Skocz do zawartości

2.0 lub 2.1 na start zestawu kd za 3-4 tyś


Lolek90

Recommended Posts

obecnie ampli Yamaha RX-v481 ze wiekowymi Koda AV 707 v.2 + SW 1000 v.2 (chyba, piszę z pamięci o tych kodach). poprzedni ampli tez był Yamahy ale z pamięci nie podam...w sumie mało ważne. Indiana Line  Tesi set 5.0 rozważam poważnie i do top hifi się wybieram. Próbowałem sie w Wawie umówić dwa tyg temu ale się nie zgraliśmy z salonem a akurat byłem w stolicy.

z własnym ampli pod pachą do salonów to jakieś rozwiązanie...z tym że właśnie raczej chcę kupić to wszystko razem za jednym westchnieniem nad "portfelem" (wiadomo łatwiej raz a dobrze ;) a i negocjacje bardziej owocne z branżą przy zakupie zestawu). Nad wypożyczką się cały czas zastanawiam...jak wygospodaruję czas na porządne testy w chacie ( w sumie najlepsza opcja). Do branży s4home i q21 ile dajecie czasu na przetrzymanie sprzętu na testy i do q21, zmieniliście coś w polityce wypożyczenia czy po staremu - zakup i zwrot?

Pytanie na koniec upierdliwe...co teraz klienci sobie chwalą do Yamahy 685 (tak wiem odsłuchy własne najważniejsze itp). set 5.0 + sub, ok18-20m2, i filmy i muza. Budżet od..do ok7,5 8,0 k za zestaw ampli + głośniki.

Edytowano przez Edgar Ursion
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysl o czyms takim:

https://www.thomann.de/pl/crown_xls_1002.htm (albo 1502, model wyzej, albo 1000 czy 1500 ale to uzywki).

do tego elac debut lub inne kolumny, jakis DAC, telewizor zmiany do glosnosci czy wyboru zrodla, jeszcze Ci troche zostanie. Jak sie dorobisz, tego crowna dajesz jako koncowke mocy do amplitunera, elaci na tyl (albo do innego pokoju), DAC sprzedasz albo wywalisz bo pewnie jakis tanszy kupisz "na teraz". Wyjdzie na luzie w budzecie, jak chcesz, to mozesz poszukac jakiegos fajnego preampa z regulacja glosnosci i DACiem wbudowanym, to wtedy nie bedziesz musial zalaczac telewizora.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkurzę temat bo na trochę zniknąłem ;) Wynalazłem w okolicy nieduży salon audio i wybrałem się na odsłuchy. Niestety za dużego wyboru w sprzęcie nie było ale zawsze to pierwszy krok. Posłuchałem Denona 2600 oraz Onkyo tx-8390. Z kolumn na pierwszy ogień poszły Klipsch RP-600, a następnie Monitor Audio Bronze 2. Zestaw onkyo + klipsch zagrał ciekawie, dało się słyszeć każdy szczegół i ciężko to opisać, ale faktycznie pasowało mi tutaj stwierdzenie że onkyo jest bardziej "analityczne". Następnie te same kolumny zagrały z Denonem i mimo że tańszy, to oferował dla mnie znacznie lepsze brzmienie. Dźwięk stał się bardziej żywy i dynamiczny, a bas zabrzmiał bardziej "soczyście". Niestety z tego co mówił pracownik salonu Kolumny Klipscha były chwilę przed przyjazdem wyciągnięte z kartonu i nie były "wygrzane" więc dźwięk zapewne jeszcze się zmieni. Nie wiem tylko czy na lepsze czy na gorsze. Następnie poprosiłem o podłączenie MA Bronze 2. I tu się srogo rozczarowałem. Zarówno z denonem jak i onkyo cały czas miałem wrażenie jakby czegoś mi brakowało. Dźwięk był dużo bardziej spokojny, taki trochę bez życia. Bas też zrobił się taki nieco płytki.

Niestety nie mieli na stanie większości zaproponowanych przez Was kolumn - kefa, elac ani heco. A yamaha-685 i 701 były dopiero w drodze. Ogólnie zestawienie Klipsch + denon przypadło mi do gustu, ale nie wiem czy na dłuższą metę Klipsch nie będzie męczący (sporo o tym na forum). CIekawi mnie też jak się mają inne modele Klipscha do RP-600 np RP 400, 500 czy R-51.

Edytowano przez Lolek90
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a indiana line tesi 561 set 5.0 często widywany w zestawach do kupienia z Yamahą 685 (w związku z tym proponowany) ale tu na forum jakoś z rzadka omawiany/polecany. Czy rzeczywiście tak naprawdę mało popularny bądź średnio udany mariaż? mimo to spotyka sie sporo pochlebnych/zadowolonych opinii o polączeniu tesi 561 z Yamaha właśnie czy to w kinie czy stereo. Może nawet częściej stereo...

A i jeszcze monitor audio bronze 6 set 5.0 za czy przeciw takiemu zestawieniu z Yamaha 685...i dlaczego bo tez różne opinie krążą (wiem mojego ucha i odsłuchu nic nie zastąpi ale na czymś trzeba wstępną selekcję opierać zwłaszcza jak się być może z racji mieszkania na zadupiu zdecyduję na wypożyczenie od szanownej branży na testy, no wiadomo tira ze sprzętem nie zamówię bo tego nie upcham potem u siebie a i na kaucję nie wyrobię)

potrzebuję 2-3 pewniaków do potestowania. heco 700 mnie korci...ale gabaryt mnie trochę hmm "zastanawia" bo gdzieś to musi też oddychać, tesi561 korci designem a bardziej kolorem i nie ukrywam oszczędnością budżetu też, to samo MA bronze 6, no może tutaj bez oszczędności dla odmiany ale design ok, dali i elac hmm jakoś mniej do mnie "wołają" bierz mnie poza tym mają jedną parę złączy a nie wiem czy nie przyda się podwójny...oczywiście te marudzenie "babskie" jest jakby pośrednie i na marginesie...wiadomo na pierwszym miejscu walory dźwiękowe bez dwóch zdań :) .

ogolnie to calość ma być i do kina i do muzyki jako godny kompromis (nad dodatkowym wzmakiem stereo pod fronty tez dumam)

może wrzucę ktoregoś dnia fotke mojego pomieszczenia to w dywagacjach końcowych pomoże lub nie zaszkodzi...pozdrawiam

Edytowano przez Edgar Ursion
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Witcher napisał:

Nie to żebym się czepiał, ale chyba chodzi o pre-out w amplitunerze. Bi amp służy do rozdzielenia połączeń tonów niskich i średniowysokich.

Zobacz ten cytat:

9 godzin temu, Edgar Ursion napisał:

 dali i elac hmm jakoś mniej do mnie "wołają" bierz mnie poza tym mają jedną parę złączy a nie wiem czy nie przyda się podwójny...

Chyba jednak chodzil o dwa komplety zlacz w kolumnach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...