Skocz do zawartości

Wybór pierwszego gramofonu


an0

Recommended Posts

Cześć,

To mój pierwszy post na forum więc witam wszystkich icon_biggrin.gif (tak, wiem że na forum jest kilka podobnych tematów, ale są dosyć stare i już się mogła trochę sytuacja pozmieniać)

Chciałbym sobie skompletować zestaw do słuchania starych vinyli w cenie do 800zł. Od razu pisze, że interesuje mnie stara muzyka jazzowa (głównie gitara i saksofon) i bluesowa. Nie będe też słuchał bardzo głośno z tego zestawu. Interesuje mnie typowa pokojowa głośność icon_wink.gif

Czytałem, że gramofon można podłączyć albo do preampa a potem wzmacniacza albo od razu do amplitunera przy czym przy samym amplitunerze może on zagrać bardzo cicho. Czy jeżeli amplituner ma złącze PHONO to wszystko będzie dobrze chulało?
Znalazłem na allegro takie sprzęt:
Gramofon - dual CS 415 - http://allegro.pl/item485514084_gramofon_dual_cs_415_2.html

Słyszałem, że duale to dobry sprzęt, a czy w tej cenie dostane coś dobrego i prawie nowego?
Do tego dochodzi jakiś amplituner z PHONO. Czy moglibyście mi pomóc z wyborem jakiegoś do 500zł?

pozdrawiam, an0
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Propozycja Audioneta jest b. dobra. Jednak mimo wszystko polecałbym daleko idącą ostrożność. Najlepiej byłoby abyś mógł osobiście sprawdzić i odebrać kupowany gramofon. Różnie to bywa. Czasami dziwne rzeczy dzieją się ze sprzętem podczas transportu. icon_evil.gif
W kwestii podłączenia gramofonu do amplitunera ja jednak polecałbym zewnętrzny preamp, np. firmy Pro-Ject. Bywają w dobrych cenach na allegro.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...