Skocz do zawartości

Amplituner Yamaha - nie łączy się z domowym WiFi


izabela-l

Recommended Posts

Witam,

mam problem z amplitunerem Yamaha (model rn402/rn402). Po zainstalowaniu aplikacji Musiccast na smartfonie nie mogę przejść do kolejnego kroku konfiguracji, ponieważ "Musiccast setup" nie pojawia się na liście dostępnych sieci WiFi. Wygląda na to, że amplituner nie może połączyć się z domową siecią WiFi.

Mam ruter Funbox od Orange i mieszkam w bloku (czyli innych sieci WiFi jest sporo).

Czy ktoś z Państwa miał już taki problem i może podpowiedzieć jak go rozwiązać?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wsparcie Yamaha wysłało mnie do sklepu, w którym kupiłam sprzęt, a w sklepie top Hi-Fi mi nie pomogli. Nie wiedzą czemu jest problem z połączeniem amplitunera z domowym wifi. 

Próbowałam jeszcze ręcznej konfiguracji (nie przez przycisk WPS na routerze) i na amplitunerze pojawiła się moja sieć ale po wpisaniu hasła routera ostatecznie się nie udało połączyć. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok super, dzięki za pomoc. Udało się 🙂 zalogowałam się do swojego routera funbox i zmieniłam w ustawieniach sieć na 2,4 i amplituner połączył się z WiFi.

Ale pojawił się kolejny problem. Połączyłam swój telefon z amplitunerem przez bluetooth, wszystko działa elegancko. Ale można połączyć tylko jeden telefon, kolejnego nie mogę. Próbowałam na dwóch innych telefonach i nie chcą się połączyć. W aplikacji musiccast są widoczne ale ostatecznie się nie łączą...

Czy ktoś miał już może taki problem? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się, że w instrukcji amplitunera jest napisane, że R-N602 może być podłączone naraz tylko do jednego urządzenia. Odłącz je na pierwszym telefonie (ale nie rozparowuj kompletnie, tylko chwilowo rozłącz po BT z amplitunerem), i wtedy powinnaś móc połączyć się z ampli z drugiego urządzenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...

Mnie udało się połączyć moją 803 dopiero po zalogowaniu się do routera (Funbox 3.0) i wykorzystaniu wirtualnego WPS'a. Przyciskanie WPS klawiszem na pudełku routera było ciągle bezowocne, podobnie jak próba łączenia ręcznie, przez wpisywanie nazwy sieci i hasła. Dopiero ten wirtualny WPS ("zaawansowane opcje wi-fi") zadziałał od razu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...