Skocz do zawartości

Wzmacniacz do tańca i do różańca.


aldi88

Recommended Posts

8 godzin temu, aldi88 napisał:

Faktycznie najlepszym rozwiązaniem będzie testować kolumny pod moje preferencje natomiast bez kilku modeli nie będę miał jakiegokolwiek porównania. Dlatego chciałem skorzystać z możliwości zarezerwowania odsłuchu w Poznaniu ale muszę podać kolumny jakie mnie interesują.   Skoro 1000 będą za duże w takim razie zostanę przy 700. 

 

Chciałbym też poruszyć kwestie odnośnie tego wejścia do subwoofera. Jeżeli coś odpukać nie spodoba mi się w brzmieniu samych kolumn to czy połącze subwoofer aktywny w wejście pre out i spasuje mi się on tak jak w dedykowane wejścia czy tam będzie więcej kombinacji? Takie pytanie na przyszłość aby w jednym wątku mieć to s nie zakładać milion postów. Tak wiem że subwoofer nie jest wskazany do stereo ale jak faktycznie podczas słuchania piosenek w których bas będzie musiał zejść nisko i soczyscie okaże się nie zadowalający to coś z tym będę musiał rozważać. 

 

Np taki magnat 302a ustawić go na niski zakres i aby robił tło nie dominował tylko usupelniał to gdzie nie dojdą kolumny

 

Proszę Cię o nie cytowanie jak odpowiadasz bezpośrednio na post. Zasady Forum. Korzystaj z przycisku Odpowiedz. 

Odsłuchy przed zakupem są ważne. W salonie da Ci jasność jak dane zestawienie sprzętu zagra. Natomiast w domu przy innej akustyce będzie inaczej. 

Był już taki temat o podłączeniu suba do wzmacniacza stereo 

Idź na odsłuch, albo wypożycz zestaw do domu. Wtedy będziesz się zastanawiał czy jest to potrzebne czy nie. Zazwyczaj 2 kolumny wystarczą. W stereo rzadko stosuje się subwoofer, bo częściej przeskadzkadza niż pomaga. 

Pre out to wyjście do połączenia przedwzmacniacza do zewnętrznej końcówki mocy. 

@S4Home  kolega chyba jeszcze nie kupił. Wypożycz mu zestaw wysyłkowo do domu.

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, S4Home napisał:

Nie ma co zestawiać. Onkyo to kombajn. Masz HDMI i neta. Ale dźwiękowo nie gra jak wzmak które podałeś.

Cambridge jaśniejszy, twardszy. Nad muskularny, mięsisty. 

Subwoofera nie będziesz potrzebował a jeśli już to taki który ma wejście wysokopoziomowe. Takie są do stereo. Więc przy takowym wzmacniaczy nic nie tracisz.

Czemu nie kupiłeś u nas kompletu ze wzmakiem? Dał bym ci dobra cenę.  

Czemu nie kupiłem u Was? Po prostu znalazłem ex demo CXA80 u dealera w Anglii za cenę używanego CXA60 w Polsce... Wybrałem CA bo ma już wbudowany DAC, a NAD nie ma. Ciekaw jestem jak zagra z moimi Dali Blue 6006. Ale już coś czuję, że trzeba będzie za jakiś czas się rozejrzeć za czymś lepszym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Heco aurora 700, elac f6.2

Jakbys miał je porównać w pojedynku co jest atutami jednych i drugich?  Zauważyłem że te elac są troszkę droższe ale jednak podniosłem budżet do 4000 więc jeszcze jest ok 

 

Faktycznie kolumn jeszcze nie kupiłem ale wzmacniacz już tak.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...