Skocz do zawartości

Zestaw kina domowego lub stereo do 4000 zł.


St1

Recommended Posts

Cześć wszystkim, 

jestem tu nowy, dlatego nie wiem czy dodam temat według obowiązujących zasad, ale postaram się opisać dokładnie moje preferencje.

Chciałbym zakupić kino domowe w rozsądnej cenie wraz z amplitunerem, zastanawiam się także nad zestawem stereo o ile rzeczywiście jakość dźwięku będzie znacząco lepsza w podobnej cenie.

Jestem zarówno kinomanem jak i melomanem, muzyki słucham praktycznie całymi dniami czy to w racy czy w domu. Uwielbiam filmy, oglądam je dosyć często dlatego nie mogę zdecydować się czy wybrać kino czy może zestaw stereo.

Muzyka której słucham najczęściej to: black metal, trance, metalcore, deep house, progresywny rock - także kategorie dźwięków z zupełnie innej parafii. Bardziej interesuje mnie jednak na ciepłym, czystym, głębokim dźwięku, niż agresywnym z mocnym basem - czyli bardziej nastawiona pod trance. Z tego co pamiętam to dźwiękowo pasował mi Denon, ale nie miałem za wiele do czynienia z różnymi zestawami.

Nie jestem audiofilem, lubię dobry dźwięk ale bez przesady. Pokój to maksymalnie 20 metrów. Mieszkanie w bloku, niedługo się wyprowadzam także dokładnie nie wiem jeszcze jak będzie wyglądał.

Muzyki słucham na Spotify

Jeżeli chodzi o amplituner - nie mam zielonego pojęcia jaki dobrać. Natomiast głośniki mam już jakieś na oku, przedstawiam moje propozycje:

 

5.0

Dali Spektor 6 5.0 - jeżeli nie będzie gigantycznej różnicy w dźwięku to wolałbym jednak wybrać coś tańszego. Znalazłem za 2999 zł komplet

AVR-X550BT + Wilson Estrada - Cenowo mnie zachwycił taki zestaw (2100), jeżeli napiszecie, że zdecydowanie wystarczy to nie ma co przepłacać. W ogóle co myślicie o Wilsonach? Podobno w miarę porządne głośniki. Czym się różnią - Movix, Cinematic od np. Estrady?

Taga Harmony TAV-606 v3 5.0 - 1200 zł

 JAMO STUDIO S 805 HCS WALNUT - 1999 zł

 

STEREO:

Melodika BL40/Bl30 MK3 - zastanawiam się czy BL 30 nie będzie lepszym wyborem gdyż nie planuje ustawiać ich w pokoju powyżej 20 metrów. (1600 zł za parę)

INDIANA LINE NOTA 550X - około 1900 zł. Ewentualnie  + ONKYO TX-8250 CZARNY / + Nad C326 BEE / + Yamaha R-N402D (który amplituner byłby najlepszy i najbardziej uniweralny, jeżeli w przysszłości zdecydowałabym się na zestaw 5.0?

PYLON AUDIO PEARL 25 - 1600 zł

POLK AUDIO T50- 1000 zł

MAGNAT QUANTUM 675 - 2000 zł

HECO MUSIC STYLE 900 - około 2000

JAMO S809 - 2000 zł

KLIPSCH R-28F CZARNY - 2600 zł

TANNOY MERCURY 7.4 - 2000 zł

 

 

Obecnie mam wieżę jeszcze z komunii- Technics SH EH550 także naprawdę czego bym nie wybrał skok będzie ogromny :P

Bardzo dziękuję za ewentualną pomoc.

 

Edytowano przez St1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...