Skocz do zawartości

Zestaw


kylo

Recommended Posts

Cześć,

zwracam się do Was w kwestii doboru sprzętu audio do wykańczanego domku. Mam wątpliwości odnośnie doboru kolumn, które powinienem wybrać. Chociaż prace potrwają do lutego, to decyzji potrzebuję teraz, aby wszystko odpowiednio zaplanować i przygotować.

Poniżej projekt przy ścianie multimedialnej:

1399685598_Zrzutekranu2019-12-13o20_07_13.png.4f162534f8bacf8e5fb24c37888e4d16.png191014210_Zrzutekranu2019-12-13o20_06_46.png.23b57201e903574d660f708957f44871.png

 

Na początku rozważałem soundbar + sub, jednak ten pomysł już odrzuciłem. Audio ma służyć TV, Spotify, Filmy, czasami radio. Musi być AirPlay.

Dylemat jest następujący: skracając szafkę RTV z lewej o jeden moduł (jeszcze nie została wykonana, te części szafki mają 80 cm) lub gospodarując około 50cm byłoby miejsce na wstawienie kolumny podłogowej, z prawej strony miejsca jest dość. Jednak ta kolumna z lewej będzie stała w kącie. Wiem, to nie książkowo, jednak pragmatyzm cenię bardziej. Żadnych odsłuchów nie robię, audiofil też ze mnie żaden. Ta muzyka ma być Waszym żargonem raczej tłem. :D

Druga opcja to kolumny podstawkowe. Te mógłbym postawić na przygotowanych półkach na odpowiedniej wysokości. Ale znowu - pomieszczenie średnio-większe, czasami, np na sylwestra muzyka długo by grała... :) Może małe będą za słabe? Subwoofera nie planuję. Jeśli to rozwiązanie będzie lepsze, to muszę już schować kable w ścianach z wyprowadzeniem w odpowiednich miejscach.

Nie wiem do końca jak to z tym tematem, że bass-reflex powinien być z przodu gdy kolumna będzie miała ścianę za plecami. Obecnie mam Yamahę R-N301 oraz kolumny Monitor Audio M2. Zastrzeżeń jakichś nie widzę.. a niektórzy piszą, że wg nich gra to słabo :/

Budżet na kolumny to około 5-6 tys. Do nowego lokum przymierzam się do Onkyo TX-8270 (bo ma hdmi arc) i - jeśli ten róg dla lewej kolumny to nie jest jakieś wielki problem - Monitor Audio Bronze 5, białe. No właśnie.. kolumny muszą być jasne - (czyli pewnie białe), ew. drewno. Czarny odpada. Ampli srebrny.
MA Bronze stoją na tych szpilkach, a np B&W 603 (co prawda nieco poza budżetem) mają jakieś standy, które chyba nie rysują podłogi przy przesuwaniu (tak się zacząłem zastanawiać apropos odkurzacza jeżdżącego).

Druga sprawa to kiedy kupować. Czy koniec roku oznacza jakieś promocje, wyprzedaże? Czy nie będzie różnicy przy zakupie luty/marzec? Być może wyprzedaże to tylko przy wejściu nowych serii.

Chciałbym coś posłuchać najpierw, będę wdzięczny za nakierunkowanie mnie: jaki rodzaj kolumn i jakie konkretnie próbować.

Pozdrawiam,

Krzysiek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszej kolejności wogole przemysł opcje tej szafki. Już widzę że będzie problem z położeniem elektroniki. Temat wkładania jej w piłkę jest ostatnio tak częsty jak Mikołaj w galeriach :)

co do samego sprzętu.

to pomieszczenie jest spore. Moim zdaniem opcja kolumn podłogowych jest tu bardziej trafna. Jakie to natomiast kolumny jaka elektronika zależy od infyeifualnego odsluchu. 

Ciemniejsze gęstsze elac f6, heco aurora 700

Jaśniejsze monitor audio bronze 6 , magnat signature 505. 

Elektroniki jest dużo. Zależy od kolumn. Zapraszam do odsłuchu.

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, kylo napisał:

Druga opcja to kolumny podstawkowe. Te mógłbym postawić na przygotowanych półkach na odpowiedniej wysokości. Ale znowu - pomieszczenie średnio-większe, czasami, np na sylwestra muzyka długo by grała... :) Może małe będą za słabe?

 

Moga ale nie musza byc za slabe to juz kwestia indywidualna. Moim zdaniem w tej wielkosci pomieszczenia lepiej sprawdza sie podlogowki.

 

19 godzin temu, kylo napisał:

Nie wiem do końca jak to z tym tematem, że bass-reflex powinien być z przodu gdy kolumna będzie miała ścianę za plecami. Obecnie mam Yamahę R-N301 oraz kolumny Monitor Audio M2. Zastrzeżeń jakichś nie widzę.. a niektórzy piszą, że wg nich gra to słabo :/

 

Zawsze mozesz zatkac bas-reflex gabka.

19 godzin temu, kylo napisał:

Chciałbym coś posłuchać najpierw, będę wdzięczny za nakierunkowanie mnie: jaki rodzaj kolumn i jakie konkretnie próbować.

 

Tutaj musisz sie okreslic jakiego gatunku muzycznego sluchasz?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, S4Home napisał:

W pierwszej kolejności wogole przemysł opcje tej szafki. Już widzę że będzie problem z położeniem elektroniki. Temat wkładania jej w piłkę jest ostatnio tak częsty jak Mikołaj w galeriach :)

 

W znaczeniu, że jest tam mało miejsca? Będzie się grzało, problem z kablami? Czy jak? Mogę jakieś linki prosić - chętnie poczytam...

1 godzinę temu, lysyrafal napisał:

Tutaj musisz sie okreslic jakiego gatunku muzycznego sluchasz?

Głównie soft rock i pop oraz ballady rockowe.

 

56 minut temu, Kubad napisał:

Przy tej wielkości pomieszczenia celował bym jak najbardziej w kolumny podłogowe jeżeli stereo to np. heco aurora 700 jeżeli chodzi o elektronikę to wybór jest spory natomiast ciekawym rozwiązaniem jest Yamaha rn803d może nie ma HDMI arc ale gra zdecydowanie lepiej od tego Onkyo.

Też się nad nią zastanawiałem. Jednak ona się nie włączy przy włączeniu telewizora, prawda? Widziałem też taką promocję: właśnie ta yamaha oraz para B&W 603 za 7999. Cenowo wygląda dobrze w porównaniu z zakupem oddzielnych komponentów, tylko te głośniki to chyba jakaś starsza wymierająca seria, bo tylko w dwóch sklepach internetowych je znalazłem (do porównania ceny). Polecilibyście taki zestaw?

Już się nastawiłem na kolumny podłogowe, także wiem gdzie się poruszać.

A jak to jest z tymi cenami/promocjami? Koniec roku to dobry okres na zakup, czy generalnie nie ma różnicy i zakup w lutym będzie równie dobry?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Kubad napisał:

Najlepiej umów się na odsłuch tylko bowersy 603 przy tej Yamasze 803d będą miały spory zapas. Zestaw gra dość jasno więc jeżeli lubisz takie połączenie to zestaw jest dla ciebie. Z promocjami bywa różnie a ceny teraz jak i w lutym mogą być takie same. 

OK, dzięki. Teraz jest gorący okres, zatem pewnie na spokojnie w lutym powrócę do konkretnego wyboru.

Grunt, że już wiem że będą podłogówki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, kylo napisał:

Będzie się grzało

Dokladnie tak jak napisales

20 godzin temu, kylo napisał:

Jednak ona się nie włączy przy włączeniu telewizora, prawda? Widziałem też taką promocję: właśnie ta yamaha oraz para B&W 603 za 7999.

 

Nie wlaczy sie bo do telewizora bedziesz ja mogl podlaczyc tylko przez wejscie optyczne.

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, kylo napisał:

Widziałem też taką promocję: właśnie ta yamaha oraz para B&W 603 za 7999. Cenowo wygląda dobrze w porównaniu z zakupem oddzielnych komponentów, tylko te głośniki to chyba jakaś starsza wymierająca seria, bo tylko w dwóch sklepach internetowych je znalazłem (do porównania ceny). Polecilibyście taki zestaw?

 

Jezeli bedziesz robil odsluchy to posluchaj tych zestawow:

https://www.tophifi.pl/stereo/zestawy-stereo/yamaha-r-n803d-mission-qx-4.html

https://www.tophifi.pl/idealny-dzwiek-do-twojego-tv/stereo/yamaha-r-n803d-mission-qx-3.html

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...