Skocz do zawartości

Zestaw Stereo, trudne warunki


ciaptak

Recommended Posts

Troche malo tej glebokosci bo dobre monitory maja minimum 30cm, ale tam masz TV i tam beda napewno stac. Rozumiem tez, ze nie chcesz nic przestawiac i bawic sie w akustyke pomieszczenia.

Czyli najlepiej bedzie wzmacniacz lub amplituner stereo+ kolumny podstawkowe w tym budzecie. Jezeli to bedzie malo to pomysl o dokupieniu subwoofera w przyszlosci. 

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, ciaptak napisał:

Biorąc pod uwage moje potrzeby dobry to jaki plus żeby pod głośniki pasował charakterystyka?

Atoll in 200

3 minuty temu, ssskorpionixxx napisał:

A jak wypadają Fyne Audio F500 jeżeli chodzi o napędzanie większych pomieszczeń ? 

Moim zdaniem nie bardzo. Większych czyli ponad 20?

Znakomite kolumny które wsparte subem do stereo grają lepiej niż podlogowki X2 cena.

One mają świetna średnicę i stereofonię. Rozdzielczość. Ale dolu to tak na małe pomieszczenia. Wsparte subem. Robią robotę. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze by było gdyby bas refleks był tez z przodu ale to jeszcze jakoś da się chyba ogarnąć. Mogę głośniki odsunąć te 10-15cm od ściany.

Pojawila wie tez nowa opcja...skrócenie szafki. Wczoraj był stolarz montować szafę i zagadałem w temacie, mówi ze nie ma problemu. Pytanie ile miejsca potrzebuje od ściany do szafki żeby ta lewa kolumnę wsadzić? 

Podsumowując. 

Opcja 1: podstawkowe

Opcja 2: podłogowe

Jakie najlepsze zestawy przy podanych wcześniej wytycznych i budżecie?

Dziekuje Wam za pomoc.

Edytowano przez ciaptak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, lysyrafal napisał:

Z tymi odleglosciami od scian to jest roznie i zalezy to przede wszystkim od konkretnych kolumn jedne potrzebuja wiecej drugie mniej miejsca.

W tym budzecie w przypadku nowego sprzetu z kolumnami podlogowymi bedzie ciezko cos zlozyc.

Kurde 6k... bo tak czytam, czytam i czytam i chyba będę musiał dołożyć:( Nie lubię przepłacać ale z drugiej strony wydać i być niezadowolonym tez. 

Zaczyna mi chodzić po głowie wzmacniacz plus te wszystkie graty...ehh za dużo tego jak dla laika a moja skłonnością do doktoryzowania się w temacie skończę po 3 miesiącach z znowu przekroczonym budżetem:)

Znalazlem takie cuda jak kef r100 ls50 i r300.  Jest trochę na rynku wtórnym. Nada się na mój metraż?

Edytowano przez ciaptak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sprzęty używane to zdecydowanie popieram. 

BTW. Przestań pisać, zacznij słuchać!!!! 😂😂

Namiary na @Pumpurek dać? Czy masz?

"Chopie" za 6k to będziesz mieć mega wypasiony sprzęt, ale używany. To w okolicach 12k lub więcej gdybyś nowy kupował 😁

Dnia 21.12.2019 o 15:48, ciaptak napisał:

Dobrze by było gdyby bas refleks był tez z przodu ale to jeszcze jakoś da się chyba ogarnąć. Mogę głośniki odsunąć te 10-15cm od ściany.

Kilkakrotnie czytałem na naszym forum, że przy tylnym bas refleksie jest więcej niskich tonów. Mnie jakoś zawsze się trafiały kolumny z tylnym bas refleksem. Chyba miałem pecha😁. I jakoś na brak basów nigdy nie narzekam. 😋

A te opowieści, że kolumny z przednim bas refleksem można dać bliżej ściany to między bajki!

Kolumny powinny stać w takiej odległości od ścian, jak sobie to konstruktor wymyślił. Koniec. Kropka. 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

R300 były by na twój metraż. Bardzo dobre kolumny. Silver 100 też. 

Zastanawiam się co w kwestii tej szafki. Po prostu kolumny bys wtedy wcisnął? Bo to też nie o to chodzi.

I faktycznie są kolumny które bardzo dobrze sobie dają radę z przyłożeniem ich do ściany mimo tylniego bass reflex a są takie co nie.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.12.2019 o 15:48, ciaptak napisał:

Opcja 1: podstawkowe

 

Dobre do rocka:

https://www.q21.pl/sonus-faber-principia-3.html

Dnia 21.12.2019 o 15:48, ciaptak napisał:

Opcja 2: podłogowe

 

Jak wszystkie Polk Audio sa dosc wszechstronne (nie znaczy ze zle):

https://sklep.rms.pl/polk-audio-signature-s50-s-50-kolumny-podlogowe-2szt

23 godziny temu, ciaptak napisał:

Zaczyna mi chodzić po głowie wzmacniacz plus te wszystkie graty...ehh za dużo tego jak dla laika a moja skłonnością do doktoryzowania się w temacie skończę po 3 miesiącach z znowu przekroczonym budżetem:)

 

Dobre wzmacniacze w tym budzecie (ten pierwszy dobry do rocka) to:

Cambridge CAX60 lub Yamaha A-S701.

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...