Skocz do zawartości

Odtwarzacz blu-ray wyłącznie USB


piotrex89

Recommended Posts

Witam, mój sprzęt to:

Fronty Dali Concept 8

Centralny Dali Vocal

Surround'y Dali Concept 1

Sub Tonsil AKTIV

Amplituner Yamaha RX-A1060

TV SAMSUNG UE55H6400

Filmy oglądam poprzez netflixa i USB w TV.

Chciałbym poprawić jakość DŹWIĘKU z kina domowego, jak się domyślam wkładanie pendrive'a do USB TV to nieszczególny pomysł. Nie interesuje mnie all in one, który będzie odtwarzał wszystko co jest w kosmosie, nie interesują mnie serwisy typu Tidal (w zasadzie jeśli chodzi o muzykę tylko z tego korzystam, ale mam to puszczane bezpośrednio z amplitunera). Chce kupić urządzenie(połączone bezpośrednio z amplitunerem omijając TV) do którego po włożeniu pendrive'a będę się cieszył lepszą jakością dźwięku niż obecnie w kinie. Zakładam, że nie ma odtwarzaczy, które mają jedno wejście usb i koniec, bo mają wejście na płytę itp. jednakże interesuje mnie głównie funkcja USB, myślałem nad ps4, odtwarzaczem itp. co sądzicie.

Rozważałem też dokupienie końcówki mocy(tak amplituner ma wyjście pre-out) i to poprawi jakość stereo i i kina, jednak póki co wystawiłem na sprzedaż ampli i jak sprzedam kupię yamahę z cyferką 3 z przodu.

Dziękuje z góry za rady i pomoc.

 

PS. Buddżet mnie nie ogranicza z tym, że proponowanie do takiej klasy sprzętu odtwarzacza za 10k chyba nie ma sensu. Docelowo zamierzam poprzestać na Yamaha 3xxx, więc do tego chcę dobrać sprzęt.

Edytowano przez piotrex89
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież Twój amplituner ma wejście USB, próbowałeś skorzystać z niego?

Dźwięk przez TV rzeczywiście może być gorszy. Ja mam np. znacznie nowszy TV Samsunga a nie ma w nim passthrough np. dla DTS i czasem leci zwykłe Stereo. Przez to przepiąłem PS4 z TV do amplitunera. Ale warto też zajrzeć do ustawień, czy np. HDMI ARC jest ustawiony na Bitstream (dobrze) a nie PCM (źle).

Natomiast jeśli potrzebujesz czegoś, co czyta pliki z USB, z sieci lokalnej, NASa a także obsługuje wszelkie sieciowe serwisy streamingowe, to nie szukaj odtwarzacza BR, tylko jakiejś przystawki w stylu NVidia Shield TV, Xiaomi Mi Box czy Apple TV.

Edytowano przez ammarmar
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, ammarmar napisał:

Natomiast jeśli potrzebujesz czegoś, co czyta pliki z USB, z sieci lokalnej, NASa a także obsługuje wszelkie sieciowe serwisy streamingowe, to nie szukaj odtwarzacza BR, tylko jakiejś przystawki w stylu NVidia Shield TV, Xiaomi Mi Box czy Apple TV.

Jestem za. Sam korzystam ze starego już odtwarzacza mede8er, który mam połączony z ampli. Co prawda nie wspiera on 4k ale obrazy Blu Ray, mkv itp owszem. Dlatego pomysł kolegi wydaje mi się bardzo dobry. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, ammarmar napisał:

Przecież Twój amplituner ma wejście USB, próbowałeś skorzystać z niego?

Dźwięk przez TV rzeczywiście może być gorszy. Ja mam np. znacznie nowszy TV Samsunga a nie ma w nim passthrough np. dla DTS i czasem leci zwykłe Stereo. Przez to przepiąłem PS4 z TV do amplitunera. Ale warto też zajrzeć do ustawień, czy np. HDMI ARC jest ustawiony na Bitstream (dobrze) a nie PCM (źle).

Natomiast jeśli potrzebujesz czegoś, co czyta pliki z USB, z sieci lokalnej, NASa a także obsługuje wszelkie sieciowe serwisy streamingowe, to nie szukaj odtwarzacza BR, tylko jakiejś przystawki w stylu NVidia Shield TV, Xiaomi Mi Box czy Apple TV.

 

 

O taką odpowiedź/podpowiedź mi chodziło, a który z tych będzie najlepszy?

Mój USB-no content

tzn wspiera tylko pliki muzyczne-chyba, tak myśle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się na https://allegro.pl/oferta/odtwarzacz-konsola-smarttv-nvidia-shield-tv-2019-8629375221

Tarcze nvidi, tylko jedno małe ale, czy w tej wersji bez napisu pro jest możliwość podłączenia zwykłego pendrive'a? 

 

Z tego co widzę to chyba tylko wersja pro ma USB, co do fergusona to cena x3, pytanie czy do samego odtwarzania filmów poprzez wejście USB to będzie aż taka zauważalna różnica.

Edytowano przez piotrex89
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. swoją drogą...tylko do tego już potrzebny jest odsłuch, a jakbym tak sprzedał ampli(kupiłem to głównie do 5.1 + tidal, z tym, że 5.1 już mało korzystam, zdecydowanie bardziej muzyka) kupił normalny wzmacniacz i jakieś urządzenie, które zrobi fajne źródło dla wzmacniacza? Zakładam dokładkę do interesu kilka tysięcy. Może obrać taką ścieżkę? Nie wiedziałem po prostu, że jest tyle urządzeń na rynku co ciągną TIDALA. Pytanie jak z jakością. Warunek jest drugi taki, że muszę mieć jakieś urządzenie które z mojego dekodera TV zrobi obraz na TV i dźwięk na moich głośnikach. Zamotałem tak wiem, ale chyba da się zrozumieć przekaz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, seba3002 napisał:

A czy Ty kolego przypadkiem nie miałeś już jakiegoś wątku o naimie bodajże 🙂? Też coś kombinowałes z końcówka mocy i amplitunerem. Jak to się skończyło ?

Naima sprzedałem a skończyło się to tak:

 

"Witajcie, przespałem temat odpisywania...i generalnie odgrzewany kotlet, naim nie był stary i sam z siebie grał bardzo ładnie porównując do amplitunera w trybie pure(tryb pure w ampli jak dla mnie to nieporozumienie) zaś porównując tryb "poprawy jakości dźwięku" w amplitunerze vs NAIM wypadają oba klocki bardzo podobnie. Naim bardziej szczegółowy(był bo tak jak pisałem już dawno go sprzedałem). Po porównaniu amplitunera + sub vs NAIM, naim wypada blado. Oczywiście to moje odczucia, co nie zmienia postaci rzeczy, że dwie niezależne osoby również to potwierdziły."

 

Naim jako końcówka mocy nie zmienił NIC.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem/zamówiłem fergusona,

dzisiaj sprawdzałem płytę BR odpaloną na PS3 vs wejście USB w moim TV:

1. BLURAY z ps3 więcej szczegółów, mocniejszy bas

2. Znacznie lepszy efekt surround.

 

Plik na USB 12GB zawodnik mumia 2017.

 

Nastepne porównanie będzie ferguson vs USB TV

Edytowano przez piotrex89
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, odtwarzacz dotarł jednak mam problem z jego sparowaniem bezpośrednio z amplitunerem. Po podłączeniu Fergusona przez HDMIbezpośrednio do mojego TV działa, obraz i dźwięki są ok.

Jeśli chodzi o amplituner.

TV-Amplituner podłączony jest kablem HDMI wejściem/wyjściem ARC.

Ferguson-Amplituner łączę HDMI,  kabel wędrował od AV1 aż do AV7 zmieniałem oczywiście za każdym razem źródło na ampli. TV przestawiłem na odpowiednie HDMI(też próbowałem pod wszystkie sloty) obraz z ampli jest wyświetlany(menu) po czym jak wkładam kabel HDMI ampli-ferguson to pojawia się komunikat załączam zdjęcie.

 

Pomocy, jak to połączyć by działało. Ferguson-Ampli bezpośrednio, a TV jedynie służył jako "monitor"

 

20191222_095108.jpg

20191222_095119.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam też tak miałem po wyjęciu z pudelka i po podłączeniu do starszego tv, a więc tak podłącz fergusona bezpośrednio do tv wejdź w opcje fergusona obraz czy coś podobnego i szukaj coś z hdcp 2.2 i tam odznacz ptaszka (ma być nie aktywne), wyłącz i podłącz już przez ampli u mnie to pomogło, jak nie znajdziesz tej funkcji w fergusonie pisz to sprawdzę dokładnie gdzie jest ta opcja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od jakichś 2tygodni mam Fergusona Fbox Atv i czyta wszystko bez problemu . U mnie przerywał przy 4k i okazało się że kabelek za 50zl nie wyrabiał(jakaś Hama 2m). Ciekawe też jest to że z penka lub dysku zewnętrznego puszcza na amplituner ATMOSa(gra to świetnie ale plik ma min30Gb)ale na Netflixie tej ścieżki nie widzi. Zadzwoniłem na infolinię Netflixa i się okazało ze Atmosa widzi  tylko (W Polsce) parę urządzeń z jakąś licencją Netflixa I Fergusona tam nie ma! Tak przynajmniej zrozumiałem miłą panią tłumaczącą się trochę pokrętne odpowiadając na pytanie "dlaczego płacę pakiet Premium A nie mogę słuchać w Atmosie".Ponoć ten ATMOS jest kiepski ale chciałbym się sam przekonać a tu "lipa". Za to Tidal chodzi bezbłędnie mam abonament HI-FI ale u mnie dźwięk jest lepszy po Optyku(mam Onkyo Tx nr 676 i kabelek Alphard da Vinci optyk)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie wiem co robię źle, ale nadal ten sam komunikat po wyłączeniu hdcp.

Możliwe jest to, że ten cały hdcp po odznaczeniu nadal nie współpracuje z moim ampli?

Co to w ogóle jest?

Podłączyłem "dźwięk"tj. ferguson-TV HDMI, ferguson-ampli OPTYK.

Co do dźwięku, jakość/szczegółowość lepsza niż pen bezpośrednio do TV, surround też lepszy, ale w TV mogę włączyć opcję DTS Neo 2.5, po włożeniu pendrive'a do TV bezpośrednio mam jeszcze jedną dostępną opcję tj. Dolby Digital lub DTS (zależnie od pliku, który odtwarzam)i tam dźwięk jest najlepszy. Czy to prawda, że powinienm jednak walczyć z tym by odtwarzać wszystko po HDMI? Gdzieś też wyczytałem, że optyk obcina jakość/pasmo/nie wiem jak się to fachowo nazywa.

 

Generalnie dźwięk poprzez fergusona po optyku do ampli jest lepszy niż bezpośrednio z TV pod każdym względem. Tylko pytanie czy po HDMI nie byłoby lepiej.

 

PS. obraz też jest ładniejszy.

PS2. Chcę zainstalować TIDAL'a na fergusonie, wchodzę w sklep google i się wiesza aplikacja...to też słabe.

Edytowano przez piotrex89
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to pomogło spróbuj jeszcze inny kabel hdmi, ta opcja wyłączenia hdcp powtarza się w ATV ustawienia/wyświetlanie i Ustawienia/wyświetlacz upewnij się że oba są wyłączone, jeśli chcesz mieć dzwięk hd to musi iść przez hdmi po optyku uzyskasz tylko Dolby Digital i DTS, nawet jeśli scieżka dzwiękowa jest w Dolby Digital True HD albo DTS HD to po optyku dzwięk zostanie ścięty do DD i DTS po hdmi dostaniesz pełny HD, niedawno też szukałem jakiegoś odtwarzacza do filmów i wziałem na testy tego fergusona i po małych problemach z napisami do filmów i nie pełną obsługa kodi jednak urządzenie mi się spodobało i zostaje na stałe, zaznaczam że u mnie służy tylko jako odtwarzacz do fimów z dysku, nie wiem jak działaja na nim treści streamingowe, fajne jest to że dysk podłączony do niego jest widoczny w sieci lokalnej i możesz łatwo przenosić pliki, masz serwer NAS w cenie odtwarzacza, koledzy z forum, polecali shielda oraz apple tv jeśli masz większy budzet poczytaj o nich, może to jest sprzęt dla Ciebie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok później spróbuje. Dzięki

 

EDIT. DZIĘKI WIELKIE!

Wszystko działa, no może poza sklepem google, chce zainstalować stamtąd TIDAL'a, a po wejściu do sklepu się aplikacja wiesza, coś ktoś w temacie?

 

Niezdecydowanym na to urządzenie polecam w pełni, youtube zaczał pięknie grać, filmy, rewelacja jakość obrazu i dźwięku, generalnie za niecałe 300zł sprzęt o conajmniej klasę wyżej.

Yaqb yaqb jestem Twoim dłużnikiem pomogło to co pisałeś.

Edytowano przez piotrex89
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...