Skocz do zawartości

Pomoc w doborze kolumn do 4tys. do wzmacniacza lampowego (powitanie)


Recommended Posts

9 minut temu, Krzysztof29 napisał:

Czyli dalej za "słaby" wzmacniacz ...

Tego nie napisałem ale jest wielu ludzi którzy oczekują „estradowych” doznań od sprzętu który nie ma szans na to.

Druga sprawa to jak został zbudowany wzmacniacz a kolejna to na której pozycji „gałki” kończy się wzmocnienie a zaczynają przestery. W niektórych sprzętach to zaledwie 1/3 zakresu a w innych 4/5

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Fafniak napisał:

Że tak powiem... to podstawa

to co słyszysz to jest działanie wzmacniacza kolumn i pomieszczenia. Szczególnie duże znaczenie ma relacja kolumny-pomieszczenie.

czy ty masz wyłączony filtr loudness?

Czego wcześniej słuchałeś?

 

9 godzin temu, Fafniak napisał:

I jeszcze jedno pytanie ale które wynika z moich podejrzeń ;)

Moze wymagasz zbyt wysokich poziomów głośności i przekręcasz gałkę wzmocnienia zbyt daleko/ mocno wchodząc w przestery? 

Odpowiesz? @jack568 ?

Edytowano przez Fafniak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Fafniak napisał:

I jeszcze jedno pytanie ale które wynika z moich podejrzeń ;)

Moze wymagasz zbyt wysokich poziomów głośności i przekręcasz gałkę wzmocnienia zbyt daleko/ mocno wchodząc w przestery? 

tak, ale wtedy zjeżdżam z tonów niskich i wysokich (loudness wyłączony) przesterów nie ma, dla porównania pod jeden kanał dałem elac 105 dźwięk ma z nich więcej szczegółów, i jeszcze ciekawostka trafo w lampie przy tych infinity miej się grzeje niż z elacami

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, jack568 napisał:

tak, ale wtedy zjeżdżam z tonów niskich i wysokich (loudness wyłączony) przesterów nie ma,

o masz... tak podejrzewałem

jesteś basolubem ;)

Czy do niedawna miałes wieżę sony która biła dźwiękowo wszystko ?

Czego wczesniej słuchałeś ?

Edytowano przez Fafniak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Fafniak napisał:

Tego nie napisałem ale jest wielu ludzi którzy oczekują „estradowych” doznań od sprzętu który nie ma szans na to.

Druga sprawa to jak został zbudowany wzmacniacz a kolejna to na której pozycji „gałki” kończy się wzmocnienie a zaczynają przestery. W niektórych sprzętach to zaledwie 1/3 zakresu a w innych 4/5

 

na to wychodzi

wzmacniacz na maxa gra bez przesterów, wysokie i niskie na minimum, lepiej zejść z głośności podbić wysokie i niskie (ale głośnością nie jest lepiej niż w elacach)

to co oznacza,że będę musiał zbierać na kolejny?

7 minut temu, Fafniak napisał:

o masz... tak podejrzewałem

jesteś basolubem ;)

Czy do niedawna miałes wieżę sony która biła dźwiękowo wszystko ?

Czego wczesniej słuchałeś ?

lubię jak dudni ale pod kontrolą

ampli yamaha rx 440 no i te elac 105 ( jak się okazuje przez mnie niedocenione)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz...teraz przekonałeś się jak ważne jest dokładne opisanie czego oczekujesz.

1- słuchasz na bardzo dużych poziomach glosnosci

2- lubisz duża ilość basu i szczegółowy dzwiek

3- mocny atak? Dynamika? Efekty takie idące w „estradowe”?

czy dobrze rozumiem?

Przy takich potrzebach nie bardzo rozumiem dlaczego kupiłeś wzmacniacz lampowy. Owszem są konstrukcje które zaoferują tego typu efekty (duże wydatki) ale kolumny też trzeba dobrać umiejętnie. Czy ten wzmacniacz który masz podoła takim zadaniom? Nie mam pojęcia.

Kazdy inaczej pojmuje głośne granie, dobre granie itp.określenia. 

kappy pomimo swoich dużych głośników tez nie są jakimiś basowymi młotami 

 

Co możesz zrobić?

Możesz wypróbować coś takiego: (wypożycz)

https://monacor.pl/produkty/sta-800d

O ile pompurek zgodzi się na potrzymanie tych kolumn.

Albo oddaj  te kappy i szukaj czegoś super skutecznego klipsh ? I więcej dystansu, na spokojnie bo w pośpiechu to tak się kończy.

Choć przyznam że mam podejrzenia że dobrym wyjściem dla ciebie byłoby kupno sprzętu który pozwala na kręcenie głośnością na maxa + wyjście na sub-a

 

Najlepiej jednak by było gdybys poszedł do kilku salonów i posłuchał jak dziwek ciebie zadowala. Jakiś punkt odniesienia

 

Edytowano przez Fafniak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, jack568 napisał:

 i jeszcze ciekawostka trafo w lampie przy tych infinity miej się grzeje niż z elacami

To sugerowałoby jednak mniejsze obciążenia z Infinity, niż z Elac, który zawsze uchodził za trudno sterowalny.

Fafniak ma rację, lampa do Twojego grania się nie sprawdzi, szukasz trana z zapasem mocy i subem.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Fafniak napisał:

Widzisz...teraz przekonałeś się jak ważne jest dokładne opisanie czego oczekujesz.

1- słuchasz na bardzo dużych poziomach glosnosci

2- lubisz duża ilość basu i szczegółowy dzwiek

3- mocny atak? Dynamika? Efekty takie idące w „estradowe”?

czy dobrze rozumiem?

Przy takich potrzebach nie bardzo rozumiem dlaczego kupiłeś wzmacniacz lampowy. Owszem są konstrukcje które zaoferują tego typu efekty (duże wydatki) ale kolumny też trzeba dobrać umiejętnie. Czy ten wzmacniacz który masz podoła takim zadaniom? Nie mam pojęcia.

Kazdy inaczej pojmuje głośne granie, dobre granie itp.określenia. 

kappy pomimo swoich dużych głośników tez nie są jakimiś basowymi młotami 

 

Co możesz zrobić?

Możesz wypróbować coś takiego: (wypożycz)

https://monacor.pl/produkty/sta-800d

O ile pompurek zgodzi się na potrzymanie tych kolumn.

Albo oddaj  te kappy i szukaj czegoś super skutecznego klipsh ? I więcej dystansu, na spokojnie bo w pośpiechu to tak się kończy.

Choć przyznam że mam podejrzenia że dobrym wyjściem dla ciebie byłoby kupno sprzętu który pozwala na kręcenie głośnością na maxa + wyjście na sub-a

 

Najlepiej jednak by było gdybys poszedł do kilku salonów i posłuchał jak dziwek ciebie zadowala. Jakiś punkt odniesienia

 

no wiem podpaliłem się jak dzieciak

5 minut temu, jack568 napisał:

no wiem podpaliłem się jak dzieciak

 

5 minut temu, jack568 napisał:

no wiem podpaliłem się jak dzieciak

wszystkie punkty się zgadzają, lubię czasami głośno posłuchać jak nikogo nie ma w domu ( ale niezbyt często)

lampa najwyżej pójdzie w odstawkę no cóż za błędy trzeba płacić

ten polecany wzmacniacz to ,,potwór"

nie będę spieszył się (nie mam bardzo możliwości zbytnio jeździć po salonach na odsłuchy(nie znam zbytnio takich miejsc) - choć chyba to by było najrozsądniej

mieszkam w Nasielsku niedaleko Wawy, teoretycznie jest to możliwe ( ale Wawy ze względu na korki unikam jak ognia) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, jack568 napisał:

lampa najwyżej pójdzie w odstawkę no cóż za błędy trzeba płacić

Lampy tak szybko bym nie odstawiał , jak kiedyś budżet pozwoli to rozważ :

https://www.olx.pl/oferta/kolumny-kudos-cardea-c20-seas-crescendo-CID99-IDCiyZG.html#bac0331370

Słuchałem z lampą , i choć wyglądają jak z Marketu i to nie z najwyższej półki, to grają świetnie. Przede wszystkim , szybkość , precyzja , przestrzeń.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plotka niesie iż lampy wolą kolumny z mniejszą liczbą głośników , z nowych najlepiej 2 drożne ;)  Nie mówię o starych 7-8 głośnikowcach sporawych ~100dB 8om.

Natomiast inne ploty na forach mówią iż te jak i inne podobne infinity lubiły mocarne wzmacniacze , dziwne ,że nikt nie czytał o tym przed zakupem :(  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, jack568 napisał:

ten polecany wzmacniacz to ,,potwór"

nie "polecany" a do sprawdzenia czy będzie ci pasował

musisz zacząć odróżniać te dwie sprawy ;)

3 godziny temu, jack568 napisał:

nie będę spieszył się (nie mam bardzo możliwości zbytnio jeździć po salonach na odsłuchy(nie znam zbytnio takich miejsc) - choć chyba to by było najrozsądniej

mieszkam w Nasielsku niedaleko Wawy, teoretycznie jest to możliwe

I serdecznie radzę pójść tą drogą

Czy ty te Kappy kupiłeś czy dogadałeś sie z pumpurkiem i wziałeś je na próbę ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Fafniak napisał:

nie "polecany" a do sprawdzenia czy będzie ci pasował

musisz zacząć odróżniać te dwie sprawy ;)

I serdecznie radzę pójść tą drogą

Czy ty te Kappy kupiłeś czy dogadałeś sie z pumpurkiem i wziałeś je na próbę ?

kupiłem, ze zwrotem pewnie będzie kłopot, bo to kolosy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, jack568 napisał:

kupiłem, ze zwrotem pewnie będzie kłopot, bo to kolosy

Kupowanie oczami

Ja spróbowałbym wypożyczyć tego monacora o ile nie przeszkadza ci jedno wejście.

Druga sprawa to kwestia dowiedzenia się do jakiego punktu możesz przekręcić gałkę wzmocnienia zanim sprzęt wychodzi poza zakres swoich możliwości.

Trzecia - wizyta w salonach na odsłuchy. Inaczej nie ma jakiegokolwiek punktu odniesienia.

Każdy „dobre granie” rozumie inaczej.

Podam przykład ze swojego podwórka.

Gdybym słuchał zachwaleń na forach to powinienem celować w Hegla, atoll-a, roksana.

Są to chyba najczęściej polecane marki „popularne”. Problem tym że ich granie mi niezbyt pasuje. Czy oznacza to że są złe? No nie. Ja wolę to co prezentuje audiolab pomimo tego że wielu uważa że jest taki „nijaki” bezbarwny itp. A dla mnie jest po prostu neutralny.

Teraz ze względu na chęć zmiany poszedłem w lampę :)

Straciłem atak/szybsze zmiany na rzecz klimatu i na razie mi z tym bardzo dobrze. Głośności nie straciłem ale to ze względu na to ze i tak słucham ciszej niż znaczna cześć poznanych ludzi.

Wracając do ciebie...

Nie wiem dlaczego wszedłeś w lampę ale po twoich wypowiedziach wnioskuję raczej że to nie sprzęt dla ciebie. Owszem znajdziesz wysokoskuteczne kolumny ale nadal nie bardzo wiadomo czy lampa i takie kolumny zapewni ciefekty jakie oczekujesz. Może się okazać że kompletnie nie tedy droga.

Pogadaj z pumpurkiem. Powiedz szczerze jak jest. 

A rownolegle postaraj się wypożyczyć tego monacora albo tansza wersje - 450 

Nie kręć gałka wzmocnienia za bardzo ;)

Sprawdzisz czy to jest taki typ grania który cię zadowala.

 

A na koniec. Pamiętaj jeszcze raz że jak wzmacniacz wchodzi w przester to nie jest bezpieczne

obejrzyj , warto

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, jack568 napisał:

kupiłem, ze zwrotem pewnie będzie kłopot, bo to kolosy

Zawsze możesz podpiąć porządny piec i zobaczyć jak będzie - może będziesz chciał je zostawić . 

Też kupiłem wielkie kolumny tylko je widząc - do tego przejechałem po nie pół Europy.Przywiozłem do domu i okazało się ,że jest dobrze ( grały  z SV -400) , podpiąłem SV 236 już się pojawił banan. Aż przyszła pora na lampę - i to dopiero był strzał w dziesiątkę . Do tego stopnia ,że jak trafiła się kolejna para tych kolumn to nie wahałem się ponownie w ciemno gnać przez pół Europy ...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...