Skocz do zawartości

Polk Audio T50/T15/T30 czy Taga 606


sraka dupaka

Recommended Posts

Szanowni Państwo,

czytam forum od dłuższego czasu i wybór staje się coraz trudniejszy, Amplituner Onkyo nr 686 ale co do głośników to nie mam pojęcia ( niestety musi być budżetowo) czy postawić na Polk audio czy Taga 606. Nie mam możliwości odsłuchać. Na forum polecacie oba zestawy. W dwóch znanych sklepach na północy kraju wyśmiali mnie i powiedzieli, że to g** i proponowali zestawy >10 tys. zł od Klipsch.

Czytałem post z 18 listopada o kinie do +-4tys. i tam padły oba typy głośników i nadal jestem w kropce. 

Co według Was - użytkowników i specjalistów gra lepiej i jest lepiej wykonane ? Polk ma konstrukcję 2 drożną i 2 membrany statyczne a Taga jednak 3 drożna ( 4 głośniki), więc jako prymityw więcej = lepiej, ale proszę o obiektywną radę.

 

Z góry dziękuję.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

obydwa zestawy to konstrukcje budżetowe. Moim zdaniem lepszy jest Polk Audio, oferuje bardziej plastyczne brzmienie, lepszy środek pasma, po prostu na nich lepiej słucha się muzyki. Szczególnie do Onkyo.

A podaj proszę więcej szczegółów - jak duże masz pomieszczenie odsłuchowe, jakie będzie wykorzystanie systemu (filmy, koncerty, gry, muzyka), jakie gatunki muzyczne zazwyczaj słuchasz, jakie preferujesz brzmienie, w jakim budżecie możemy poruszać się?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bardzo nie udolne podejście. Spotkałem się z takimi salonami.

No szkoda że nie potrafią dobrać w cenie dla większości osób. No ale trudno. Na szczęście na forum masz nas i kolegów. My umiemy.

Polki są deczko droższe. Mocniejsze. Moim zdaniem Taga równiejsza.

Pozdrawiam i zapraszam po wyceny i testy w domu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...