Skocz do zawartości

Pierwsze stereo - kilka pytań


batou

Recommended Posts

Mój pierwszy post na forum, więc na początek - witajcie. 

Stoję przed zakupem pierwszego zestawu stereo, którego podstawą ma być amplituner sieciowy. Muzyka jakiej słucham to głownie jazz, rock instrumentalny i elektronika. Ogólnie raczej spokojne klimaty. Źródłem ma być Spotify/Tidal, ale sprzęt chcę też podpiąć do TV i PS4. Budżet zakładany to widełki 3-3,5k Zł. Jestem już trochę mądrzejszy, bo jakiś czas temu miałem okazję posłuchać kilku zestawów. Były to amplitunery Yamaha R-N602, Onkyo TX-8250 i Pioneer SX-N30AE w kombinacji z głośnikami Indiana Line Nota 550X, Polk Audio T50 i STX Electrino 250. Wrażenia po tych odsłuchach - mój faworyt to zestaw Onkyo TX-8250 + Indiana Line Nota 550X. Yamaha wydawała mnie się ciekawszym sprzętem do mocniejszego grania, a Onkyo z Nota 550X jest jakiś taki łagodniejszy i bardziej stonowany, co trafiło w mój gust. Pioneer grał w sumie bardzo podobnie do Onkyo.

Pierwsze pytanie - czy widzicie jakąś lepszą opcję wartą wypróbowania w tym budżecie i zbliżoną charakterystyką do zestawu, który najbardziej mi leży?

 

Druga kwestia to ustawienie tego sprzętu w moim salonie, który wygląda tak, jak w załączniku. Drobnym przekłamaniem jest odległość między jednym z głośników i stołem, która realnie jest większa (jakieś 60 cm) i nie powinna sprawiać problemu. Głośniki jestem w stanie odsunąć od ściany na 50-60 cm. Naczytałem się sporo o zasadzie trójkąta równobocznego i będzie to ciężkie do zrobienia w tym pomieszczeniu, bo realnie jestem w stanie kolumny rozstawić na max 140-150 cm, a odległość od kanapy to jakieś 220 cm. Nie bardzo jestem w stanie jakoś przemeblować ten salon, żeby z tym coś zrobić, ale pytanie, czy to w ogóle mega problem, czy jednak nie będzie to jakieś bardzo kluczowe dla jakości odsłuchu?

I ostatnie pytanie - gdzie na Śląsku (Katowice) mógłbym kupić ten sprzęt w zakładanym budżecie (im bliżej dolnych widełek tym lepiej)? Chciałbym sobie już zrobić prezent na święta, więc nie chcę zamawiać online. Możecie polecić jakiś salon w mojej okolicy?

salon.JPG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz umówić się na sztywno na odsłuch. Zarezerwuj sobie 2 a najlepiej 3 godziny. Teraz jest gorący okres. 

Masz też komis audio w Myślenicach. Gdzie możesz nabyć sprzęt używany. Zadbany i sprawdzony techniczne. Skontaktuj się z kolegą @Pumpurek . Kolega również robi wysyłki wybranego sprzętu do domu. 

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...