Skocz do zawartości

Kino domowe 5.1 salon 40 m2, budżet ok 8000 zł


jan Wrona

Recommended Posts

Witam szanowne grono!

Po przeczytaniu wielu postów mam chyba większy mętlik w głowie niż wcześniej ;)

 

Bardzo proszę o pomoc w doborze sprzętu do sporego salonu (ok 40m2)

image.png.d7b17cd2fb807144a0735321ca63c372.png

 

W poprzednim mieszkaniu miałem kupiony 10 lat temu zestaw Onkyo 7.1 THX który tam zostawiłem.

Zabrałem za to projektor Acer H6510BD

Chciałbym złożyć ciekawy zestaw do filmów (50% i muzyki (50%).

Mam na to przeznaczone ok 8000 zł.

Czytałem wiele dobrego o Yamaha 685 i Denon 686

Natomiast odnośnie głośników to rozważam:

Heco Aurora 700

Monitor Audio Bronze 6

POLK AUDIO SIGNATURE S55E

 

W przyszłości ewentualnie mogę kupić dodatkowy wzmacniacz do muzyki chociaż nie jestem audiofilem i mam nadzieję że mi wystarczy taka jakość dźwięku.

 

Bardzo proszę o porady.

Pozdrawiam

Edytowano przez jan Wrona
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli myślisz o rozbudowaniu w przyszłości zestawu o wzmacniacz to niestety ten denon nie daje Ci tej możliwości. Dopiero modele z 3 z przodu posiadają wyjście pre na zewnętrzną końcówkę mocy. Ale Yamaha jak i Onkyo wymienione przez Ciebie to też fajne modele. Kolumny też jak najbardziej ok. Teraz jedynie odsłuch, żeby dopasować zestaw pod Twoje ucho. Pozdrawiam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podałem Ci amplitunery Onkyo lub Denona ponieważ sam osobiście miałem okazję ich słuchać z Polkami,a Yamahy nie testowałem, patrząc na charakter kolumn jak grają i Yamahe, która według panującej tu opinii jest bardziej kinowa, grająca,skrajami pasm góra, dół,może to być nie do końca udane połączenie, tym bardziej że chcesz sprzęt muzyka,kino 50/50 to w tym przypadku moim zdaniem wybór Onkyo lub Denona przy Polkach powinien lepiej się sprawdzić, choć polecam sprawdzić samemu i posłuchać,a co do Marantza też testowałem,ale model 5011 i faktycznie w muzyce wypadł najlepiej to w kinie taka buła, dźwięk trochę przymulony, brakowało tego uderzenia,dialogi jak z pod koca,tu Onkyo pokazało dużo więcej, oczywiście jest to moja opinia po odsłuchu.Ja postawiłem na Polk Audio signature s55 z Onkyo rz830.

Edytowano przez maverick2005
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładałem KD w trochę mniejszym pokoju i bez kominka i o ile w KD było jeszcze ok(kalibracja mikrofonem i sub) to w stereo w Pure Direct była tragedia. Kiedy kanapa była za bardzo z tyłu to wnęka pod schodami robiła coś w rodzaju echa, a gdy była za blisko znikał bas. W tym przypadku kanapę postawił bym na wysokości kominka i początku schodów a potem kombinował dalej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie Polki lepiej zestawić z Onkyo. Z Marantzem będzie sennie. Signature 55 bez e dostaniesz u nas w bardzo dobrej cenie. Różnica jest taka że w wersji "e" jest nakładka przeciwpyłowa - zmienili to żeby odróżnić wersję europejską od amerykańskiej, bo tam są na nie giga promocje. Poza tym to ta sama kolumna. 

https://sklep.rms.pl/polk-audio-signature-s55-s-55-podlogowe-kolumny-stereo-2-szt-ex-demo

https://sklep.rms.pl/polk-audio-signature-s55-s-55-podlogowe-kolumny-stereo-2-szt

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@janWrona jak już potestujesz taki zestaw to się podziel wrażeniami koniecznie...sam jestem ciekaw takiego połączenia i każde sugestie mile widziane...(choć ponoć bywaja opinie że Yamaha z Monitor Bronze nie do końca)...subiektywne to subiektywne ale ja akurat chętnie wysłucham a raczej poczytam :). doprecyzuj jaki to sub SVS dokładnie SB-12NSD? to tez się pochwal bo chodzi po głowie...czy np fajnie gra schodzi, nie szumi, nie brumi...bo tu zdaje sie jeden kolega miał jekieś ale z tym modelem

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...