Skocz do zawartości

amplituner czy wzmacniacz?


szafir1

Recommended Posts

Witam.

Bardzo proszę o fachową poradę jaki sprzęt wybrać.

Słucham różnej muzyki, hip hop, pop, rock, house, chillout...

Pomieszczenie jest dość skomplikowane - salon 24 metry, otwarty po lewej stronie na kuchnię i jadalnię 20 metrów ( od ściany, przy której będą stały kolumny:( )
Mebli jest dość dużo, dywan na środku, parę obrazów, sufit podwieszany z regipsu, tapeta na ścianie, mnóstwo kwiatów, podłoga klapki drewniane.
Posiadam niezbyt dobre kino domowe - ampli koda, dvd koda, kolumny taga 505 i sub tsw 100 tagi:(
Oczywiście chciałbym sobie polepszyć sprzęt i komfort odsłuchu, stwierdzam, że bardziej mi zależy na muzyce niż na filmie, dlatego rezygnuję z 5.1

Moje preferencje brzmieniowe: wyrazista, nie przerysowana scena, dużo informacji, dynamicznie, efektownie, z dokładnym niskim tonem, ale też schodzącym bardzo nisko i mięsiście.
Bardzo ważne, żeby sprzęt był zdolny do pięknego grania z niskim poziomem głośności, ale umiał też przywalić głośną i pełną wdzięku muzą.

Cena - nie gra roli, chociaż nie chciałbym przepłacać dwa razy za odrobinkę lepszy sprzęt.

Bardzo proszę o pomoc.
Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 20 tys. zł.
Ale, jeśli np. istnieje sprzęt bardzo podobny jakosciowo i brzmieniowo za np. 12 tys. to wolałbym kupic ten tańszy.
Albo za 22 tys. będzie o wiele lepszy niz ten za 19 -20 to wybiorę ten za 22 icon_smile.gif
Edytowano przez RoRo
Przy odpowiadaniu na post bezpośrednio pod nim nie ma potrzeby cytować całej wypowiedzi poprzednika...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem nad zestawami:

1. cd denon 700 + wzmacniacz denon 1500 + paradigm monitor 9v5

2. cd harman hd 980 + ampli harman 3490 + paradigm monitor 11v5 lub 9v5 + 2 suby ( ale tylko wtedy jak stwierdzę po odsłuchu w domku, że za mało basu )

3. właśnie yamaszka 2000 cd + wzmak + paradigm studio 100 v4

4. wzmak harman hk 990 + cd hk 990 + paradigm studio 60 v 4 + 2 suby velodyne cht 10


Zestawy różnią się ceną od siebie, ale jak z ich jakoscią.
Zastanawiam się nad tym, czy warto ładować kasę tak dużą w sprzęt, który będzie grał w tak niedobrym akustycznie pomieszczeniu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Na Pardigm na pewno da radę dać czadu. Myślę że w twoim wnętrzu bez problemów sobie poradzą.Ale jak masz jakąś możliwość posłuchaj sobie kolumn to zrób to na pewno już masz jakieś przyzwyczajenia dźwiękowe a kolumny naprawdę brzmią bardzo różnie.


Niestety nie mam możliwości odsłuchu takiego ambitnego sprzętu.
Mieszkam w małej mieścinie koło bydgoszczy, w media markt sprzęt się kończy na 5000 za komplet, a inni sprzedawcy nie wyrażają chęci umożliwienia odsłuchu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeważnie jest tak, że w salonach , w których maja możliwość odsłuchu są droższe ceny i dlatego często się kończy na odsłuchu:)

Rozwiazanie mam takie, sklepy powinny mieć ceny internetowe:), ale za odsłuch powinno się płacić, choćby te 50 zł za godzinkę 9 utrzymanie pracownika i koszty)
wtedy byłyby kolejki w sklepach! Edytowano przez RoRo
Przy odpowiadaniu na post bezpośrednio pod nim nie ma potrzeby cytować całej wypowiedzi poprzednika...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audionet!

Generalnie można się z Tobą zgodzić, ale... 

Nie mając możliwości "sklepowych odsłuchów" audio maniacy wcześniej, czy później ze sobą się integrują! 

A nie ma to, jak "audioznajomości"! Nieprawdaż???

Szafir!

Sprzęty, które wymieniłeś kilka postów niżej są zupełnie z innych półek cenowych! Trudno dlatego je porównywać ze sobą i cokolwiek rozsądnego Ci radzić! Nie odkryję Ameryki, ale smutna (generalna) prawda jest taka, że w naszym hobby "grają pieniądze"!

Dlatego, o ile masz możliwości raczej dezyduj się na droższe rozwiązania.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Audionet!
Szafir!
Sprzęty, które wymieniłeś kilka postów niżej są zupełnie z innych półek cenowych! Trudno dlatego je porównywać ze sobą i cokolwiek rozsądnego Ci radzić! Nie odkryję Ameryki, ale smutna (generalna) prawda jest taka, że w naszym hobby "grają pieniądze"!

Dlatego, o ile masz możliwości raczej dezyduj się na droższe rozwiązania.

Pozdrawiam


Tak myslałem, ale jak myslisz zestaw 3 , zestaw 4? , może coś innego lepiej by od tego zagrało w podobnej kasie?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

I tu niestety Bert ma rację .wydaje mi się że najbardziej "słychać " cenę w kolumnach. Jak na razie nie udało mi się zmienić kolumn na nowsze ale tańsze ..Mimo że niektórzy twierdzą że jest postęp w konstruowaniu kolumn.Ja słyszę że po prostu jest gorzej.


A jakim sprzętem dysponujesz?
Jakiej muzyki słuchasz?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szafir!

Swym pytaniem zaraz wywołasz dyskusję na temat, czy nowsze jest lepsze...

Moje doświadczenia wskazują, mówiąc oględnie, że niekoniecznie...  icon_wink.gif Dla przykładu... Miałem okazję chociażby słyszeć trzydziestoletnie kolumny, które grały tak, że by znaleźć im współczesnego konkurenta trzeba byłoby szukać na półce "Twój budżet razy dwa" icon_mrgreen.gif .





Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale nie o to chodzi.
Pewnie też są kolumny za 200 tys., ale mnie to oblatuje.
Chcę bardzo super dobrego efektu, za rozsądne pieniądze.
Dodam, że nie jestem audiofilem w żadnym razie, słucham muzy z mp3.
Oczywiście jak kupię sprzęt to zainwestuje w płytotekę.
Oczekuję dynamiki, efektu, detaliczności i basu niskiego , mięsnego, dobrze kontrolowanego:)
Edytowano przez RoRo
Przy odpowiadaniu na post bezpośrednio pod nim nie ma potrzeby cytować całej wypowiedzi poprzednika...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim 20K, to już sporo pieniędzy i powinno się sprzętu posłuchać przed zakupem, zrobić jakieś porównania. Nie tyllko dla tego że są różnice w jakości, ale są bardzo duże różnice w barwie dźwięku i każdemu podoba się co innego.

Jak chodzi o cenę, różnice w dźwięku są duże i plus minus 5K jest wyraźnie słyszalne. Jeśli masz 20K, to warto je wydać, tylko nie na byle co. W tym pułapie nie ma też sensu kupowanie kabli z MM, trzeba zarezerwować trochę pieniędzy na kable.

Z tego co wymieniłeś na pewno warto spróbować Yamahy S2000 lub S1000. Z kolumn nasuwają mi się Kef XQ40, ale kolumn za ok 10K jest dużo. Trzeba się umówić na odsłuch do sklepu, wziąść ze sobą swoje płyty, nie mp3 i dopiero wtedy to ma sens. Może jeszcze CA 740C/840A albo 840C/840A?

Co do cichego odsłuchu, to sprawa nie jest taka prosta. Niektóre utwory podobają się grane cicho, inne nie. Ogólnie czułość ucha na dźwięki wysokie i niskie jest niższa przy cichym odsłuchu. Można to skorygować podkręcając niskie i wysokie tony.

Dobrze też włączyć na próbę trochę lepszy sprzęt, bo potem łatwiej jest wybrać gorszy, bo już się wie w jakim kierunku szukać brzmienia.

Poza tym najrozsądniej jest moim zdaniem kupić droższe kolumny, na drugim miejscu wzmacniacz, na trzecim CD. Z tego wynika, że niekoniecznie jest sens dopasowywać klocki z tej samej serii: n.p. CA 540/840A miałoby jak najbardziej sens.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, święta racja:)
Ja najchętniej bym kupił sprzęt za 1 tys. zł ale wiem, że się rozczaruje brzmieniem:(

Tak serio, to pisząc do 20 tys. , to najchętniej bym się chciał zmieścić w 6 -7, ale jak będzie konieczne, to znajdzie się i 22 - 24 tys.
Tylko, czy jest sens.!~!!!!!!!?????????????????????????????

Kurcze, obecnie dysponuje sprzętem na prawde z wysokiej półki i ten co teraz chcę kupić się może schować, ale.....

Posiadam teraz:
dvd koda
ampli 6.1 koda
kolumny taga + subwoofer
icon_smile.gif icon_smile.gif icon_smile.gif

No i chce wkońcu usłyszeć coś super!!!! - żeby było o 3 nieba lepsze od obecnie posiadanego i jak najtańsze.

Zastanawiałem się nad CA, bo troszkę staniał - 840 można kupić za ok 3500 za klocek - troszkę tańsza alternatywa od yamaszki, ale czy to tak samo zagra jak yamaszka s2000? a może lepiej? Edytowano przez RoRo
Przy odpowiadaniu na post bezpośrednio pod nim nie ma potrzeby cytować całej wypowiedzi poprzednika...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szafir , skoro masz 6-7 tys na sprzet i nie wiesz co wybrac , chyba za 100 zl czy nawet 200 przeznacz sobe na dojazd do wawy czy innego wiekszego miasta, zeby sobie wszytkeigo posluchac ... , moim zdaniem bez sensu kupowac cos za tyle pieniedzy i nie wiedzac dokladnie jak to gra , przeklinalbym sie jakby przyszedl mi sprzet za prawie 10k kurierem i niebylbym zadowolony icon_smile.gif

pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...