Skocz do zawartości

Zestaw Stereo, trudne warunki


ciaptak

Recommended Posts

Witam serdecznie 

Na początek chciałem się przywitać bo to mój pierwszy post. Forum czytam już od jakiegoś czasu wracając na nie w chwilach kiedy przymierzam się do zakupu jakiegoś sprzętu.

Aktualnie stoję (chyba) przed zakupem sprzętu audio do salonu. Na wstępie zaznczam, że nie jestem audiofilem, ale lubię dobre głębokie brzmienie.

Źródło: cyfrowe (Spotify, Tidal, radio internetowe). Posiadam niewielką kolekcję płyt CD więc bez bólu sobie odpuszczam odtwarzacz. Niezbędne podłączenie pod TV (kablówka Inea), w przyszłości może konsola, Gramofon - raczej nigdy:); Radio - nie potrzebuję jak będzie internetowe.

Do czego: 60%muzyka, 40% filmy. Głównie rock, pop - jak to mawia moja żona muzyka śpiewana. Nie gustuję w muzyce poważnej, jazz też rzadko. 

Sprzęt ma stanąć w salonie. Całość jest już umeblowana, całkiem niedawno się wprowadziliśmy więc zmiany w aranżacji odpadają. Poniżej wklejam plan, kącik TV gdzie słucham również muzyki to 15m2, ale cała otwarta przestrzeń wraz z jadalnią i kuchnią oraz holem to już prawie 40m2. Zdaję sobię sprawę, że to dość trudne warunki, ale z tym nie da się nic już zrobić. Brak zasłon, dywanu, czy obrazów za kanapą (to akurat może się zmienić,) w przyszłości stanie jakieś minimalistyczny stolik kawowy. Sufity na 2,7m a  na podłodze drewno.

Na tą chwilę używam Denon RCD-M9 + Dali Zensor 1. Szukam czegoś co zagra bardziej przestrzennie z większą głębią oraz namacalnym wokalem.

Nie wiem czy pozostać przy kolumnach podstawkowych czy próbować wciskać w te kąty jakieś podłogówki - to chyba za bardzo będzie je ograniczać i pewnie nie da spodziewanego rezultatu.

Początkowo myślałem o Yamaha głównie ze względu na Musiccasta i możliwości obsługi całości z Iphona - nie ukrywam, że lubię tego typu rozwiązania. Lubię mieć centrum dowodzenia całym domem w jednym urządzeniu. Docelowo chciałbym rozbudowywać audio w pozostałych pomieszczeniach w domu oraz na tarasie (pewnie bezprzewodowo) i mieć to jakoś sensownie spięte. Jednak jeśli wzmacniacz + streamer da mi identyczną funkcjonalność to się nie zamykam na takie rozwiązanie. Oczywiście jeśli inne systemy zapewnią podobne możliwość również są do rozważenia. Nie jestem wyznawcą żadnej marki.

Cena za całość: tutaj pływam....zacząłem od 3k, ale widzę że to nie ma sensu i znaczącej poprawy w jakości dźwięku nie będzie więc to chyba nie ma sensu. Budżet rozciągnąłem do 4-4,5k, absolutny max to będzie 5k. Nie ukrywam, że nie lubię przepłacać za coś czego wyraźnie nie da się odczuć także górny limity budżetu zarezerwowane tylko na coś naprawdę ekstra.

Mieszkam w Lesznie (Wlkp). Jwśli znacie sklepy w pobliżu które dają możliwości odsłuchu to bardzo proszę o podrzucenie adresów.

image.png.b30c744446c10be065b72909996c291f.png

 

Edytowano przez ciaptak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może Onkyo 8270 + heco Aurora 700 ? Może Demon DRA-800 z Klipsch rp600m ? Może Yamaha RN-602 z melodika BL40 mk3 ? Może cxa60 + jakieś dali Oberon? Ciężko też mi zobrazować czy wejdą tam podłogowe kolumny ale nawet podstawki musiałbyś podnieść mniej więcej na wysokość uszu jak siedzisz na kanapie. Nie napisałeś czy nowe czy używane. Wycieczka do sklepu,żeby posłuchać Cię nie ominie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takim budżecie nie pozostaje nic innego jak amplituner z funkcjami sieciowymi plus jakieś monitory. Myślę że bardzo ciekawym rozwiązaniem będzie zestaw Yamaha R-N602 + Kef Q350 i druga propozycja to Yamaha R-N803D + Monitor Audio Bronze 2. W drugim zestawie otrzyma Pan lepszy amplituner połączony z nieco słabszymi monitorami niż w zestawie pierwszym. Zapraszam na odsłuchy i bezpośrednie porównanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Q21 napisał:

Myślę że bardzo ciekawym rozwiązaniem będzie zestaw Yamaha R-N602 + Kef Q350 i druga propozycja to Yamaha R-N803D + Monitor Audio Bronze 2.

Zabrzmi to dużo lepiej niż to co mam obecnie? Odsłuch mi do końca prawdy nie powie ze względu na kompletnie inna akustykę no chyba ze pojechałbym ze swoim sprzętem.

Rozumiem ze na sile wciskanie tam podłogowek jest pozbawione sensu?

Edytowano przez ciaptak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ciaptak napisał:

Na tą chwilę używam Denon RCD-M9 + Dali Zensor 1. Szukam czegoś co zagra bardziej przestrzennie z większą głębią oraz namacalnym wokalem.

 

Z mini systemow z kolumnami podstawkowymi jezeli sluchasz na umiarkowanym poziomie (zaznaczam iz bedzie glosniej i lepiej jakosciowo niz Twoj obecny zestaw) to:

Marantz M-CR412 lub M-CR612 + kolumny Polk Signature S20E.

Pelnowymiarowe sprzety ale bez odtwarzacza CD to:

Marantz NR1200 i Denon DRA-800H + kolumny Polk Signature S20E.

2 godziny temu, ciaptak napisał:

Nie wiem czy pozostać przy kolumnach podstawkowych czy próbować wciskać w te kąty jakieś podłogówki - to chyba za bardzo będzie je ograniczać i pewnie nie da spodziewanego rezultatu.

 

Z tego rysunku to bedzie problem z ta lewa kolumna w rogu bo z prawa nie ma tego problemu.

Odsluch wybranego sprzetu najlepiej przeprowadzac w warunkach ktorych ma byc uzytkowany.

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polk signature s20e to raczej malutkie kolumny wiec tutaj skoku jakosciowego bym się raczej nie spodziewał. Mini zestaw już mam, szukam czegoś z większymi „płucami” a ten marantz to tez trochę tylko lepsza puszka od mojego denka, nie tego szukam:)

Edytowano przez ciaptak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma problemu abyś szedł w Yamahę która chciałeś. To dobre urządzenie. W cenie zmieścisz się z heco aurora 700.

Chodź jeśli chcesz nadal możesz iść w modele podstawkowe. Zensor 1 nie był dobrym przykładem gry w stereo. Więc tu będzie na pewno lepiej. Tutaj śmiało np monitor audio silver 100. Ale do tego nie Yamaha. Raczej nowy denon dra800.

Pozycz od nas sprzęt i sprawdz w domu.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lysyrafal

Wysunąć przed meble. Ja mam około 50 cm od mebli, licząc od tylnej ścianki kolumn. Da się? 

Z planu wynika, że można, 1 m w głąb pokoju. I razstawić kolumny 3m x3m x3m. W trójkąt równoboczny. 

Z prawej strony za prawą kolumną można by dać jakiś ustrój akustyczny. 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie mozna wysunac tylko on ma z tej lewej strony chyba jakies wyjscie i przez to pytal czy mozna je ustawic na szafce. Autor tematu nie odpowiada wiec nie wiemy, ale to jest druga osoba (pierwsza w innym temacie) ktora chce ustawiac kolumny podlogowe na szafce.

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie ma opcji wysunięcia...przy lewej kolumnie jest wyjście na taras:( Dałem ciała z szafka RTV powinna być węższa:( Niestety za wiele teraz nie da się zrobić. Tam jest z 30cm do ściany a jest jeszcze zasłonka. Dlatego pytałem o to postawienie kolumny na szafce co potraktowaliście dość humorystycznie. Domyślałem się ze to nie praktykowane ale wolałem się upewnić.

Te 40m to jest razem z holem i częścią przed klatka schodowa.

Edytowano przez ciaptak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...