Skocz do zawartości

Kino domowe 3000-3500 głównie do filmów


macxde

Recommended Posts

Witam,

Chciałbym zakupić kino domowe do salonu, układ pomieszczenia jak na załączonym rzucie. Czerwone prostokąty to planowany układ głośników.

W 75% zestaw będzie służył do oglądania filmów, 25% muzyka.
 

Z często polecanych na forum sprzętów wybrałem coś dla siebie:

Zestaw 1:

Taga Harmony TAV-606 v.3 + Yamaha MusicCast RX-V485 + Magnat 302A

Zestaw 2:

Taga Harmony TAV-606 v.3 + Denon AVR-X2500H + w późniejszym czasie Magnat 302A

 

Pytanie który zestaw będzie lepszy, czy zakupić całość (zestaw 1) czy w częściach (zestaw2)?

Będzie duża różnica pomiędzy RX-V485 a AVR-X2500H, a może jest jakiś inny amplituner który będzie lepszy do tych wymagań. Przyznam szczerze, że myślałem jeszcze o Onkyo TX-NR686, ale naczytałem się że niektóre egzemplarze mają jakieś wady z płytą główną i padają po gwarancji.

rozkład.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

prawdziwe kino domowe to system, zbudowany na 5 kolumnach i całość wspomagana subwooferem. Moja propozycja jest jednak trochę inna. Jeśli chcesz zbudować docelowy system, który będzie sprawiał Ci dużo przyjemności przy odsłuchu, proponuję w podanym budżecie zbudować zestaw z amplitunerem i 5 kolumnami, a w przyszłości dokupisz sobie dobry subwoofer. Moja propozycja to Yamaha RX-V485 z Indiana Line Nota 550X Set. W zestawie masz nowoczesny, dobrze wyposażony amplituner oraz zestaw porządnych 5 kolumn, który sprawdzi się dobrze tak w projekcjach filmów, jak i odsłuchu muzyki.

Przyjrzyj się proszę mojej propozycji, jeśli tylko masz taką możliwość, zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Opcja numer dwa jest lepsza. Gdybyś w pierwszej podmienił na Yamahę 685 to wtedy opcja 1. 

To dobry uniwersalny sprzęt. Nic tylko brać i testować.

Zapraszam

Czyli rozumiem, że Yamaha 685 będzie do filmów lepsza od Denona AVR-X2500H, a jak do tych dwóch ma się Onkyo TX-NR686? I jak z awaryjnością, prawda czy mity?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, macxde napisał:

Czyli rozumiem, że Yamaha 685 będzie do filmów lepsza od Denona AVR-X2500H, a jak do tych dwóch ma się Onkyo TX-NR686? I jak z awaryjnością, prawda czy mity?

 

Teraz już kity. Kwestie HDMI w Onkyo to kilka lat w tył.

Na plus Denona to lepsza kalibracja, dobra ma także Yamaha dlatego ja polecam jako złoty środek. Onkyo ma przeciętna ale ma lepszy dźwięk od Denona. Bardziej ściągający. 

Model 696 dodatkowo już nie "pyka" 😛

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...