Skocz do zawartości

Wzmacniacz do tańca i do różańca.


aldi88

Recommended Posts

Witam serdecznie pewnie jak wielu początkujących miałem dylemat aby kupić sobie nagłośnienie i czy to ma być wzmacniacz czy amplituner. 

Sytuacja wygląda tak że w 80 procentach lubię słuchać muzyki. Hip hop, dance!, house. Zależy mi aby dźwięk był skuteczny Oraz niskie tony ładnie "schodzily" 

Pozostałe 20 procent to gry Oraz filmy

Planuje podłączyć sprzęt do konsoli Xbox która ma wejście optyczne oraz telewizor który również ma wejście optyczne (chyba że tylko pod telewizor skoro konsola będzie działać wraz z tv) oraz pc chincem lub optykiem. 

Pokój to prostokąt który ma powierzchnię 25 m^2. Na jednej ścianie meblościanka łóżko i narożnik. 

Miałem mega dylemat na początku chciałem kupić amplituner 5. 1  aby wykorzystać go później pod telewizor do filmów ale czytałem sporo artykułów że amplituner nie zagra tak dobrze jak wzmacniacz w tej cenie. 

Teraz dobór wzmacniacza czytałem sporo recenzji ale dla osoby zielonej która chciałaby tylko uniwersalny sprzęt to czarna magia. 

Teoretycznie budżet mam 2500 zł ale często w Niemczech są spore promocje na taki sprzęt a przebywam tu to nawet mogę pokusić się zaczekać i kupić model wyższy jeżeli to ma dla mnie jakiś sens. 

W oko wpadły mi następujące modele. 

Denon pma 800ne

Yamaha a-s501

Pioneer a50

Chciałbym jeszcze dodać że zależy mi na łączności bluetooth ewentualnie wifi ale słyszałem że są sposoby z adapterem mosos HD czy jakoś tak się nazywał abym mógł słuchać muzyki z telefonu czy innego urządzenia. 

 

Na koniec chciałbym dodać że na kolumny również będę przeznaczal około 2500 zł i nie wykluczam kupić subwoofera jeżeli będzie taka konieczność i tutaj mi zależy o opinię na ten temat. Generalnie chciałbym uzyskać lepsze brzmienie niż obecnie mam w mojej wieży technics eh 790

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie 

Więc wczoraj również rozglądałem się za ofertami oraz analizowałem ceny i jeżeli chciałbym coś teraz brać a na pewno będę chciał kupić w Niemczech bo akurat tam przebywam to 

Nad 356 nowy jest w cenie  2000 zł w przeliczeniu 

 Używany model mogę dostać  za około 1500 zł 

 

Druga opcja którą biorę pod uwagę jest ten Pioneer A50K i tutaj biorę go pod uwagę dlatego ,że znajomy zaproponował ,że sprzeda mi go za 1200 zł ponieważ zmienia sobie sprzęt  i ta cena kusi ponieważ widzę akurat ten model dosyć drożej jest wyceniany . 

 

Czy jeżeli nawet wybiorę tego pioneera co jestem w tym momencie bardziej przekonany ze względu na cenę to będę miał również gwarancje dobrego grania potrzebnego do moich potrzeb jeżeli wybiorę oczywiście odpowiednie głośniki ? 

 

Chciałbym się również tak oczywiście offtopic zapytać jak jest z używanym sprzętem czy nadal są to solidne konstrukcje jak mój 10 letni technics i raczej bezawaryjne czy istnieje ryzyko ,że sprzęt jest wyeksploatowany .

 

Pozdro

 

@ edit udało mi się jeszcze znaleźć za 900 zł Denona PMA 800E .   

Edytowano przez aldi88
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej faktycznie jednak pioneer a50 na papierze wygląda gorzej od tego nad  c356.  Zauważyłem ,że  niektóre wzmacniacze  z tyłu mają moduł który daje możliwość podłączenia cyfrowo np telewizora a niektóre tego nie mają . Czy w przypadku zdecydowania się na tego Nad będę miał możliwość  Podłączenia adaptera bezprzewodowego oraz podłączenia telewizora  cyfrowo oraz konsoli ?  Pc  mam z wejsciem cyfrowym ale podejrzewam ,że nie ma tam tyle wejść to mam plan podłączyć na chinch .

 

Zanim jednak zacznę poszukiwania i dalsze wgłębianie się w temat audio . Chciałbym zapytać jeszcze o konkurentów bezpośrednio z tym modelem nad  np który  mógłby z nim konkurować  ewentualnie może marka Onkyo ?  Na Niemczech ta Japońska marka jest bardzo powszechne i często można złapać jakaś fajną okazje dlatego nie ukrywam ,że z pośród kilku wzmacniaczy łatwiej byłoby mi upolować coś fajnego a zaoszczędzona kasę wolałbym zainwestować w lepsze głośniki  

Od Siebie proszę jeszcze o zestawienie tego nada z TX-8270 oraz z 

  

Jednak po obejrzeniu recenzji na Youtube postanowiłem ,że faktycznie Nad c356 jest odpowiednim wyborem dla mnie i takiego będę szukał najlepiej z Dac wbudowanym . 

 

Chciałbym teraz poruszyć kwestie głośników aby nie zakładać już nowego wątku . czy polecacie jakieś kolumny z miłym zejściem  tak do 3 tyś zł .  Od razu dodam ,że muzyki z płyt raczej nie będę słuchał oraz innych formatów wysokojakościowych . Głównie muzyka będzie puszczana z spotify , youtube , mixclud . Źródłami bedą wspomniany TV , Pc oraz Telefon

Edytowano przez aldi88
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam serdecznie dodzukalem się okazji amplitunera Denon x3300w w cenie 1800 złoty nowy na gwarancji Amazona. Czy taki amplituner zagra spoko w stereo? Jego moc to 150 w na kanał w systemie stereo a plusem jest to że w przyszłości jak będę chciał podłączyć pod oglądanie filmów będę miał ten system 7-1

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra kupiłem Nad c356. Byłem u znajomego który puścił mi z kolumnami diyaudio.  Mówił że te kolumny kosztują około 6000 zł co przekracza mój budżet. Swoją drogą gdy usłyszałem pierwszy raz ten dźwięk byłem pod wrażeniem niskie tony dobrze grały ale jednak nie było tego zejścia chociaż wiem że nie ma co się spodziewać po takiej średnicy  głośnika. 

 

Czy w takim wypadku będę musiał dokupić subwoofer aby mieć ładny pomruk bassu z zachowaniem jakości grania kolumn? 

 

Drugie pytanie heco aurora 700 czy 1000  ewentualnie jakbym miał alternatywy to bym w jakimś sklepie porównał. Mam budżet do 4000 zł. Kolumny do hip hopu i house. W przyszłości oczywiście rozważam właśnie tego subwoofera chyba że do radzicie jakieś ciekawe połączenie 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, aldi88 napisał:

Dobra kupiłem Nad c356. Byłem u znajomego który puścił mi z kolumnami diyaudio.  Mówił że te kolumny kosztują około 6000 zł co przekracza mój budżet. Swoją drogą gdy usłyszałem pierwszy raz ten dźwięk byłem pod wrażeniem niskie tony dobrze grały ale jednak nie było tego zejścia chociaż wiem że nie ma co się spodziewać po takiej średnicy  głośnika. 

 

Czy w takim wypadku będę musiał dokupić subwoofer aby mieć ładny pomruk bassu z zachowaniem jakości grania kolumn? 

 

Drugie pytanie heco aurora 700 czy 1000  ewentualnie jakbym miał alternatywy to bym w jakimś sklepie porównał. Mam budżet do 4000 zł. Kolumny do hip hopu i house. W przyszłości oczywiście rozważam właśnie tego subwoofera chyba że do radzicie jakieś ciekawe połączenie 

Czy widziałeś w Nad 356 gniazdo na subwoofer?Odpowiem,nie widziałeś bo takiego nie ma.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, tomaz75 napisał:

Czy widziałeś w Nad 356 gniazdo na subwoofer?Odpowiem,nie widziałeś bo takiego nie ma.

Faktycznie tak teraz odpakowalem go i nie ma. Co w takim przypadku? Myślałem że wzmacniacz w tej cenie będzie miał takie wyjście. Mam 14 dni na zwrot dlatego muszę rozmyślać czy zdać go i kupić wzmacniacz który takie wyjście ma. Ewentualnie szybko kupić kolumny i zobaczyć czy będą zadowalające.. 

 

Zerkam jeszcze raz i czy pre out 1 nie jest czasem opcja do ewentualnego podłączenia subwoofera? 

Edytowano przez aldi88
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do nowego dźwięku trzeba przyzwyczaić mózg. Masz widać inne przyzwyczajenia. Początkowo może się wydawać, że jest mało niskich tonów. Ale tak naprawdę to one są. Ale inne. Mogą być lepiej kontrolowane i krótsze nie dudniące, przez wrażenie jest że jest ich mało. 

I jeszcze akustyka jest najważniejsza w tym wszystkim. 

Pozdrawiam 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, 1Ender napisał:

Do nowego dźwięku trzeba przyzwyczaić mózg. Masz widać inne przyzwyczajenia. Początkowo może się wydawać, że jest mało niskich tonów. Ale tak naprawdę to one są. Ale inne. Mogą być lepiej kontrolowane i krótsze nie dudniące, przez wrażenie jest że jest ich mało. 

I jeszcze akustyka jest najważniejsza w tym wszystkim. 

Pozdrawiam 

Ja rozumiem poprzez nowe doświadczenia z takim sprzętem dostrzegam mega różnice jakości  dokładności takich urządzeń.  Stary technics basem dudni ale nie jest taki wyraźny  bardziej buczenie fakt schodzi nisko wychylenie ma dobre. Przyzwyczajony jestem do audio w aucie gdzie mam 300 w rms subwoofer 30 cm stąd jestem miłośnikiem takiego typu dźwięków. Nie mnie jednak zaczynam bardziej stawiać na jakość stąd zadaje dużo pytań aby złożyć kompromis

Stąd równie pytanie czy tu też średnica głośnika jak w przypadku 700 a 1000 znajdzie różnice w niskich tomach 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie nie ma co porównywać auta do nagłośnienia w domu stąd tylko anekdotka skąd wziął się u mnie nacisk na niskie tony

 

W takim wypadku wróćmy do rozmów na temat kolumn. 

Skoro będą grać  pokoju 5x5.50 proszę o propozycję głośników do 4000 zł. Od siebie biorę te heco aurora 1000 ale chciałbym mieć jeszcze alternatywy. Pojadę do salonu i poproszę o odsłuch. Myślę że jak porównamy jeszcze jakieś 2 zestawy nie będzie problemy a dla mnie będzie jakieś rozeznanie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 25m2 Heco 1000 będą za duże. Poza tym @S4Home  wypowiadał się na temat, że 700 mają mocniejszy dół. Wypożycz kolumny do domu od kolegi @S4Home.

Potraktuj cześć tej wypowiedzi humorystycznie.

Głośnik jest częścią kolumny głośnikowej. W aucie masz głośniki. Więc zapytam które głośniki chcesz kupić wysokotonowe, czy może średnioniskotonowe ? Tylko trzeba je będzie wymontować z kolumny głośnikowej. I gdzie je będziesz montować? Masz jakiś plan? 

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, 1Ender napisał:

Do 25m2 Heco 1000 będą za duże. Poza tym @S4Home  wypowiadał się na temat, że 700 mają mocniejszy dół. Wypożycz kolumny do domu od kolegi @S4Home.

Potraktuj cześć tej wypowiedzi humorystycznie.

Głośnik jest częścią kolumny głośnikowej. W aucie masz głośniki. Więc zapytam które głośniki chcesz kupić wysokotonowe, czy może średnioniskotonowe ? Tylko trzeba je będzie wymontować z kolumny głośnikowej. I gdzie je będziesz montować? Masz jakiś plan? 

Pozdrawiam 

Faktycznie najlepszym rozwiązaniem będzie testować kolumny pod moje preferencje natomiast bez kilku modeli nie będę miał jakiegokolwiek porównania. Dlatego chciałem skorzystać z możliwości zarezerwowania odsłuchu w Poznaniu ale muszę podać kolumny jakie mnie interesują.   Skoro 1000 będą za duże w takim razie zostanę przy 700. 

 

Chciałbym też poruszyć kwestie odnośnie tego wejścia do subwoofera. Jeżeli coś odpukać nie spodoba mi się w brzmieniu samych kolumn to czy połącze subwoofer aktywny w wejście pre out i spasuje mi się on tak jak w dedykowane wejścia czy tam będzie więcej kombinacji? Takie pytanie na przyszłość aby w jednym wątku mieć to s nie zakładać milion postów. Tak wiem że subwoofer nie jest wskazany do stereo ale jak faktycznie podczas słuchania piosenek w których bas będzie musiał zejść nisko i soczyscie okaże się nie zadowalający to coś z tym będę musiał rozważać. 

 

Np taki magnat 302a ustawić go na niski zakres i aby robił tło nie dominował tylko usupelniał to gdzie nie dojdą kolumny

Edytowano przez aldi88
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.12.2019 o 22:30, aldi88 napisał:

Hej faktycznie jednak pioneer a50 na papierze wygląda gorzej od tego nad  c356.  Zauważyłem ,że  niektóre wzmacniacze  z tyłu mają moduł który daje możliwość podłączenia cyfrowo np telewizora a niektóre tego nie mają . Czy w przypadku zdecydowania się na tego Nad będę miał możliwość  Podłączenia adaptera bezprzewodowego oraz podłączenia telewizora  cyfrowo oraz konsoli ?  Pc  mam z wejsciem cyfrowym ale podejrzewam ,że nie ma tam tyle wejść to mam plan podłączyć na chinch .

 

Zanim jednak zacznę poszukiwania i dalsze wgłębianie się w temat audio . Chciałbym zapytać jeszcze o konkurentów bezpośrednio z tym modelem nad  np który  mógłby z nim konkurować  ewentualnie może marka Onkyo ?  Na Niemczech ta Japońska marka jest bardzo powszechne i często można złapać jakaś fajną okazje dlatego nie ukrywam ,że z pośród kilku wzmacniaczy łatwiej byłoby mi upolować coś fajnego a zaoszczędzona kasę wolałbym zainwestować w lepsze głośniki  

Od Siebie proszę jeszcze o zestawienie tego nada z TX-8270 oraz z 

  

Jednak po obejrzeniu recenzji na Youtube postanowiłem ,że faktycznie Nad c356 jest odpowiednim wyborem dla mnie i takiego będę szukał najlepiej z Dac wbudowanym . 

 

Chciałbym teraz poruszyć kwestie głośników aby nie zakładać już nowego wątku . czy polecacie jakieś kolumny z miłym zejściem  tak do 3 tyś zł .  Od razu dodam ,że muzyki z płyt raczej nie będę słuchał oraz innych formatów wysokojakościowych . Głównie muzyka będzie puszczana z spotify , youtube , mixclud . Źródłami bedą wspomniany TV , Pc oraz Telefon

Heco aurora 700, elac f6.2

Dnia 3.01.2020 o 21:43, aldi88 napisał:

Witam serdecznie dodzukalem się okazji amplitunera Denon x3300w w cenie 1800 złoty nowy na gwarancji Amazona. Czy taki amplituner zagra spoko w stereo? Jego moc to 150 w na kanał w systemie stereo a plusem jest to że w przyszłości jak będę chciał podłączyć pod oglądanie filmów będę miał ten system 7-1

Nie bo to amplituner kina. Ale cena świetna. 

Skąd mają taki stary model nowy???? Podejrzane.

Dnia 4.01.2020 o 12:22, Rufijo napisał:

Mnie również interesuje zestawienie NAD 356BEE z Onkyo TX-8270 i może jeszcze Cambridge Audio CXA60.

Nie ma co zestawiać. Onkyo to kombajn. Masz HDMI i neta. Ale dźwiękowo nie gra jak wzmak które podałeś.

Cambridge jaśniejszy, twardszy. Nad muskularny, mięsisty. 

Subwoofera nie będziesz potrzebował a jeśli już to taki który ma wejście wysokopoziomowe. Takie są do stereo. Więc przy takowym wzmacniaczy nic nie tracisz.

Czemu nie kupiłeś u nas kompletu ze wzmakiem? Dał bym ci dobra cenę.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...