Skocz do zawartości

Metal, Nu Metal, Hard Core i wszelkie ciężkie brzmienia.


1Ender

Recommended Posts

Hej. 

Muzyka tego typu towarzyszy mi od dziecka. Mnie niesamowicie relaksuje. Zdarzało się że jako dzieciak zasypialem ze słuchawkami na uszach przy Slayer czy Iron Maiden. Ot taki lajcik 😁

Wczoraj wrzuciłem Linkin Park, Toola, później poszedł Korn. Dzisiaj też lajcik Kat & Roman Kostrzewski. Trochę więcej przepięknych gitar. 

Pamiętam jako kilkunastolatek byłem w Jarocinie na "Rykowisku" 😂😂 było wspaniale. 

Wiecie, że koncerty były podzielone na dni i gatunki. Złoty Metal, to było to!!

Ale nie zapomnę nazwy jednej kapeli punkowej "SZKLANE MAJTKI" zupełnie nie kojarzę po latach jak grali.. Ale nazwa chwytliwa, została w głowie 😂😂😂

Mieliśmy takie karnety ze zdjęciem, ja miałem zdjęcie wklejone jako 8 latek, a kumpel miał zdjęcie dziadka 😂😂😂 Czad!!! Ale nikt się nie przejmował i normalnie przechodziło na bramkach. Ot taka ciekawostka 😁

Ale wracając do muzyki. Był Kat, było TSA, czyli Tajne Stowarzyszenie Abstynentów 😂😂

Wszyscy czekali na gwiazdę Marka Piekarczyka i TSA. W końcu dotarł, spóźniony kilka godzin. Był baaardzo zmęczony i ledwo trzymał się na nogach😂😂, ale dał radę zaśpiewał!! Na wstępie była wielka improwizacja, Marek śpiewał jak to jechał na koncert pociągiem 😁😁 i strasznie mu się ta podróż dłużyła. 😂😂

Później wykonał swoje stałe numery tj. Trzy zapałki, 51 i wiele wiele innych. To był niezapomniany klimat Jarocina. Po koncercie walały się puste flaszki po bełtach i zużyte prezerwatywy 😱😱😱😁😁😂😂😂. Jednym słowem było pięknie!! 

Wracając do muzy. Dzisiaj wpadł też na chwilę do mnie Judas Priest i Metallica, której jakoś mało na Tidalu. 

Z kapel wpadajacych w ucho to był też Slipknot, bardzo przyjemne granie. 😁

Pozdrawiam Was serdecznie i piszcie co Wam w duszy gra. 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Jarocin 92, miałem wtedy 9 lat i słuchałem Modern Talking :D:D:D

Byłem na sierpniowym koncercie Metallicy. Jak panowie dźwiękowcy dogadali się ze Stadionem Narodowym jak grać, to koło 5 piosenki zaczęło być słychać :) Fakt faktem Sen o Warszawie w moim odczuciu do dupy (to jeszcze przed zestrojeniem się ostatecznym). Stałem jakieś 10 metrów od sceny z lewej jej strony. Później dopiero jak posłuchałem tego koncertu (Metallica udostępnia tym co byli na koncercie do ściągniecia pliki we flacu), to zabrzmiało :) Jako support grał przed Metallicą Ghost. Świetnie brzmieli na koncercie, dużo lepiej niż Metallica na początku. Byłem też cztery lata wcześniej, na koncercie gdzie setlistę układali fani, ale wtedy siedziałem daleko w trybunach więc nie wypowiem się jakoś bardziej :) 

Jest taka apka nugs.net gdzie są przedewszystkim koncerty różnych kapel. Ważne logować się przez VPNa i symulować że jesteś z USA - inaczej dużo rzeczy jest niedostępnych. 

Z koncertów takich mniejszych to co roku uczęszczałem na koncerty Comy w Wytwórni Filmów Fabularnych we Wrocławiu. Jakoś w domu nie słuchałem tej kapeli za bardzo, ale na koncercie po prostu dawali czadu. 

Jest jeszcze kapela stricte koncertowa 13 w samo południe. Grali jako support przed którymś z koncertów Kazika w Orbicie we Wrocławiu. Strasznie się napaliłem. Na żywo czyste złoto ale jako nagranie już nie dawali rady. Zero energii. 

Z najciekawszych koncertów to zdecydowanie Korpiklaani. Prawie trzy godziny koncertu w ciasnym, małym klubie koło Kredki i Ołówka we Wrocławiu. Jezusie ależ dali czadu. Byłem z ekipą, wracaliśmy uberem i kontaktowaliśmy się z kierowcą pisząc smsy. Nic nie słyszałem przez dzień po koncercie. 

Voivod kolejna kapela, która gdzieś tam się przyplątała i została. Tak samo z black label society. 

A aktualnie była chwilowa fascynacja greta van fleet i głosem wokalisty.

 

Ps. Dethklok !!!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

Jakiś czas temu w Ciechanowie lokal "Fabryka Kultury Zgrzyt" repertuar muzyczny bardzo rożny. Punk, Rock, Metal jeszcze by znalazł. 

Wiedziałem że będzie ACID DRINKERS poszedłem ludzie co tam się działo, łyse i zarośnięte ŁBY kiwały się samoczynnie, za mało miejsca było na POGO 😝 TITUS mimo wieku ma takie gardło że Chińczykom sejsmografy się załączają. Ehh.... stare czasy się przypomniały szkoła, glany, kurtki FLAYER'S 

Wspominaliscie o METALLICE uwielbiam ich!!!!! 

Tylko szkoda że KIRK popadł w problemy 🍺 i jego głos już nie taki jak kiedyś!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...
  • 2 years later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...