztuje 160 zł i do tego pewnie dojdzie 23% Vatu naliczone przez celników. Ten wzmacniacz mozna kupić taniej bez dedykowanego zasilacza i do niego kupić zasilacz za około 70-80 zł  który da mniej mocy, a pewnie z czasem można dokupić mocniejszy zasilacz.

Tu za 430 z dostawą bez zasilacza. i zasilacz za 84 zł

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...