Skocz do zawartości

Pomoc w zakupie amplitunera sieciowego + kolumny


Wito76

Recommended Posts

Witam wszystkich jako nowicjusz na forum. Choć słowo nowicjusz trochę przesadzone - od kilkunastu tygodni czytam to oraz konkurencyjne fora i kilkadziesiąt tematów przeczytałem, by nie zadawać irytujacych blondynkowych pytań. BTW podziwiam cierpliwość niektórych forumowiczów.

Ale do rzeczy. Szukam ampli stereo z funkcjami sieciowymi oraz kolumny.  Poniżej kilka warunków brzegowych pomocnych dla ustalenia co poeta ma na myśli.

1. Amplituner sieciowy. Dlaczego nie integra? - chcę wejść w np Tidal HiFi , może inne serwisy, radio FM oraz internetowe, słuchać flaców i MP3 przez DLNA lub najprościej przez USB. Chodzi o nieograniczony wręcz dostęp do muzyki. Pod wzmaka podłączyłbym odtwarzacz CD i słuchał do znudzenia moją kolekcję 100 płyt. Ewentualnie podłączył kompa z MP3kami co akurat nie jest wygodne w moim przypadku. Generalnie ampli sieciowy  = okno na świat. Mamy prawie 2020r.

2. W 90% do słuchania muzyki ale podłączę też pod sprzęt dekoder TV oraz DVD  i fajnie byłoby usłyszeć głębiej jak Rambo kopie tyłek ruskim albo świst kul na plaży Omaha.

3. Muzyka - odpada dance, techno, polo itd. Musi być gitara czyli Roger Waters, Metallica, Nirvana, Sting, U2, AC/DC, muza typu Męskie Granie. Ale lubię też czasem spokojniej, trochę wokalu typu Adele, Kortez, Tracy Chapman. Żona natomiast słucha chłamu czyli radiozet, RMF itd. ale ona będzie niszowym słuchaczem. Egoistycznie sprzęt jest mój.

4. Miejsce - sypialnia 20m2 (bo tu najczęściej oglądamy TV). Jak będzie kiepsko przeniosę do innego pokoju 24m2. Pokoje umeblowane.

5. Chcę kolumny podłogowe.

6. Budżet - im mniej tym lepiej, około 3,5k

6. Po analizie wielu podobnych do mojego wątków wychodzi mi na to, że chciałbym:

Yamaha R-N602 lub Onkyo 8250 albo 8270.

7. Jakie kolumny? Na papierze po obczytaniu się wychodzi na to, że najlepsze pary z powyższymi amplitunerami będą:

Tesi 561, Melodika BL40 III, Tannoy Mercury 7,4 , STX Electrino 250., Pylony... gdyby miały maskownice.

 

Faworytem był zestaw Yamaha602 + Electrino 250, ale zastanawiam się czy nie tańsze onkyo. A może z Melodiką, też fajnie cyka. 

Jestem z Opoczna czyli łódzkie. Do odsłuchów najbliżej chyba Q21 , ale mamy XXI wiek erę internetu i e-sklepów więc dlaczego nie kupić w Szczecinie, kwestia oferty.

Ciekaw jestem, czy faktycznie dla forumowiczów są tak fajne zniżki.

Co sądzicie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 69
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Nikt nie odpowiada, szkoda. Generalnie chodzi mi o coś takiego, że między Onkyo 8270, Yamaha r-n602 a Onkyo 8250 jest mniej więcej krokowo różnica około 300zł. I teraz czy warto dopłacać te 3 lub nawet 6 stów, czy różnice w brzmieniu faktycznie są słyszalne? Czytając porównanie S4Home między modelami Onkyo wychodzi na to, że nie, różnice istotne to HDMI.  Inaczej zadając pytanie, do muzyki gitarowej, riffów Lenny Kravitza, efekciarskich hitów Michaela Jacksona, hymnu Enter Sandman - co lepiej się sprawdzi Yamaha czy Onkyo? Ustalmy amplituner potem kolumny, choć i tak będę chciał w finale zrobić odsłuch.

Wiem, dołóż parę stówek dostaniesz Yamahę 803, dołóż znowu będzie Heco Aurora 700 i tak w nieskończoność. Dopiero co skończyliśmy "wykańczać się", jest jeszcze sporo tematów przy domu typu barierki, ogrodzenie, ale chcę spełnić swoje marzenie i w najlepszy możliwy sposób znaleźć kompromis. Sporo negocjowałem z żoną, aby dostać zielone światło na sprzęt, być może nawet wezmę na raty. 

Forumowicze a zwłaszcza sklepy, doradźcie coś, zaproponujcie, róbcie promocję itd.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie możesz przyjechać na odsłuch to postaram się podpowiedzieć. Po pierwsze amplitunery Yamahy grają nieco dynamiczniej od Onkyo oferując więcej emocji i kładąc nacisk na skraje pasm(sopran i bas). Onkyo wcale nie jest gorsze brzmieniowo, ale gra po prostu inaczej, bardziej równo i nieco spokojniej. Jeżeli szukasz emocji kup Yamahę, jeśli równowagi Onkyo. Po drugie kolumny, których na rynku jest sporo i można robić dowolne konfiguracje. Dla mnie do niezbyt wielkich pomieszczeń fajnie zagrają kolumny Indiana Line Tesi 561. Jeśli masz większy salon to świetnym rozwiązaniem będzie Pylon Sapphire 25, do których bezproblemowo u nas dokupisz oryginalne maskownice. Pod uwagę możesz również brać Tannoya Mercury 7.4 jednak w mojej ocenie to troszkę słabsza pozycja od Pylona. Kolumny STX i Melodiki ocenię niżej od wcześniej wymienionych. Zapraszam na odsłuch i bezpośrednie porównanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Q21 - dziękuję za pierwszą odpowiedź w moim wątku. Co do ampli - faktycznie szukam chyba czegoś wyraźnego, z emocjami, ze słyszalnymi uderzeniami pędzelków o talerze perkusji, fajnymi wokalami, ale i niskim zejściem jak choćby w "Angel" Massive Attack. Onkyo 8250 kusi ceną - mniej więcej 400pln mniej, ale boję się zamulenia w tej słynnej równowadze. Słucham póki co wiekowych Mildtonów i wszystko jest takie właśnie zamulone, jakbym patrzył na świat przez zaparowane okulary. Czyli wychodzi na to że Yamaha. Różnicą na korzyść Yamahy jest bajer dla niektórych ale dla mojej rodziny ważna rzecz - dwustronny bluetooth. Chodzi o słuchawki bezprzewodowe - onkyo chyba tego nie ma.

Co do kolumn, chyba jednak nie stać mnie na Sapphire. Spora cena i jeszcze dodatkowo koszt maskownic zamiast np kabli.  Trochę zdziwiony jestem, że tak nisko Melodika BL40 jest w Twoim rankingu - ogólnie raczej chwalona kolumna (no i z bas reflexem z przodu co dla mnie jest zaletą bo nie postawię kolumn metr od ściany a 20-30cm.)

Generalnie nie ogarniam trochę cen sprzętu. Niby wszyscy łeb w łeb na ceneo czy allegro a szukając szczegółowo można znaleźć sporo niuansów. W 30 sklepach ten sam ampli kosztuje Xpln a w trzech kosztuje minus 250zł. To samo kolumny. A najlepsza jazda jest z zestawami: A+B = C ale minus 500zł. 

I na to właśnie liczę, że biorąc u jednego sprzedawcy komplet dostanę właśnie ekstra rabat. Szczerze mówiąc chyba jestem nawet w stanie przymknąć oko na sprzęt powystawowy czy po zwrocie jeśli cena miałaby być atrakcyjna. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S4Home - dziękuję za zabranie głosu. Magnat Signature to niestety propozycja, która nie mieści się w budżecie. W pierwszym poście określiłem się na 3,5kpln ale oczywiście w ramach rozsądku jestem w stanie rozciągnąć w górę ten budżet. Nie chodziło czasem o serię Supreme ?

Domyślam się, że macie pewne możliwości, promocje, okresowe wyprzedaże, różnice kursowe itd, ale gdzieś czytałem że ciężko dostać duży upust na Melodikę. Prawda to?

Co innego Pylony, Magnaty, Indiany itd.

Tak dla mojej wstępnej orientacji, proszę forumowe sklepy o ofertę na priv przykładowo na Y602 + Melodika BL40 III , Tesi 561, Electrino 250.

 

Edytowano przez Wito76
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo, ze czytam form to moj pierwszy post wiec witam wszystkich serdecznie. Podepne sie do tematu. W zwiazku z tym ze zakupilem tanio, nowe kolumny Tannoy XT6F za £499. Szukam czegosc podobnego do nich i myslalem o amplitunerze sieciowym. Myslalem o Yamaha RN602 ze wzgledu na dobra cene w UK £299. Nie jestem audiofilem, chce miec przyzwoite HiFi z opcjami sieciowymi i gniazdem USB na dysk lub Flash z FLACami. Ewntualnie pozniej moglbym zmienic na cos innego. Chcialbym miec dostep do serwisow internetowych itp. Generalnie potrzebuje sprzetu do cichego odsluchu, pokoj ok19m2. Slucham starego polskiego rocka punkrocka i popu typu Kult, Perfect, Lady Pank, Dzem, Obywatel GC itp. Poza tym Amy Winhouse, Adele, Of Monster and the Man, Queen, Offspring, Mettalica, Oasis, U2, Cranberries, Rolling Stones, The Beatles, Pink Floyd,  itp z tamtego okresu do tego troche muzyki powaznej. Lubie jak slysze wokal, a nie jakies zlane nie wiadomo co. Do tej pory mialem 30 letnia wieze Pioneera, ale od ok 10lat jestem poza krajem i sluchalem muzy, podlaczonej do aktywnych glosnikow z kompa lub telefonu. jednak jak czasem jestem w kraju to wlacze starenka wieze i to jest zupelna inna bajka. Czy ten RN602 uciagnie te glosniki i nie bedzie to przerost formy nad trescia? Nie chce tez pakowac forsy w cos zupelnie drogiego bo nie wiem czy mi sie to spodoba. Nie mam opcji przesluchania sprzetu, mieszkam w Irlandii na prowincji, a to dziki kraj.

 

Edytowano przez REMI
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Wito76 napisał:

S4Home - dziękuję za zabranie głosu. Magnat Signature to niestety propozycja, która nie mieści się w budżecie. W pierwszym poście określiłem się na 3,5kpln ale oczywiście w ramach rozsądku jestem w stanie rozciągnąć w górę ten budżet. Nie chodziło czasem o serię Supreme ?

Domyślam się, że macie pewne możliwości, promocje, okresowe wyprzedaże, różnice kursowe itd, ale gdzieś czytałem że ciężko dostać duży upust na Melodikę. Prawda to?

Co innego Pylony, Magnaty, Indiany itd.

Tak dla mojej wstępnej orientacji, proszę forumowe sklepy o ofertę na priv przykładowo na Y602 + Melodika BL40 III , Tesi 561, Electrino 250.

 

Supreme to dużo gorsza seria. Zdecydowanie polecam signature. A napisz do nas to uda się i zrobić coś z melodika. 

15 godzin temu, REMI napisał:

Mimo, ze czytam form to moj pierwszy post wiec witam wszystkich serdecznie. Podepne sie do tematu. W zwiazku z tym ze zakupilem tanio, nowe kolumny Tannoy XT6F za £499. Szukam czegosc podobnego do nich i myslalem o amplitunerze sieciowym. Myslalem o Yamaha RN602 ze wzgledu na dobra cene w UK £299. Nie jestem audiofilem, chce miec przyzwoite HiFi z opcjami sieciowymi i gniazdem USB na dysk lub Flash z FLACami. Ewntualnie pozniej moglbym zmienic na cos innego. Chcialbym miec dostep do serwisow internetowych itp. Generalnie potrzebuje sprzetu do cichego odsluchu, pokoj ok19m2. Slucham starego polskiego rocka punkrocka i popu typu Kult, Perfect, Lady Pank, Dzem, Obywatel GC itp. Poza tym Amy Winhouse, Adele, Of Monster and the Man, Queen, Offspring, Mettalica, Oasis, U2, Cranberries, Rolling Stones, The Beatles, Pink Floyd,  itp z tamtego okresu do tego troche muzyki powaznej. Lubie jak slysze wokal, a nie jakies zlane nie wiadomo co. Do tej pory mialem 30 letnia wieze Pioneera, ale od ok 10lat jestem poza krajem i sluchalem muzy, podlaczonej do aktywnych glosnikow z kompa lub telefonu. jednak jak czasem jestem w kraju to wlacze starenka wieze i to jest zupelna inna bajka. Czy ten RN602 uciagnie te glosniki i nie bedzie to przerost formy nad trescia? Nie chce tez pakowac forsy w cos zupelnie drogiego bo nie wiem czy mi sie to spodoba. Nie mam opcji przesluchania sprzetu, mieszkam w Irlandii na prowincji, a to dziki kraj.

 

Tak w UK już jakiś czas jest taka zacna cena.

Ale nie łącz ich z Yamaha 602. Szkoda kolumn. Jak juz musisz amplituner to Onkyo 8250. Ale lepiej wzmak Marantz pm6006 którego też masz tanio

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam yamahę rn602 i szczerze polecam ten sprzęt. Bez problemowy, wszystko działa od strzała. Gra i cicho i głośno. Też mam go w sypialni i często gęsto na prawie że minimalnych ustawieniach gra wieczorem. 

Z doświadczenia kilka uwag

Jak podłączasz Yamahę i chcesz TIDALA hifi i master to tylko kabel. Po wifi będzie problem.

Jeśli koniecznie po wifi, to raczej z dobrym routerem. Standardowe routery huawi i innych cudów które dostaje się w zestawie od operatora mogę być nieco narowiste z tym sprzętem.

Aplikacja na androida jest bardzo wygodna w obsłudze. 

Jedyne czego brakuje to wyjścia zasialania na rn602. Wtedy można by podłączyć cdka do ampli i uruchamiać wszystko jednym pilotem.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Ale nie łącz ich z Yamaha 602. Szkoda kolumn. Jak juz musisz amplituner to Onkyo 8250. Ale lepiej wzmak Marantz pm6006 którego też masz tanio

S4Home, mozesz mi prosze powiedziec w czym to Onkyo 8250 lub Marantz pm6006 bedzie lepsze od tej Yamahy, czy dla tego, ze 602 bardziej skrajna jest? Generalnie jestem zupelnym laikiem w tych kwestiach i  wiem tyle co ostatnio poczytalem. Wzialem te kolumny bo na zachodnich forach pisali, ze sa malo wymagajace co do amp i ze z 602 lub 803 dadza rade. Napisz prosze, jaki  wedlug Ciebie jest charakter tych XT6F? Ewentualnie co innego jeszcze by sie zgralo z tymi glosnikami? Chce zeby mozna bylo podlaczyc bez problemu dysk lub pendrive z FLAC. Chcialbym, zeby bylo prosto bo moja zona inaczej tego nie ogarnie, dlatego chce jak najbardziej zredukowac ilosc podlaczonego sprzetu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.12.2019 o 08:34, S4Home napisał:

A napisz do nas to uda się i zrobić coś z melodika. 

No to piszę :). Kilka postów wcześniej zresztą prosiłem sklepy o ofertę i... pies z kulawą nogą nie chce mi nic sprzedać. Normalnie jak za PRLu, trzeba się prosić :).

Dwa dni temu prosiłem o ofertę na priva i nikt nic. W końcu pójdę do MediaExpertu, pogadam z jakimś studentem sprzedawcą fachowcem od audio i odkurzaczy "a ten model proszę pana ładnie nam się sprzedają, klienci zadowoleni,polecam" i tyle będzie z tego gawędzenia na forum.

Dnia 17.12.2019 o 13:36, Wito76 napisał:

Tak dla mojej wstępnej orientacji, proszę forumowe sklepy o ofertę na priv przykładowo na Y602 + Melodika BL40 III , Tesi 561, Electrino 250. 

Monitor Audio MR6 jeszcze dołożyłbym do porownania, zdaje sie to też ta sama półka cenowa. Kurcze, sporo tego, i Tannoye Mercury, Pylony Pearl 27 (bez tych cholernych maskownic a dzieci tylko czekają by organoleptycznie sprawdzić wychylenie kopułki).

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.12.2019 o 10:25, REMI napisał:

S4Home, mozesz mi prosze powiedziec w czym to Onkyo 8250 lub Marantz pm6006 bedzie lepsze od tej Yamahy, czy dla tego, ze 602 bardziej skrajna jest? Generalnie jestem zupelnym laikiem w tych kwestiach i  wiem tyle co ostatnio poczytalem. Wzialem te kolumny bo na zachodnich forach pisali, ze sa malo wymagajace co do amp i ze z 602 lub 803 dadza rade. Napisz prosze, jaki  wedlug Ciebie jest charakter tych XT6F? Ewentualnie co innego jeszcze by sie zgralo z tymi glosnikami? Chce zeby mozna bylo podlaczyc bez problemu dysk lub pendrive z FLAC. Chcialbym, zeby bylo prosto bo moja zona inaczej tego nie ogarnie, dlatego chce jak najbardziej zredukowac ilosc podlaczonego sprzetu.

Zaznaczam że dałem opcje jak juz musisz. Bo moim zdaniem to kolumny które zasługują na wzmak a nie amplituner. Ale Yamaha nie pasuje do nich dźwiękowo. Jest za jasna, za twarda. Dlatego inne opcje są lepsze. Chodź to mniejsze zło.

12 godzin temu, Wito76 napisał:

Nie ma problemu. Jutro też jest dzień. W styczniu też będą targety do zrobienia i wtedy okaże się kto jest spritem :)

 

Ja tam targetów nie mam żadnych :)

lubie to , więc doradzam. Chcesz to kupisz nie to nie :)

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc trochę nie ogarniam. Poprosiłem forumowe sklepy o ofertę na priv i cisza. Cenniki na stronie to ja znam. 

Nawet zaznaczyłem, że jestem z łódzkiego i zasugerowałem gdzieś na początku wątku, że jak odsłuchy (i oczywiście perspektywy zakupu) to w Q21 i z tego sklepu również cisza. Oczywiście biorę wszystkie oferty pod uwagę, jaki problem kupić w Białymstoku albo w Rysiowie. 

Ewentualnie powiedzcie, że teraz jesteście zarobieni jak to przed świętami, firanki te sprawy i jeśli lepsze ceny, lepszy moment jest po nowym roku to dajcie znać. Nie mam parcia by kupić natychmiast. Chcę trochę rozejrzeć się, przemyśleć, zobaczyć na co mnie stać, w końcu posłuchać. 

Edytowano przez Wito76
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Cześć. Widzę że przytoczono post z moich poszukiwań. 

Minęło już trochę czasu i zdążyłem się osłuchać więc powiem tak.

Tak jak Ty też na początku rozważałem kolumny podłogowe. 

Zakupiłem tego luxman i focale w ciemno i to było bardzo dobre posunięcie chodź ryzykowne. 

Wzmak przyszedł jako pierwszy i zdążyłem podłączyć do niego moje stare kolumny. Odżyły... Nabrały rozpędu i głębi. 

Następnie dotarły focale i wtedy zrozumiałem czego brakowało.  

Mój stary sprzęt miał mała skuteczność , wpadał w rezonans mimo że był mniejszej mocy. Skutkiem tego był kiepski dudniący dźwięk . Sąsiadka skarżyła się na to że słucham głośno miło że czułem co innego. Brakowało rozmachu. Rekompensowałem niedostatek pokrętłem volume.

W tym momencie kolumny grają jasno z uczuciem ogromnej mocy. Niczym góry i szum lasu. Mimo że mam uczucie że grają głośno to sąsiadka się nie skarży. Twierdzi że nic ostatnio nie słyszy. To znaczy że dźwięk dobrze wypełnia pomieszczenie. Nie kumuluje się .

Dodam jeszcze że ostatnio znajomy chciał posłuchać swoich kolumn na moim luxmanie. Nie pamiętam dokładnie modelu ale marka warfedale jest każdemu dobrze znana. Ponoć zagrały doskonale, lepiej niż nad który ma w tej chwili. Z ciekawości postawiliśmy kolumny w miejsce focali.

Dźwięk był bardzo nie wyraźny. Grajac cicho można było usłyszeć całkiem spory kawałek muzyki ale nie był jasny , mocno się gubił . Jak by coś go stopowało. Jak samochód na lekko zaciągniętym ręcznym. Próba podglośnienia spowodowała że wszystko zaczęło buczeć . Średnica mocno wyszła na przód a wysokie gubiły się w niskich tonach. Powodem tego wszystkiego jest pomieszczenie. Jest za małe na kolumny podłogowe. W sypialni chcesz słuchać muzyki nie za głośno ale wyraźnie. Nie da się bo wynika z tego że podlogówki potrzebują powietrza i przestrzeni.

Słucham różnego brzmienia ale z reguły jest to gitarowe brzmienie z kontrolowanym basem. W wielu utworach bas brzmi wręcz jak kontrabas i uwierz mi że podstawkowe kolumny są wstanie wydobyć z siebie dobry niski i jasny dźwięk. Ma się wrażenie że gdzieś stoi woofer.

Nie trzeba kręcić volume. Wiadomo że jak będziesz słuchać cichutko to nic nie wykrzesasz z kolumn nawet za parę tysięcy. Membrana musi poruszyć się mocniej by zagrać niżej. Moje focale mają bardzo dobra skuteczność i grają już przy średnim nagłośnieniu. Czyli synek jest w stanie spać bez budzenia się w drugim pokoju a to już coś.

Dźwięk jest szybki ale nie skrzeczący. Bass głęboki ale nie dudniący. Średnica stanowi tu najważniejszą rolę bo odpowiada za moc wokali. Za dźwięki które stanowią most między góra a dołem. To trzeba usłyszeć .

Luxman daje uczucie głębokiego kontrolowania i wygładzania dźwięków. Podpięcie pod niego jasnych kolumn daje w skutkach wyśmienity kontrast. Utwory stają się nie męczące i pełne energii. 

Dużo słucham Tool'a czy też Metallicy i uważam że uczucie że całe moje ciało chodzi w rytm muzyki to ogromny sukces.

Moja żona słucha spokojnej muzyki , jakiś kwiat jabłoni , sanah lub Podsiadło i miło że wolałbym puścić coś swojego to uważam że na tym sprzęcie gra to miło i mogę przy tym posiedziec.

Wszystko to gra przez Chromecast po optyku. Dźwięk jest czysty a technologia pozwala puścić dźwięk z różnych serwisów. 

Ja mam Chromecast 3 co pozwala mi oglądać Netflix'a czy YouTube ale jest też Chromecast audio który służy tylko do grania muzyki bez obrazu.

@1Ender jest w temacie bardziej obeznany co do tych urządzeń. Myślę że mógłby dobrze doradzić co do połączenia paru technologi w całość utrzymując przy tym dobrą jakość dźwięku

Kolega wyżej zaproponował Ci sprzęt używany . Nie zawsze jest to dobra rada bo sprzęt ma różny stan lub sprzedający może nie być fer. Bywa różnie. Ale pozwala sporo zaoszczędzić i kupić dużo lepszy sprzęt. Ale trzeba szukać.

Warto jest ciągnąć temat i słuchać tu rad kolegów bo oni wiedzą o czym piszą i nie chcą źle.

Nigdy nie miałem nowego sprzętu audio.

Ale słyszałem że pierwszy odsłuch potrafi być mylący bo sprzęt musi się wygrzać. 

Szerzej wypowiedzą się ludzie co kupili lub sprzedają nowy sprzęt .

Co do sprzętu używanego to tylko sprzedawcy z zaufaniem u których kupisz i będziesz mógł zwrócić. Oni również mogą doradzić, ale doradztwa bym tu nie brał pod uwagę . Wyłącznie zakup.

Pisz na forum do skutku. Wszelkie wątpliwości pisz a im więcej szczegółów tym więcej osób będzie mogło Ci doradzić.

Pozdrawiam Łukasz

Edytowano przez Łukasz M
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam od siebie, że kupując używane graty, trzeba się liczyć że np. wzmacniacz dobrze jest oddać na serwis celem przejrzenia, sprawdzenia czy kondensatory trzymają żądane wartości, usunięcie zimnych lutów, przeczyszczenia potencjometrów itd. 

Taki sprzęt można kupić za nie duże pieniądze i po serwisie cieszyć się dobrym brzmieniem przez długie lata. 

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Amerykanie lubią używać takiego zwrotu "doceniam to", używają go czasem częściej niż "dziękuję". Fajnie @Łukasz M, że chciało Ci się zabrać głos, tak szeroko się wypowiedzieć. Fajnie się to czytało. Po amerykańsku - doceniam to. Innym zresztą też dziękuję za dobre rady np. @seba3002 czy @1Ender

Odpowiadając, mam kilka obaw z używanym sprzętem, zwłaszcza takim pamiętającym moje pieluchy. To o czym już koledzy wspomnieli, nie wszyscy sprzedawcy są fair, sprzęt różnie był użytkowany, kondensatory suche, zimne luty, potencjometr pierdzi i tylko wino im starsze tym lepsze. Drugi aspekt, z którym niektórzy mają problem to wygląd sprzętu. Jak tu wytłumaczyć żonie, że to Audi 80 ma blachę w ocynku, że silnik 1,9 to legenda itd. Sąsiadki mają nowe suvy z wyświetlaczami, wifi i czym tam jeszcze chcemy - co z tego że silnik downsizingowy po 4 latach do generalnego remontu. Serio piszę, uwierzcie to bardzo ważny aspekt, sprzęt to także element dekoracyjny wnętrza. Mam kilka pokoi i kiedyś do jednego z nich planuję kupić jakąś legendę + monitorki. Ale to melodia przyszłości.

Póki co zastanawiam się na sucho co wybrać. Po odsłuchach będę wiedział, czy faktycznie różnica wzmacniacz vs ampli rzeczywiście tak bardzo daje po uszach i nawet laik to usłyszy. Inna kwestia, która mnie nurtuje to taka, co zagra lepiej: amplituner kinowy czy amplituner sieciowy stereo. Umówmy sie, że oba sprzęty stoją po 2000zł w sklepie, co zagra gorzej? Idąc filozofią kilku kanałów zamkniętych w jednym klocku w porównaniu do tylko dwóch wychodzi na to, że kino jest tym dnem i sto metrów mułu. Ale odpowiedzcie na to pytanie, co lepsze za przysłowiowe 2.000pln. Jeśli byłby znak równości to chyba wszedłbym w kino, jako bardziej perspektywiczne, kiedyś może dokupię centralny, tyły itd. 

Aczkolwiek koncepcja na dziś to stereo, nie mam jakiejś kolekcji filmów, czasem coś tam się obejrzy ale to dla muzyki chcę ten sprzęt. 

12 godzin temu, Łukasz M napisał:

W sypialni chcesz słuchać muzyki nie za głośno ale wyraźnie. Nie da się bo wynika z tego że podlogówki potrzebują powietrza i przestrzeni.

Jak słusznie Łukasz M zauważył ma to grać w sypialni. Sypialnia jest na poddaszu, ma dokładnie 19,5m2 i na ścianie naprzeciwko planowanego sprzętu jest skos jak to na poddaszu czyli metraż metrażem, ale kubatura pomieszczenia jest mniejsza przez skos. Szczerze, bardzo chciałbym podłogówki, monitorki kojarzą mi sie z głośnikami od miniwieży czy komputera, taką mam fantazję i kropka. Myślałem między innymi o Pylonach Sapphire 23 lub 25. I powyższy wywód Łukasza M trochę wprowadził mi zamieszania. Te pylony mają niską skuteczność 89dB, powinienem się tym martwić?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monitory, inaczej kolumny podstawkowe jak nazwa wskazuje powinny stać na postawkach czyli standach. Najlepiej ciężkich, solidnych. Zajmują tyle samo miejsca co kolumny podłogowe. W niektórych przypadkach lepiej zagrają od podłogowych. Pamiętaj, że gra całe pomieszczenie. Nie tylko wzmacniacz, źródło i kolumny. Akustyka jest bardzo ważna. Popróbuj. 

Pozdrawiam 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tylko tyle, że idzie zwariować. Są pewne zestawy tzw. sprawdzone, ogólnie polecane i takie, które jakoś tam grają. W sąsiednim wątku kolega forumowicz  jest po zakupie właśnie tego z kategorii tych drugich: Yamaha 402 + Pearl 25 i baruje się z pewnymi problemami z  wifi. Taki zestaw po przeczytaniu kilku wątków, reakcjach forumowej szlachty i branży w miarę szybko odrzuciłem, że niby są lepsze, poniżej Yamaha 602 nie warto schodzić itd. A tu kolega posiadacz Yamaha 402 + Pearl 25 pisze dzisiaj tak: 

 "Ależ ten sprzęt to potwór. Strach przekraczać głośności 50-60, tak nawala. A nawet jak dokręcę, to dźwięk jest krystalicznie czysty. Poezyja."

Ktoś tu w takim razie przesadza, pytanie tylko kto? Zwariowałem, powaga. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...