Skocz do zawartości

Stereo głównie do Spotify i Tidal


sypiamzsasiadka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 50
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Miałeś już propozycje od kolegów i branży. Sprecyzuj jak miałby grać zestaw. Jesteś już po paru odsłuchach. Więc będzie łatwiej. 

 

Moja propozycja to czysty wzmacniacz, bo grają lepiej pełniej. Ogólnie lepszy dźwięk. Do tego osobny streammer np. Chromecast audio lub inny. I Kolumny podłogowe. 

Ja gustuje w używanym sprzęcie, Ty chcesz nowe. Więc Ci nie pomogę. Od samego początku miałem tylko używane audio. Nigdy nie chciałem nowego. Nie chciałem też wszystko mającego amplitunera stereo. Chciałem lepszy dźwięk. Mój wybór był to czysty wzmacniacz bez żadnych "bajerów".

   Uważam, że słuszny. Bo za niewielkie pieniądze otrzymałem całkiem przyzwoicie grający set. No i przy odsprzedaży nie było problemów ze stratą. A przy nowym sprzęcie niestety musisz się z tym liczyć. Czasem na nowym audio można stracić nawet 50 - 60% licząc od ceny zakupu. A to dość dużo. 

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobilem tyle ile tu napisalem - byly 2 odsluchy co jest napisane, a wlasciwie teraz to juz 3, bo godzine temu bylem na trzecim.

Tak czytam nadal i juz mam kolowrotek w glowie.

Chetnie bym sobie kupil uzywany sprzet, ale niestety z mojego doswiadczenia nie ma szans. 80% sprzetu ktory kupuje do domu musze reklamowac i nie wyobrazam sobie zebym wywalil 8k na to a pozniej w razie czego mial wiecej obrzydzenia patrzac na to niz satysfakcji bo cos sie spier... a ja musze sie uzerac z tym i szukac fachowca.

 

Owszem duzo propozycji poszlo, ale jak wspomnialem wszystkie ze wzmacniaczami sa grubo ponad moj budzet 

Dnia 16.12.2019 o 20:33, Q21 napisał:

spójrz na troszeczkę droższy, ale na pewno lepszy wzmacniacz sieciowy Marantz PM7000N oraz Cyrus One Cast.

- a ja nie jestem typem faceta ktory idzie do sklepu i zebra "panie opusc mi bo mnie na wiecej nie stac a ja to chce" albo bo sobie ujeb...em w głowie że wiecej jak 8k nie wydam. 

 

Moje wnioski z tego co bylo do tej pory:

Amplituner - podoba mi sie Yamahy, niestety bylem w 2 salonach w Warszawie i nigdzie mi nie zaproponowano jakiegos polaczenia wzmacniacza sieciowego czy tam zintegrowanego z kolumnami albo wzmacniacza z kolumnami w moim budzecie

 

Kolumny 

- Focal Chora 826 - najbardziej mi sie podobaly i najchetniej wzialbym je gdyby nie mala ilosc basu

- KEF Q750 - kolejna propozycja ktora byla troche cieplejsza, zdecydowanie bardziej zauwazalny i przyjemny bas, tu mi znowu brakowalo czystosci i  takiego krystalicznego dzwieku w pasmie srednim i wysokim

- Indiana Line Tesi 661 oraz Bowers & Wilkins 603 -(3ci dzisiejszy odsluch w TOP HIFI, czyli w innym salonie niz poprzednie dwa- ciekawe 2 pary, fajnie grajace, cieplejsze od Focali ale tutaj mniej czysto jak na Focalach, jednak z tymi parami jest taki problem ze nie mialem jak sie odniesc do poprzednich dwoch odsluchow bo tutaj sala byla duzo bardziej wyciszona i jak to Pan stwierdzil zadne kolumny w tej sali nie maja odpowiedniego basu

 

To chciałem odsłuchac ale mi odradzono:

- elac uni fi FS - "pan" w TOP HIFI stwierdził że to zupełnie inny typ grania niż Yamaha i to do siebie nie pasuje

 

Tego nie miałem możliwośc odsłuchać nigdzie:

- Polk Audio RTi A7; Monitor Audio Silver 200; Fyne Audio F502.

- Mission QX-3 lub Mission QX-4

- Yamaha as 700 lub 701, As 1000

 

To mi nie podeszło"

-  Pylon Diamond 25; Dali Oberon 7

- Emit20 - chociaż zdziwienie co moze sie wydobyc z tego malego pudla

 

Dnia 22.12.2019 o 11:43, 1Ender napisał:

Sprecyzuj jak miałby grać zestaw.

- najlepiej zeby bas byl miekki i nie maly, ale zeby bylo slychac tez detale na wysokich i srednich tonach - nie wiem czy wtym budzecie wykonalne i tylko w taki sposob jestem w stanie to opisac

Edytowano przez sypiamzsasiadka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukasz dobrej jakosci dzwieku i dalej odsluchujesz na amplitunerze zamiast na wzmacniaczu. Nie chcesz tez wydac pieniedzy i byc niezadowolonym (jak kazdy z Nas oczywiscie zeby bylo jasne), a popelniasz caly czas ten sam blad. Wyzej koledzy napisali iz lacznosc z serwisami idzie zalatwic za niewielkie pieniadze majac wzmacniacz. Proponuje abys posluchal kolumn ktore najbardziej Ci sie podobaly Focal na wzmacniaczu np. A-S701. 

1 godzinę temu, sypiamzsasiadka napisał:

- Mission QX-3 lub Mission QX-4

 

Jezeli bedziesz w Top Hi-Fi to posluchaj tych kolumn z wzmacniaczem bo wedlug mnie te kolumny lepiej sie zgrywaja z Yamaha niz tych co sluchales.

 

1 godzinę temu, sypiamzsasiadka napisał:

To chciałem odsłuchac ale mi odradzono:

 

Taka moja uwaga nie sugeruj sie tym co sprzedawcy odradzaja to sa Twoje pieniadze i Ty bedziesz tego sluchal.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz tu piękny wizualnie i zadbany piec z przedwzmacniaczem. Ile kosztował nowy? Nie wiem ale dużo więcej. Jeżeli nie jesteś gotowy na hybryde lampwo tranzystorową to odpuść. 

https://allegro.pl/oferta/koncowka-mocy-pre-amp-vincent-d-150-ls-1-8696536492

Do tego dobierz kolumny nowe lub używane. Mocy będzie pod dostatkiem. 

Możesz wypożyczyć i posłuchać w domu, nie spodoba się to oddasz. Zapytaj kolegi @Pumpurek  jakie kolumny by polecił do kompletu.

Do tego chromecast audio + dac z zasilaczem i konwerterem. Możesz zwróć w ciągu 14 dni. Możesz zapytać o zestaw bez konwertera, gdyby nie był Ci potrzebny. 

http://nostromo.audio/pl/zestawy/55-zestaw-promocyjny-rozszerzony-wolf-2-konwerter-zasilacz-12v-5v.html

Pozdrawiam 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1ender dzieki za Twoje propozycje i czas ale jak mowilem, przez moje szczescie skazany jestem na nowy sprzet - i albo mam nowy który ,wierze Wam że zagra gorzej od używanego ale go bede miał, albo żaden.

Zastanawiam sie tylko teraz czy w moim budzecie jestem w stanie zlozyc nowy zestaw "wzmacniacz-odtwarzacz sieciowy-kolumny" ktory zagra lepiej od tej Yamahy r-n803d

Edytowano przez sypiamzsasiadka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam focal chorusy 716 (btw w q21 na przecenie są za 3400) , odsłuchiwane przy zakupie z badziew onkyo 8270 (klasa mego ampli kd) nie miały problemu z basem ;) 

Trochę śmieszna była propozycja q21 z MA silver 200 (przeca to nie ma żadnego basu...)

Jak chcesz mocne dupnięcie dołem (coś jak na dyskotece) to pylon sapphire 25 i jesteś w domu , tylko o ile focale od razu grają jako tako to pylony muszą się dłużej wygrzewać.

Druga sprawa odpowiednie źródło + wzmacniacz , skoro u mnie 9W lampa wzbudza 20Hz w pokoju (~35Hz na kolumnach) to nie wiem jak może być problem z kolumnami focala. Co prawda chora 826 ma min 2,9oma , może ampli był ustawiony na 6-8om ?

Moja propozycja to

https://www.q21.pl/cambridge-audio-cxa80.html

https://www.q21.pl/manufacturer/focal/focal-chorus-716.html

do tego jakiś streaming

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy używany wzmacniacz stereo za 1k będzie lepszy niż Yamaha r-n803d, dokupisz DAC (polecam FX-AUDIO DAC-X6) i Chromecast około 500zł.
Do tego jakieś nowe kolumny, np. wspomniane ELAC UNI-FI FS U5 to świetny wybór, chociaż lepiej kupić używki wyższej klasy.
Chromecast i DAC to lepsze combo, bo w przyszłości jak najdzie cie myśl, zmiany wzmacniacza to zrobisz to bez problemu.
A jak koniecznie zależy Ci na czymś nowym, to też bez problemu kupisz taki wzmacniacz stereo. Ale combo wzmacniacza z strimerem są cholernie przesadnie drogie...
lepiej kupić czysty wzmacniacz i DAC+Chromecast.
Za ten budżet co napisałeś mógłbyś kupić i te ELAC UNI-FI FS5: 
https://allegro.pl/oferta/mocny-wzmacniacz-stereo-denon-pma-1510ae-pilot-8289277371

Sam sobie kupiłem używane kolumny i wzmacniacz i jestem bardzo zadowolony, a słuchałem sprzętu za 22 tys który grał niewiele lepiej, niż to co mam aktualnie, a zapłaciłem w sumie z 4 tys KEF R300 i NADC352 vs KEF R3 i Primare i25. (Z kablami to był z 6 razy droższy zestaw)

Poza tym po co się od razu szarpać na sprzęt za takie pieniądze, nie lepiej iść drogą progresu? Trzeba zasłużyć na dobry dźwięk, przechodzić jakąś drogę, a jak od razu kupisz end-game zestaw, to nie będzie żadnej przyjemności z kolejnych zmian w zestawie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kubakk napisał:

Druga sprawa odpowiednie źródło + wzmacniacz , skoro u mnie 9W lampa wzbudza 20Hz w pokoju (~35Hz na kolumnach) to nie wiem jak może być problem z kolumnami focala.

A skąd wiesz, że to 20Hz, mierzyłeś?

To co piszesz ~35Hz to zazwyczaj mody wlasne pomieszczenia,  niekoniecznie wskazane, bo wlasnie bas sie wzbudza i trudno o jego prawidlową definicję w sensie brzmienia, później masz kolejne mody na 70Hz itd. Czyli wielokrotność.

Wiem, że basolubom to nie przeszkadza, wola dudnienie i rozciągnięcie jak z subwoofera.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widoczne większe podbicia na dole to pewien h-h kawałek , taka jest jego podstawa (mocny bit)

Drugie to alan walker - faded - jak widać i słychać (także na tranzystorze) doły są kiepskie , bez suba nie ma "zabawy" ;) 

Więc nie do końca mody pomieszczenia , ale zapewne pomieszczenie ma znaczenie - w salonach audio często w miejscu odsłuchowym nie słychać bassu , trzeba się przejść w róg lub tył

rap.jpg

alan walker faded.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja rozumiem kolegę z tym kupowaniem nowego sprzętu. Sam miałem kilka podobnych i zarazem niesympatycznych przygód dlatego też wolę kupować coś co ma gwarancję. Po drugie kolega @ald890pisze, że jego używany zestaw gra lepiej niż droższy z salonu. Ok, pewnie tak jest. Z tym, że ocena dźwięku jest dość subiektywna. Jedni lubią głęboki bas, inni wola jasną górę (nie mylić z Częstochowa). Jedni wola "angliki" inni "japonczyki". Niektórym też do szczęścia nie potrzebnych jest kilka klocków a jeden uniwersalny. Oczywistym jest, że wzmacniacz i amplituner stereo w tej samej cenie nie zagrają na tym samym poziomie. Ale jak widać wiele osób może stawiać wyżej funkcjonalność niż walory dźwiękowe (które zresztą dla nich nie muszą być aż tak namacalne). Należałoby też wspomnieć, że skądinąd bardzo dobry chromecast nie posiada funkcji gapless co dla wielu osób jest bardzo dużym minusem. Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czytam i czytam - wszystko ponizej w moim budzecie

Cambridge Audio CXA60 + Yamaha NP-S303/Onkyo NS-6130 + Heco Aurora 700

Cambridge Audio CXA60 + Yamaha NP-S303/Onkyo NS-6130 + Focal Chorus 716

 

Yamaha R-N803D + Tannoy Revolution XT 8F

Yamaha R-N803D + Fyne Audio F502

Yamaha R-N803D + Polk Audio RTi A7

Yamaha R-N803D + STX Electrino 500

 

Edytowano przez sypiamzsasiadka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...