Skocz do zawartości

Zakup wzmacniacza i kolumn do komputera - do 2000


Dawid Konkolewski

Recommended Posts

Witam. Potrzebuje pomocy w doborze nagłośnienia komputera. Chce dobrać  kolumny podstawkowe  by je postawić na biurku. Zakup raczej ma być przyszlosciowy by później wykorzystać  je w salonie do systemu 5.1. Jeśli chodzi o muzykę to głównie słucham muzyki Trance/House/Trap czasem inne. Fajnie by byl one dynamiczne i nie walily basem na lewo i prawo. Żeby on był kiedy musi. Nie jestem żadnym audiofilem Ale lubię jak coś czysto mi gra. Budżet jaki chce przeznaczyc to ok 1500.

Znajomy polecił  mi takie modele:

Heco Aurora 300

Dali Zensor 3

Quadral Argentum 530

Paradigm Monitor SE Atom

Co myślicie?

Potrzebował bym też niestety jakis maly wzmacniacz by je zasilić.bo z płyty głównej no nie da się. Polecili  byście coś używanego do 500 zł?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Dawid Konkolewski napisał:

Witam. Potrzebuje pomocy w doborze nagłośnienia komputera. Chce dobrać  kolumny podstawkowe  by je postawić na biurku. Zakup raczej ma być przyszlosciowy by później wykorzystać  je w salonie do systemu 5.1. Jeśli chodzi o muzykę to głównie słucham muzyki Trance/House/Trap czasem inne. Fajnie by byl one dynamiczne i nie walily basem na lewo i prawo. Żeby on był kiedy musi. Nie jestem żadnym audiofilem Ale lubię jak coś czysto mi gra. Budżet jaki chce przeznaczyc to ok 1500.

 

A te kolumny w przyszlosci do tego systemu 5.1 maja byc jako przody czy tyly i jaka wielkosc tego salonu?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawid, w twoim przypadku nie jest łatwo pogodzić funkcje, jakie mają spełniać kolumny. Najlepiej to pokazać na przykładzie dwóch modeli, które polecił Ci znajomy. Paradigm Monitor ( głośnik niskotonowy 14 cm) może dobrze grać jako monitor bliskiego pola umieszczony na biurku, ale całkiem "zginie" w salonie 20m2. Z kolei Dali Zensor3 czy Quadral Argentum (głośniki 18cm) niekoniecznie sprawdzą sie jako kolumny "biurkowe" ale bez problemu powinny dać radę w Twoim salonie. Powinieneś wyraźniej określić swoje priorytety - biurko, czy jednak salon. Ja bym wybrał drugą opcję, tym bardziej że zamierzasz kupić wzmacniacz więc być może odkryjesz uroki zwykłego dwu kanałowgo stereo😀

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...