Skocz do zawartości

W poszukiwaniu następcy starego NAD'a 3020i


metha

Recommended Posts

Witam,

Chciałbym się zwrócić do Was po poradę: poszukuję wzmacniacza do mojego salonu (20m2).

Obecnie posiadam starego NADa 3020i (którego bardzo lubię i który generalnie mi odpowiada) oraz kolumny Tannoy Mercury F2.

Z NAD'em niestety jest ten problem iż samo urządzenie trochę brumi (tzn. brumienie nie przenosi się na kolumny, tylko sama obudowa rezonuje) - przy głośnym słuchaniu muzyki, to nie przeszkadza, ale przy cichym - słyszę sam wzmacniacz, zamiast muzyki.

Muzyki słucham:

- głównie ze streamu poprzez Chromecasta Audio (Spotify + własna biblioteka mp3 + FLAC z NASa Synology) - bardzo pasuje mi opcja Chromecasta - jest super wygodna

- z winyli (dlatego koniecznie potrzebuję wejścia phono MM)

- projektora video (analogowe wejście RCA)

Myślałem o NAD C338 - i tu pytanie do forumowiczów: czego mogę się po nim spodziewać w stosunku do mojego starego NAD'a 3020i? Czy zagra równie "godnie"?

Jeżeli chodzi o gatunki muzyczne to słucham głównie elektroniki, trochę jazzu, trochę hip-hopu + tzw. nowe brzmienia: Amon Tobin, Trentemoller, Pablo Bolivar, Minilogue, Tycho, Monolake, David August, Nicolas Jaar, Massive Attack, Thievery Corporation, Bugge Wesseltoft, Możdżer, Wax Tailor, Skalpel, Coldcut, etc.

Będę wdzięczny za jakieś podpowiedzi i propozycje.

 

Pozdrawiam

Marcin

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

NAD C338 to bardzo dobre urządzenie, optymalne do współpracy z Tannoy. Dodatkowo masz wbudowany chromecast. Jak najbardziej rekomenduję. Natomiast jako ciekawa alternatywa zwróciłbym uwagę także na Audiolab 6000A oraz Cambridge Audio CXA60. To dwa dźwiękowo lepsze urządzenia, pozostanie tylko zastosowanie zewnetrznego odtwarzacza np. Chromecast Audio lub inny, lepszy transport cyfrowy.

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz oczywiście indywidualne wyceny dla forumowicza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...