Skocz do zawartości

klipsh spl120 czy 115sw


halik

Recommended Posts

32 minuty temu, halik napisał:

Witam ponownie,  Muszę wybrać suba jako że fronty mam klipsha to naturalnie idę w tym kierunku. Mam do wyboru w tej samej cenie klipsh spl 120 i  115sw.

miejsce na ustawienie mam, pokój otwarty na kuchnie i korytarz koło 60 m2. Kino 30% muzyka 70% . Co koledzy radzą?

Po pierwsze, niekoniecznie musisz brac z tej samej firmy subwoofer. Czesto kolumny sa super, a suby to jakas padaka. Inna sprawa, ze ten 115sw wydaje sie bardzo fajny po reckach do filmow.

Odpowiedz sobie na pytanie - czy mozesz go ustawic w idealnym miejscu i czy bedziesz sluchal zawsze w tym samym miejscu? Bo jesli tak, super. Jesli nie, to moze lepiej pomyslec o 2, ktore zapewnia lepsze pokrycie rownomiernym basem. 

Jesli muzyka jest dla Ciebie taka wazna, to nie wiem, czy jakis REL nie bylby lepszym wyborem, 115 sw czy 120 spl raczej wydaje mi sie wyborem do kina. Osobiscie subwoofera slucham tylko w kinie domowym, muzyke puszczam na samych frontach, i tak basu jest w brud (ale mam mocny wzmacniacz).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

model SPL to nowsza seria, odpowiednikiem R-115SW jest SPL-150, natomiast model SPL-120 jest trochę mniejszy i słabszy. Masz bardzo duże pomieszczenie, wobec tego lepszą opcją będzie model większy i mocniejszy. Ale musisz liczyć się z pewnymi ograniczeniami przy odsłuchu muzyki. R-115SW potrafi zejść niezwykle nisko basem, to bardzo mocna i energicznie grająca kolumna, ale z pewnymi cechami ogromnego 15" przetwornika. Jeśli przede wszystkim szukasz subwoofera do muzyki, spójrz na ofertę SVS. Możemy zaproponować model SVS SB-2000, chociaż jeszcze lepszym rozwiązaniem byłby SVS SB-3000, ale to już niestety trochę droższa konstrukcja. 

Jeśli masz taką możliwość, zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz oczywiście indywidualne wyceny dla forumowicza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji sztywnego budżetu nie mogę wydać więcej niż 3000zł. Mam Jeszcze do kupienia tyły i centralny, to też trochę pociągnie. Kupiłem już w tym miesiącu rz 840 i klipsh rp 6000 i poziom irytacji mojej żony zbliża się do górnej granicy. Także dla swojego dobra muszę sie trzymać założonej kwoty. pozdrawiam

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do kina R115SW (a przy tym metrażu spokojnie przydałyby się nawet dwa), do muzyki żaden z nich. Tu powinieneś patrzeć raczej na konstrukcje zamknięte, choćby proponowane przez kolegów wyżej suby ze stajni SVS, czy REL. Ale dobrze przemyśl i wybadaj, czy nie dasz rady przeczekać irytacji i trochę zwiększyć budżet. Masz jednak parę metrów do nagłośnienia i żeby się nie okazało, że wywalisz i tak niemałe pieniądze na sub'a, a efekt będzie mizerny

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sb2000 nie nagłośni takiego pomieszczenia. Byliśmy ostatnio na montażu kina gdzie takowy już stał i nie dał rady. 

Klient zmienia na pb2000. 

W twoim przypadku uważam że klipsch 115 będzie odpowiedni. Ale dużo masz muzyki i nie wiem czy nie przemyślał bym elac eq12 albo nowy sub 2030. Masz kalibrację i manualne ustawienia z poziomu aplikacji czy akurat oglądasz film czy słuchasz muzyki. Do tego jego maksymalna moc to 1000 w.

To byłby mój faworyt dla twoich potrzeb. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...