Skocz do zawartości

Zestaw kolumn stereo


que_pasa

Recommended Posts

Witajcie. Kompletnie nie znam się na sprzęcie i potrzebuję Waszej pomocy w doborze kolumn głośnikowych. Obecne DIY zaph audio sr71 oberwały przy przeprowadzce a na kolejne DIY nie mam czasu. Wymiary pokoju 6x4m, wzmacniacz nad c316bee. Muzyki słucham każdej po trochu, raczej nie za głośno. Budżet ~5k za parę, sprzęt raczej nowy. Pomożecie? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomożemy.

Jakiej muzyki słuchasz?

Nawet wśród nowego sprzetu znajdziesz kolumny które mogą się okazać ciut za dobre dla 316BEE. Mimo że to dobry klocek.

Oczywiście wybór zależy od Twoich preferencji ale takie ELAC Uni Fi FS, KEF Q750, Dali opticon 6 czy Fyne F501 zagrały by lepiej z mocniejszą elektroniką.

Podjedź do nas na odsłuch , posłuchamy kilku zestawów i sam wybierzesz.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

wysoki budżet na kolumny w stosunku do wzmacniacza. Zakładam jednak, że wzmacniacz także w przyszłości będzie zmieniony.Jest wiele bardzo dobrych kolumn na rynku, wybór zależy od Twoich indywidualnych preferencji. Jeśli jednak miałbym polecić kilka stosunkowo uniwersalnych konstrukcji, na pewno byłyby to kolumny Kef Q750, koniecznie polska konstrukcja Audio Academy Hyperion IVFyne Audio F501 czy Monitor Audio Silver 200. Każda z powyższych kolumn ma swój charakter, ale każda jest także uniwersalną konstrukcją, nie wymagającą potężnego wzmacniacza. 
Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz oczywiście indywidualne wyceny dla forumowicza. To tylko kilka konkretnych propozycji, na miejscu u nas w salonie masz do dyspozycji dziesiątki modeli kolumn, które w komfortowych warunkach możesz odsłuchać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Jakiej muzyki słuchasz?"

Każdej po trochu, pop, rock, rap, muzyka klasyczna. Nie mam zdefiniowanych preferencji, słucham tego co mi się podoba. Sprzęt służy wszystkim domownikom, każdy z nich lubi co innego. :)) żeby było jasne, nie jestem na etapie słuchania kabli głośnikowych czy zasilających, słucham muzyki :))

"wysoki budżet na kolumny w stosunku do wzmacniacza. Zakładam jednak, że wzmacniacz także w przyszłości będzie zmieniony."

Kwota ~5k jest taką, której zbytnio nie odczuję kupując sprzęt, ale jeśli można coś tańszego to czemu nie. Nie wiem czy wzmacniacz będę zmieniał, w sumie ten co mam miał wylądować u mnie na chwilę ale jakoś spodobało mi się brzmienie i tak został już. Jeśli zmienię to na C375BEE, brzmienie NAD'a mi się podoba. 

Niestety lokalizacyjnie jesteście zbyt daleko na odsłuch, ale też chyba nie będzie on konieczny.

Pozostały sprzęt, który mam:

- "tuner" NAD C446 - słucham radia FM, czasem coś internetowego, muzykę mam na wpiętym pendrive lub przez DLNA z NAS streamuje

- drugie źródło to HTPC, karta dźwiękowa Audiotrak Prodigy HD2

Edytowano przez que_pasa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.12.2019 o 08:53, S4Home napisał:

No to moim zdaniem z takich bezpiecznych , uniwersalnych to fyne 502 i kef q750

 

Pożyczyć ci któreś?

Ja mieszkam w Gdańsku, jak miałoby wyglądać wypożyczenie?

 

Edit. Ok już wiem, napisze maila na adres sklepu ze strony www.

Edytowano przez que_pasa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...