Skocz do zawartości

Wzmacniacz stereo vs Kino domowe


Kamil4365

Recommended Posts

Witam. Nie jestem pewien czy dobrze trafiłem w razie czego wybaczcie 😁. Mam pytania co do kina domowego otóż rok temu skompletowałem sobie 2 pary głośników podłogowych oraz wzmacniacz zarówno do filmów jak i do muzyki ( głównie ) wszystko pięknie miesiąc temu naszło mnie na zakup większej liczby głośników, lecz z racji tego ze wzmacniacze głównie posiadają wejście na 2 pary kolumn rozmyślam na zakupem kina domowego gdzie są wejścia na 4-6 par kolumn. Czytałem sporo na temat tych wzmacniaczy głównie interesował mnie temat z włączaniem muzyki na takich kinach domowych a więcej było na temat filmów. I pytanie do was czy takie kino domowe różni się czymś więcej on stereo po za tym ze ma 5.1-7.1? Głównie chodzi mi o jakość muzyki i głośność. Czy kino domowe ma do siebie jakieś wady w porównaniu do wzmacniaczy stereo? Z góry dziekuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

póki co, to mogę podzielić się wiedzą teoretyczną - zdobytą właśnie na forum. W przypadku stereo, przy zastosowaniu wzmacniacza uzyskasz lepszą jakość dźwięku, oraz wyższą moc (pomijam tu skrajne przypadki). Jako że posiadasz już wzmacniacz, możesz rozważyć opcję do której sam się przymierzam. Kupić amplituner kd z wyjściem pre-out do którego można podłączyć wzmacniacz. Wtedy stereo (fronty w kinie) są napędzane przez wzmacniacz, a resztę kanałów obsługuje amplituner kd.

Edytowano przez Lolek90
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, seba3002 napisał:

To może powiedz jeszcze jaki to wzmacniacz i jakie kolumny kupiłeś. A tak na marginesie - po co Ci 2 pary kolumn do wzmacniacza stereo 🙂

Wzmacniacz Denon DRA-425 
A kolumny 2x Altus 140 i 2x Tonsil Mildon 80

 

7 minut temu, Lolek90 napisał:

Witaj,

póki co, to mogę podzielić się wiedzą teoretyczną - zdobytą właśnie na forum. W przypadku stereo, przy zastosowaniu wzmacniacza uzyskasz lepszą jakość dźwięku, oraz wyższą moc (pomijam tu skrajne przypadki). Jako że posiadasz już wzmacniacz, możesz rozważyć opcję do której sam się przymierzam. Kupić amplituner kd z wyjściem pre-out do którego można podłączyć wzmacniacz. Wtedy stereo (fronty w kinie) są napędzane przez wzmacniacz, a resztę kanałów obsługuje amplituner kd.

Wielkie dzięki. Naprawę super pomysł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak trochę "Łubu-dubu" :-(

Wzmacniacz niezbyt mocny, zaś kolumnom daleko do neutralności.

Jeśli zależy Ci na jakości-to proponuję raczej sprzedać obie pary kolumn i za te pieniądze kupić coś porządniejszego (ale też używanego). Zresztą wzmacniacz (kolejny słaby punkt zestawu) chyba też się nie przyda do podłączenia amplitunera kd i będą to wyrzucone pieniądze.

Poza tym do amplitunera kd zazwyczaj podłącza się 5 ew. 7 kolumn a nie 4 czy 6 par. No chyba że masz kilkanaście...kilkadziesiąt tysięcy i aspiracje do Dolby Atmos-bo w tym przypadku kolumn + subwooferów może być i kilkanaście.

Jaką masz powierzchnię pokoju?

Pozdrawiam

PS. Jeden z Kolegów z naszego Forum będzie sprzedawał przed Świętami za nieduże pieniądze 2 spore kolumny podłogowe-w porównaniu do Twoich obecnych będzie to skok jakościowy, a Ty sprzedasz jedną parę i będziesz na zero ...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, RoRo napisał:

To tak trochę "Łubu-dubu" 😞

Wzmacniacz niezbyt mocny, zaś kolumnom daleko do neutralności.

Jeśli zależy Ci na jakości-to proponuję raczej sprzedać obie pary kolumn i za te pieniądze kupić coś porządniejszego (ale też używanego). Zresztą wzmacniacz (kolejny słaby punkt zestawu) chyba też się nie przyda do podłączenia amplitunera kd i będą to wyrzucone pieniądze.

Poza tym do amplitunera kd zazwyczaj podłącza się 5 ew. 7 kolumn a nie 4 czy 6 par. No chyba że masz kilkanaście...kilkadziesiąt tysięcy i aspiracje do Dolby Atmos-bo w tym przypadku kolumn + subwooferów może być i kilkanaście.

Jaką masz powierzchnię pokoju?

Pozdrawiam

PS. Jeden z Kolegów z naszego Forum będzie sprzedawał przed Świętami za nieduże pieniądze 2 spore kolumny podłogowe-w porównaniu do Twoich obecnych będzie to skok jakościowy, a Ty sprzedasz jedną parę i będziesz na zero ...

Rozważę zmianę sprzętu ale nie ukrywam ze na ten moment bym chciał zostawić wszystko tak jak jest może za jakiś czas. Myśle ze decyzje na temat zmiany podjął by także za mnie amplituner ponieważ kupując go sprawdzając jak funkcjonuje osłuchują brzmienie muzyki/fimow na tych kolumnach powiedziało by samo za siebie czy trzeba zmieniać cały sprzęt czy nie. Nie ukrywam ze na ten moment nie byłbym w stanie ani kupić całego zestawu z głośnikami ani sprzedawać po za tym bardzo gustuje w tego typu kolumnach. Ale wracając do amplitunera powiedzmy ze kupiłbym w miarę do dobry oczywiście używany interesuje mnie porównanie między wzmacniaczem stereo a takim amplitunerem. Czy amplituner wykorzystywał by cała moc głośników czy było by dobrze brzmienie , jakość a także głośność. Co do powierzchni pokoju to około 15x20m

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jesteś zwolennikiem Altusów 140 i nie chcesz ich zmieniać na inne kolumny, to raczej nie znajdziesz zbyt wielu porad na Tym forum.  Myślę, że większość ze starszych forumowiczów miało mniejszą lub wiekszą przygode z Altusami. Większości już przeszło.  Nie pisze o najnowszych produktach tej firmy bo to troche inna bajka. Cena również. Poza tym nawet we wzmacniaczach stereo, które mają dwie pary wyjść głośnikowych, to wyjścia te nie służą do jednoczesnego słuchania dwóch par kolumn. Oczywiście jest to możliwe, ale bardzo niewskazane, ponieważ rozwala całą scenę. Natomiast wielokanałowy dźwiek w amplitunerach KD nie służy do odsłuchów muzyki w stereo, a do przekazania efektów dźwiekowych towarzyszących filmom. Oczywiście śmigłowcem też można latac na zakupy do sklepu osiedlowego, tylko PO CO??? Ani to szybciej ani wygodniej. To samo jest z uzywaniem amplitunera KD do odsłuchów stereo. Nie zamierzam odwodzić Cię od używania ampli wielokanałowych do słuchania muzyki. Zrobisz jak Ci będzie pasowało. Jednak dobrej jakości nie uzyskasz idąc tym tropem. Jedyne co uzyskasz to ŁUBU DUBU, jak już zauważył mój Sznowny Przedmówca. Pozdrawiam.

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytasz czy by było dobre brzmienie i czy amplituner wykorzystałby całą moc...

Szczerze mówiąc (i pewnie nie będzie to po Twojej myśli) to odpowiedź będzie prosta-dla większości Kolegów z Forum brzmienie Altusów jest do kitu z dowolnym wzmacniaczem czy amplitunerem kd. Ale jeśli Tobie brzmienie Twoich kolumn się podoba, to pewnie lubisz inny dźwięk i nie za bardzo uda się dopasować coś do Twoich wymagań. Wybacz jeśli zabolało, ale chodzi o to byś poznał nasze zdanie i by nie było niedomówień-i nie jest to kpina z kolumn i Twojego sprzętu, lecz stwierdzenie faktu: brzmienie tych kolumn dalekie jest od doskonałości i neutralności. Paru Kolegów z Forum miało w swoim życiu przygodę z Altusami (o czym już wspomniał Rega), ale przy pierwszej okazji zmienili je na lepsze (i niekoniecznie droższe) kolumny.

Napewno da się kupić mocny amplituner kd i lepszy od Twojego obecnego wzmacniacza-ale za używany trzeba będzie dać kilka tysięcy złotych.

Pozdrawiam

PS. Proszę nie cytuj całej wypowiedzi poprzednika bo nie jest konieczne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RoRo super i ja cie rozumiem i ty mnie rozumiesz. Wiadoma sprawa z tymi Altusami sprzęt audio cały czas jest coraz lepszy a te Altusy to maja swoje lata. Tak na dobry początek jakie kolumny polecał byś zakupić z takich lepszych, prawdopodobniej używanych? Trochę pouczenia na temat sprzętu zawsze dobra sprawa bo ja na ten temat to trochę świeży jestem a chce mieć i wiedzę jakąś na ten temat i powoli coraz lepiej kompletować sobie sprzęt do muzyki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie wszystko zostaje. Najwyżej potem będę sprzedawał. Spytałeś czy to w końcu ma być kino czy stereo. Nie znam się ale głównie chodzi mi o muzykę jeżeli jest stereo czyli wzmacniacz na 6-8 kolumn to stereo. A jeżeli nie ma to kino czyli amplituner. Na tego typu sprzęt nie mam dużych kokosów także interesuje mnie używany do 600-700zł

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...