Skocz do zawartości

Jaki wzmacniacz po Densen b-100


cypek C

Recommended Posts

Witam!

Mam w tej chwili Densena B-100.

Zastanawiam się nad zmiana wzmacniacza. W moje głowie pojawiły się dwie koncepcje:

Iść dalej w tą samą stronę. Czyli dokupić końcówkę mocy Densena np B-300 czy B-340 i przez jakiś używać  B-100 jako przedwzmacniacz .

Czy wymienić go np. na Electrocompaniet eci1

Czego oczekuję poprawy w każdym aspekcie brzmienia. Do dam tylko że podoba mi się jak gra B-100

Budżet 3000 zl sprzęt używany 

Bardzo proszę o jakieś sugestie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznę od kolumn. Moja logika jest taka. Nie mam tyle kasy oby za jednym zamachem zmienić jedno i drugie. Więc pozostają Castle  Stirling III wersja wyprodukowana w Anglii, 8 ohm i 88 db. Mogę albo dalej wymieniać kolumny ale aby dać sobie skok jakościowy musiałby zainwestować w znacznie lepsze niż mam. Wtedy powstaje pytanie czy ma to sens przy takim wzmacniaczu jaki mam. Może się okazać,że będzie on zbyt słabym partnerem do kolumn. Np. brałem teoretycznie pod uwagę kolumny typu EPOS ES22 , Monitor Audio GS20, Audio Physic z podobnego przedziału cenowego (Tempo VI czy Virgo II a nawet Avanti I). Mam taka teorię że nie ma sensu zamieniać na kolumny z podobnego przedziału cenowego co Castle. 

Mysłem o DM-10 ale wymyśliłem że może lepiej zakupić końcówkę mocy Densena. B-100 może pracować jako przedwzmacniacz. Albo końcówkę innej firmy. Za 2000-3000 można znaleźć kila ciekawych opcji. Poczynajac od AVM czy wcześniej wymienionych Densenach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak długo trzymasz densena pod prądem?

Spotkałem się z opiniami, że Densena trzeba trzymać pod prądem przynajmniej 4 dni, by pokazał swoje możliwości. Idą święta, może spróbuj? Na noc tylko ustawiasz pokrętło wzmocnienia na zero. 

Ja swój wzmacniacz trzymam stale pod prądem i powiem Ci, że jest lepiej. 

Pozdrawiam 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No myślę, że użytkownik @cypek C jest na tyle rozgarniętym człowiekiem , że posiadając taki wzmacniacz jak Densen B100, który jest wręcz dedykowany to stałego zasilania {brak funkcji Stand-By} nie wyłącza go codziennie umieszczonym z tyłu włącznikiem/wyłącznikiem. To przecież jest oczywiste ;) To samo tyczy się użytkowników takich wzmacniaczy jak mi.n. Naim.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dnia 1.01.2020 o 14:44, cypek C napisał:

....nikt nic mi nie podpowie?

Musialbys wiedziec jakim bedzie przedwzmacniaczem B 100. Ja go nie uzywalem w takeij roli wiec sie nie wypowiem. Mialem tez DM 10 oraz DM 30 ale koncowka byla sterowana pasywka nie przedwzmacniaczem Densena.

Gdybys chcial wiecej informacji na ten temat to polecam strone Densena. Tam bylo kiedys forum na ktorym mozna bylo znalezc takie info.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...